Jaki telewizor Ambilight? Co wybrać?

Telewizor Philips z Ambilight pozwala doświadczyć oglądania telewizji, filmów i meczów w zupełnie nowy sposób. Pełniej, bo magia barw wypełnia całą ścianę z urządzeniem. Modeli jest jednak sporo, dlatego by ułatwić wybór, podpowiadamy, na co zwracać uwagę i które telewizory najlepiej sprawdzą się w rozmaitych zastosowaniach.

Więcej o technologii Ambilight w telewizorach dowiesz się z poradnika Technologia Ambilight w telewizorach – co warto wiedzieć?

Telewizor z Ambilight – czym się cechuje?

Telewizory z podświetleniem potrafią wywołać zachwyt u użytkowników. Decydując się na taki telewizor trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne będzie posiadanie w miarę dużej ściany o jednolitym kolorze. Należy też zadać pytanie: dla telewizora Ambilight jaka odległość od ściany będzie optymalna? Odpowiedź brzmi: 15-25 centymetrów.

Przy wyborze telewizora Philips Ambilight należy też zwrócić uwagę na to, czy ściana oświetlana jest tylko po bokach czy także za dłuższymi krawędziami ekranu. Technologia Ambilight występuje bowiem w kilku wersjach:

  • 2-stronny Ambilight
  • 3-stronny Ambilight
  • 4-stronny Ambilight
  • projekcyjny AmiLux

Podstawowe parametry telewizor Ambilight dzieli natomiast z innymi. Kupując taki odbiornik warto więc zadbać o rozdzielczość 4K (która zapewni wysoką szczegółowość obrazu), system audio o mocy przynajmniej 20 W, min. 2 gniazda USB i HDMI, komplet tunerów DVB (T, S, C), system Smart TV oraz zgodność ze standardem VESA (możliwość zawieszenia TV na ścianie).

Ranking telewizorów z Ambilight

W tym artykule znajdziesz:

  • Telewizor Ambilight 4K: Philips 43PUS6703/12
  • Telewizor Ambilight do 1500 zł: Philips 32PFS6402/12
  • Telewizor z Ambilight do 2000 zł: Philips 50PUS6703/12
  • Telewizor z trójstronnym Ambilight: Philips 49PUS7803/12
  • Telewizor Ambilight do 3000 zł: Philips 55PUS7303/12

Telewizor Ambilight 4K: Philips 43PUS6703/12

Telewizor LED z Ambilight, który może zachwycić ostrością obrazu i doskonałymi kolorami. Obraz wyświetlany w rozdzielczości 4K fascynuje swoim niezwykłym realizmem. Funkcja Micro Dimming Pro optymalizuje kontrast w każdej scenie, dostosowując go do warunków oświetlenia. Otrzymujesz szeroki dostęp do świata multimedialnej rozrywki – Ipla, Netflix, YouTube – z wszystkich tych zasobów możesz korzystać na tym telewizorze. Obsługuje funkcje sieciowe Wi-Fi, oraz funkcję MultiRoom, dzięki której możliwe jest oglądanie programów na wielu telewizorach z jednego dekodera.


Telewizor Ambilight do 1500 zł: Philips 32PFS6402/12

Telewizor, który może zaskoczyć nie tylko świetną jakością obrazu, ale też swoją wyjątkową funkcjonalnością. Oferuje aż cztery złącza HDMI i trzy USB. Wraz z WiFi i systemem operacyjnym Android, otrzymasz dostęp do Google Play i wszystkich aplikacji, które oferuje, a także do galerii aplikacji Philips. Znajdziesz tam nie tylko gry i aplikacje, ale też wiele filmów, programów i teledysków. Możesz wybierać spośród wielu ciekawych gier w chmurze i błyskawicznie odpalić je na ekranie telewizora. Filmy również wyglądają doskonale, a zapewnia to m.in. technologia Philips Pixel Plus HD, która dba o wyraźny obraz o wysokim kontraście.


Telewizor z Ambilight do 2000 zł: Philips 50PUS6703/12

Nowoczesny, 50-calowy telewizor z podświetleniem i HDR Plus, który przeniesie Cię w świat multimedialnej rozrywki na najwyższym poziomie. Obraz prezentowany jest w rozdzielczości 4K Ultra HD. Nie musisz się jednak martwić, jeśli nie masz dostępu do tego typu kanałów, bo technologia Philips Pixel Precise Ultra HD konwertuje obraz o niższych parametrach do rozdzielczości UHD. High Dynamic Range Plus podniesie jakość obrazu w zakresie kontrastu i koloru, odwzorowując większą głębię i naturalność, dając lepsze rozświetlenie, większy kontrast, szerszy zakres kolorów i dokładniejsze szczegóły niż kiedykolwiek wcześniej. Telewizor i jego SmartTV pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Saphi. Jest to szybki i prosty w użyciu system firmy Philips. Oferuje dostęp do serwisów YouTube, Netflix i innych VOD. Urządzenia zewnętrzne możesz podłączać m.in. poprzez trzy złącza HDMI, oraz dwa USB.


Telewizor z trójstronnym Ambilight: Philips 49PUS7803/12

49-calowy telewizor z rozbudowanymi funkcjami SmartTV i WiFi. Oparte są one o system Android 8.0, gwarantujący intuicyjną obsługę i szybkość działania. Otrzymujesz więc telewizor dający dostęp do szerokiej bazy aplikacji, filmów i gier. System Ambilight w telewizorze jest trójstronny i robi fantastyczne wrażenie. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K Ultra HD, a współczynnik płynności obrazu wynosi 1700. Telewizor ma aż cztery złącza HDMI i dwa gniazda USB. System audio o mocy 20W zapewnia bardzo mocny i dobry dźwięk.


Telewizor Ambilight do 3000 zł: Philips 55PUS7303/12

Dobry telewizor Ambilight do oglądania filmów, programów i sportu. Obraz prezentowany jest w rozdzielczości 4K, przekątna ekranu to aż 55 cali. Za jakość obrazu i szybkość reakcji telewizora odpowiada mocny czterordzeniowy procesor P5. Urządzenia zewnętrzne możemy łatwo podłączać m.in. dzięki czterem gniazdom HDMI, oraz dwóm portom USB. Do dyspozycji mamy również moduł Wi-Fi zapewniający łączność bezprzewodową. System Android daje dostęp do aplikacji w Google Play i przeglądania internetu. Świetną jakość dźwięku gwarantuje format DTS HD Premium i głośniki o mocy 20W. Telewizor jest elegancki i będzie się doskonale prezentował w każdym salonie.


Zdjęcie główne: Philips