Jaki trymer do brody? Jak wybrać?

15.04.2020 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na samodzielną stylizację brody czy zarostu. Doskonale do tego celu nadają się trymery. W wielu przypadkach są one połączone ze strzyżarkami. Doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę decydując, jaki trymer do brody sprawdzi się najlepiej do domowej stylizacji zarostu.

W tym poradniku znajdziesz:

 • Jak działa trymer?
 • Trymer a maszynka do strzyżenia – czym się różnią?
 • Jaki trymer do brody wybrać – na co zwrócić uwagę?
 • Rodzaje końcówek w trymerach
 • A może maszynka do strzyżenia z trymerem?

Najczęściej kupowane trymery do zarostu w Komputronik.pl


Jak działa trymer?

Zanim jednak przejdziemy do omówienia konkretnych parametrów technicznych, zastanówmy się, jak właściwie działa trymer? Wiele osób myli te urządzenia ze strzyżarkami. Jednak różnica pomiędzy tymi urządzeniami jest istotna.

Sposób działania trymera jest podobny do działania głowicy strzyżarki. Kilkanaście małych nożyków obraca się z dużą prędkością, pozostając za specjalną osłoną. Włoski, które dostaną się w otwory w osłonie, są błyskawicznie ucinane.

jaki trymer do brody

Trymer czy maszynka do brody – czym się różnią?

Tak naprawdę trymer i strzyżarka są urządzeniami uzupełniającymi swoje funkcje. Trymer do golenia służy przede wszystkim do stylizacji zarostu. Można nim też dokonywać drobnych poprawek, jak choćby przycinanie baków. Maszynka do strzyżenia jest przede wszystkim przeznaczona do skracania włosów. Jest ona mniej precyzyjna od trymera, ale za to bardziej wydajna. W ciągu kilku minut możemy z jej pomocą przystrzyc włosy na całej ich powierzchni.

 • Precyzyjność stylizacji: TRYMER > STRZYŻARKA
 • Wydajność strzyżenia: TRYMER

Jeśli zastanawiasz się, jaką maszynkę do brody wybrać zobacz poradnik: Jaka maszynka do strzyżenia?

Jaki trymer do brody wybrać – na co zwrócić uwagę?

Decydując, jaki trymer do brody wybrać, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy tych urządzeń. Należą do nich:

 • Ostrza w trymerze
 • Regulacja długości strzyżenia
 • Sposób zasilania (przewodowy lub bezprzewodowy)
 • Możliwość mycia pod bieżącą wodą
 • Dodatkowe funkcje

Ostrza w trymerze

Kupując maszynkę do stylizacji zarostu, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej ostrza. Muszą być one wykonane ze stali nierdzewnej. Jeszcze lepiej, gdy uda nam się znaleźć egzemplarz z ostrzami tytanowymi – są one praktycznie niezniszczalne przy codziennym użytkowaniu.

Tańsze modele trymerów wymagają odpowiedniej konserwacji – przede wszystkim oliwienia ostrzy raz na jakiś czas. Bardziej nowoczesne trymery są już wyposażone w funkcję samooliwienia. Ciekawym rozwiązaniem są też ostrza, które według deklaracji ich producentów ostrzą się samodzielnie w trakcie działania.

Regulacja długości strzyżenia

Sprawdźmy też, w jakim zakresie będziemy mogli regulować długość strzyżenia. Zwykle jest to długość od 0,5 mm nawet do 25 mm. Im większy zakres strzyżenia, tym większą swobodę będziemy mieli w wyborze stylizacji. Zdarzają się modele, w których możemy ustawić nawet 20 różnych wariantów długości. Istotny jest też sposób regulacji długości. Najczęściej regulujemy go za pomocą przesuwanych nasadek lub pokrętła. Golarka do zarostu może być też wyposażona w mechanizm blokady ustawień. Dzięki niemu unikniemy przypadkowej zmiany podczas strzyżenia.

Rodzaje zasilania w trymerach

Skoro o zasilaniu mowa, pomyślmy, czy bardziej zależy nam na swobodzie, jaką daje zasilanie z akumulatora, czy też na pewności, jaką daje zasilanie sieciowe. Każda z opcji ma swoje wady i zalety.

 • trymery akumulatorowe (bezprzewodowe) – pomyślmy, gdzie najczęściej używamy trymera. Naturalnie jest to łazienka, ale zdarza się, że przebywamy w miejscach bez dostępu do elektryczności lub nasza wtyczka nie pasuje do gniazdek w danym kraju. Wtedy doskonałym rozwiązaniem jest trymer zasilany akumulatorem.
 • trymery sieciowe (przewodowe) – są znacznie lżejsze od swoich akumulatorowych odpowiedników. Ponadto pracują stale z tą samą prędkością. Unikamy irytującego zjawiska spowalniania prędkości działania urządzenia, gdy poziom energii w akumulatorze jest mniejszy. Nie ma także konieczności kupowania nowych akumulatorów, gdy stare będą zużyte.
 • trymery akumulatorowo-sieciowe – w zależności od potrzeb możemy wybrać sposób zasilania.
 • trymery bateryjne.

jaki trymer do brody

Wodoodporna obudowa

W kwestii wygody czyszczenia trymera najwygodniejsza jest możliwość mycia pod bieżącą wodą. Jeśli lubimy stylizować zarost i włosy pod prysznicem, wybierzmy model specjalnie do tego przeznaczony z pełni wodoodporną obudową. Musi to być oczywiście trymer do wąsów i brody zasilany akumulatorem.

Funkcje i dodatkowe akcesoria trymerów

Ostatecznie na decyzję, jaki trymer do brody wybrać, wpływ mogą mieć funkcje dodatkowe lub wyposażenie tych urządzeń. Najpopularniejsze to:

 • Funkcja podświetlenia – niektóre z modeli na końcówce głowicy mają niewielką diodę. Oświetla ona miejsce, które chcemy ogolić. Dzięki temu możemy golić znacznie precyzyjniej. Przydaje się to w przypadku usuwania włosków z nosa i uszu.
 • Trymer do brody z laserem – ponad głowicą znajduje się specjalny laserowy wskaźnik, który rzuca poziomą linię światła na skórę. Dzięki temu wiemy dokładnie, gdzie rozpocznie się przycinanie zarostu, zanim jeszcze ostrza trymera dotkną naszej skóry.
 • Trymer do brody z odkurzaczem – nowoczesne modele trymerów potrafią wciągać włoski zaraz po ich ucięciu. Po zakończeniu stylizacji wystarczy wyrzucić zawartość do kosza lub toalety. Taki trymer do brody z pojemnikiem na włosy to bardzo praktyczne rozwiązanie.
 • Wskaźnik naładowania akumulatora – doskonałe rozwiązanie w przypadku bezprzewodowych trymerów. Nigdy więcej zaskoczenia w postaci rozładowanego akumulatora. Takie niespodzianki w połowie strzyżenia mogą być bardzo nieprzyjemne i lepiej ich unikać.

Rodzaje końcówek trymerów

Trymery najczęściej mają jedną z dwóch końcówek:

 • Miniaturka strzyżarki – jest ona wąska i służy do stylizacji niewielkich fragmentów. Można jej też z powodzeniem użyć na przykład do usuwania włosów w okolicach np. pach.
 • Trymer do uszu i nosa – ma kształt podłużnego walca.

Oczywiście zdarzają się też trymery z wymiennymi końcówkami. Wtedy wystarczy po prostu odłączyć jedną końcówkę i zastąpić ją kolejną – z zupełnie inną funkcjonalnością.

A może maszynka do strzyżenia z trymerem?

Maszynka z trymerem to bardzo praktyczne połączenie. Podobnie jak trymer do brody z golarką. Takie połączenia coraz częściej oferowane są przez czołowych producentów. Nic w tym dziwnego. Ilość miejsca na naszej półce w łazience jest ograniczona i jeśli tylko mamy możliwość kupienia dwóch urządzeń w jednym, to dlaczego z niej nie skorzystać? Tym bardziej, że zamiana głowic jest prosta i zajmuje tylko kilka sekund.

Najpopularniejsze maszynki do strzyżenia


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP 652 kolor F6V24AE
Cena od 53,90zł
Accura HDMI 1.8m
Cena od 29,90zł
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 19,90zł
HP 652 czarny F6V25AE
Cena od 58,90zł
HP 650 czarny CZ101AE
Cena od 62,90zł
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 239,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Cena od 59,90zł
Accura Napa ACC-M1204
Cena od 49,90zł
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Cena od 59,90zł
Accura HDMI 0.9m
Cena od 19,90zł
Accura Premium SATA 0.5m
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.8m czarny
Cena od 9,90zł
Accura VGA - HDMI
Cena od 49,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 4,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 14,90zł
Accura USB 3.0 - USB-C czarny
Cena od 9,90zł
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Cena od 39,90zł
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Cena od 23,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Cena od 24,90zł
HP 650 kolor CZ102AE
Cena od 53,90zł
Accura Premium 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Cena od 59,90zł
Accura Premium miniJack 1.2m
Cena od 16,90zł
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 25,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 29,90zł
HP 301 czarny CH561EE
Cena od 82,90zł
Accura Triple 17W AccuQuick
Cena od 39,90zł
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 59,90zł
Accura Premium VGA
Cena od 9,90zł
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Light 30W Quick Charge 3.0
Cena od 39,90zł
Accura Premium DVI/D 1.8m
Cena od 34,90zł
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Cena od 79,90zł
Papier HP Home & Office
Cena od 21,90zł