Jaki telewizor do oglądania piłki nożnej? Ranking telewizorów do oglądania sportu

Telewizor to centrum rozrywki w wielu domach. Nierzadko urządzenia te gromadzą również wokół siebie strefę kibiców – nie tylko w czasie największych imprez sportowych, ale też na co dzień. Jaki telewizor do sportu sprawdzi się najlepiej. Taki sprzęt powinien wyróżniać się kilkoma kluczowymi cechami. Sprawdź, na jakie telewizory powinni zwrócić uwagę kibice i fani wydarzeń sportowych. Podpowiadamy jak wybrać telewizor do sportu, ale też prezentujemy ranking polecanych modeli. Jeśli szukasz uniwersalnego TV, warto poznać także Ranking telewizorów – jaki telewizor wybrać w 2025 roku?

Spis treści:


Popularne telewizory


Jaki telewizor do sportu? Ranking







Telewizor do oglądania meczów – co powinien mieć?

Najważniejsze kwestie, które warto brać pod uwagę decydując, jaki telewizor wybrać do oglądania wydarzeń sportowych to:

  • Ekran, który możesz objąć wzrokiem
  • Odpowiednia rozdzielczość i HDR
  • Ostrość i płynność obrazu
  • Telewizor z trybem sportowym i dobrymi głośnikami

Ekran, który możesz objąć wzrokiem

Przeważająca część transmisji z meczu to widok na płytę boiska, który obejmuje wielu zawodników i jest bardzo szczegółowy. Dlatego telewizor do oglądania piłki nożnej powinien mieć przede wszystkim dużą przekątną ekranu. Optymalny rozmiar to 55 lub 65 cali. Telewizor z tak dużym wyświetlaczem rekomendowany jest do oglądania meczów z odległości minimum dwóch metrów (zobacz: kalkulator odległości od TV. Jak dobrać rozmiar TV?). To optymalna odległość, aby wygodnie objąć wzrokiem cały ekran. Przy większych salonach i większej odległości od ekranu, można sobie pozwolić na jeszcze większy TV.

Odpowiednia rozdzielczość i HDR

Kwestia rozdzielczości ekranu jest prosta. Dziś warto wybierać już tylko TV 4K/UltraHD – a więc 3840×2160 pikseli. To zapewnia odpowiednią ostrość obrazu dla tak dużej przekątnej ekranu. Także technologia HDR jest już obecnie standardem. Znajdziemy ją w każdym telewizorze polecanym do sportu. Dzięki HDR obraz zyskuje większy realizm, co daje świetne efekty wizualne w telewizorze do transmisji sportowych.

Ostrość i płynność obrazu

Warto postawić na telewizor z matrycą 120 Hz lub 100 Hz, która zapewnia większą ostrość ruchomego obrazu. To ważne przy tak dynamicznym sporcie jak piłka nożna. Niestety ten parametr często jest ukrywany. Można jednak zwrócić uwagę na „współczynnik płynności obrazu” – im wyższy, tym lepiej.

Telewizor z trybem sportowym i dobrymi głośnikami

Dobrze też, gdy odbiornik ma tryb sportowy i głośniki o mocy minimum 20W. Mniej istotne jeśli korzystamy z zewnętrznego systemu obsługującego sprzęt audio. Dla uzyskania jeszcze lepszych wrażeń audio można uzupełnić nasz telewizor do oglądania sportu o soundbar.

Jaka matryca będzie lepsza: LED czy OLED?

Telewizory OLED zapewniają żywsze kolory, szersze kąty widzenia i większy kontrast. Oferują też kilka innych zalet, ale podczas oglądania meczów mogą mieć mniejsze znaczenie. Są też zdecydowanie droższe niż modele z panelami LED. Jeśli masz wysoki budżet, to możesz postawić na OLED, ale w przypadku transmisji sportowych świetnie sprawdzi się też klasyczny LED.

Czy Smart TV jest potrzebne?

Telewizor Smart TV z Internetem pozwala dodatkowo śledzić wiadomości ze świata futbolu i podglądać statystyki drużyn na dużym ekranie. Telewizor z WiFi daje też dostęp do aplikacji VOD. Te pozwalają oglądać mecze nie tylko wtedy, gdy są transmitowane w telewizji, ale właściwie w każdym momencie, na życzenie.


Zobacz wszystkie telewizory


Mogą Cię zainteresować:

zdjęcie autora
Autor
Daniel Bartosiewicz
Fan gier cRPG, klimatycznych uniwersum i dobrej fabuły. Poszukiwacz najlepszego stosunku cena/jakość. Najpierw pisał prace domowe, teraz pisze artykuły. Prywatnie bloger, maruda oraz niepraktykujący pasjonat zdrowego żywienia i sportów walki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej