Jaki wentylator do 200 zł kupić? Ranking tanich wiatraków

Wentylator do 200

Nie wiesz jaki wiatrak do 200 zł do domu kupić? W tym poradniku znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem takiego urządzenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając tani wiatrak do 200 złotych. To jakie wentylatory do pokoju kupić zależy przede wszystkim od potrzeb. Jedni wolą tani wiatrak na biuro, a inni wybiorą wentylator podłogowy. Co ważne, dobry wentylator nie musi być drogi. Wystarczy przejrzeć nasz ranking tanich wiatraków. Sprawdź także koniecznie nasz artykuł Jaki wentylator wybrać – znajdziesz tam wiele porad dotyczących wyboru wiatraków z różnych półek cenowych.


Tanie wentylatory do 200 zł


Jaki tani wentylator do 200 kupić? Ranking 2024


Jaki wentylator do 200 zł kupić?

Jak wynika z naszego rankingu, w cenie nieprzekraczające 200 złotych można kupić różnego rodzaju wiatraki. Każdy proponowany przez nas model wart jest swojej ceny, ale to który wybierzecie zależy przede wszystkim od Waszych potrzeb. Nieco inną funkcję pełnić będzie mały wentylator nabiurkowy, a jeszcze inną wysoki wiatrak podłogowy czy cyrkulator. Każda z naszych propozycji ma inne cechy i sprawdzi się w innych zastosowaniach. Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kupując wiatrak do domu.

Silnik

Im wyższa moc, tym lepszy efekt chłodzenia. Oznacza to, że wiatrak o wyższej mocy szybciej schłodzi dane pomieszczenie niż ten o niższej. Większość modeli wyposażona jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem, które wyłącza urządzenie, gdy osiągnie ono założoną temperaturę, ale im wyższa moc, tym wiatrak będzie mógł dłużej pracować. Moc ma także wpływ na poziom hałasu. Im wyższa, tym wentylator głośniejszy. Moc tanich modeli wiatraków waha się w granicach od 30 do 60 watów.

Śmigło

Tu jest podobnie jak w przypadku silnika i jego mocy. Im większe śmigło, a w zasadzie jego średnica, tym lepszy efekt chłodzenia i to w zasadzie tyle. Co ciekawe, istotnego wpływu na wydajność wiatraka nie ma liczba łopat. Jest ona związana raczej z jego wyglądem. Standardowo wykorzystuje się trzy łopaty. Pisząc o śmigle warto też zwrócić uwagę na kratkę, która stanowi osłonę łopat. Im mniejsze oczko, tym mniejsze ryzyko, że dziecko włoży do środka palec.

Wysoki czy na biurko?

Nie można powiedzieć, że jeden rodzaj jest lepszy od drugiego. Wybór między wentylatorem nabiurkowym, a podłogowym zależy przede wszystkim od potrzeb oraz od wielkości pomieszczenia, które ma ochłodzić. Mały nabiurkowy wiatrak ochłodzi raczej tylko osobę, która przy tym biurku siedzi. Jego moc jest zazwyczaj niższa niż wentylatora podłogowego. Ten drugi sprawdzi się raczej w sytuacji, gdy trzeba ochłodzić całe pomieszczenie, na przykład salon czy biuro. Siłą rzeczy jest on większy od wiatraka na biurko, więc trzeba po prostu mieć na niego miejsce.

Regulacja

W przypadku regulacji można mówić o dwóch kwestiach – możliwości ustawienia poziomów prędkości oraz kąta nachylenia czaszy i o ruchu oscylacyjnym. W tanich wiatrakach mamy zazwyczaj do czynienia z dwoma lub trzema poziomami regulacji mocy, ale to wystarcza. Regulacja kąta nachylenia czaszy przydaje się szczególnie w wiatrakach nabiurkowych, ale nie zaszkodzi także w innych modelach. Można dzięki temu na przykład tak ustawić czaszę by nie wiało bezpośrednio na przebywające w pomieszczeniu osoby. Ruch oscylacyjny przydaje się po to, by wiatrak chłodził większą powierzchnię.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Grzegorz Świątek
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
Brak głosów.

Czytaj więcej