Najlepsze telewizory do gier. Ranking modeli 2018

Jaki telewizor do gier wybrać? Wbrew pozorom, wybrać odpowiedni telewizor do gier wcale nie jest tak łatwo. Duże znaczenie w przypadku takiego zastosowania mają bowiem często nieprzedstawiane przez producentów cechy, takie jak opóźnienie sygnału (input lag), które powinno być tak niskie jak to możliwe oraz płynność obrazu ruchomego, która to z kolei powinna być jak najwyższa.
Aby Wam to uprościć, podpowiadamy, jakie telewizory z różnych półek cenowych sprawdzą się najlepiej podczas rozgrywki.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Telewizor do gier do 1000 zł: Thomson 32HD5506
  • Telewizor do gier do 1500 zł: Philips 43PFT5504/12
  • Telewizor do gier do 2000 zł: LG 49UK6300
  • Telewizor do gier do 3000 zł: Samsung UE50NU7402
  • Najlepszy telewizor do gier: Panasonic TX-55FX780E

Telewizor do gier do 1000 zł: Thomson 32HD5506

telewizor do gierThomson 32HD5506 to tani telewizor dla gracza, którego wymagania nie są raczej zbyt wysokie. Brak drogich wodotrysków wcale jednak nie oznacza, że jest to urządzenie złe, wręcz przeciwnie. To godny polecenia model z 32-calowym ekranem HD Ready, cechujący się zadowalającym współczynnikiem płynności obrazu i jasnością 210 cd/m2. Ma dwa gniazda HDMI, więc z podłączeniem konsoli nie ma problemu. Warto również zauważyć, że ma gniazdo słuchawkowe i cyfrowe wyjście optyczne.
Wi-Fi i system Smart TV z przeglądarką WWW,  YouTube i aplikacją Netflix, zapewniają rozrywkę także po zakończeniu wirtualnych potyczek, meczów czy rajdów.


Telewizor do gier do 1500 zł: Philips 43PFT5504/12

telewizor do gierNa 43-calowym ekranie telewizora Philips 43PFT5503/12 wyświetlany jest obraz o rozdzielczości FullHD – o szczegółowość można być zatem spokojnym. Dzięki technologii Pixel Plus HD obraz jest żywy i ostry, a 16-watowe głośniki (2x8W) z systemem Smart Sound sprawiają, że warstwa audio będzie równie zadowalająca. Model ten dobrze sprawdzi się w pokoju gracza, jak i w salonie, a to za sprawą dwóch złączy HDMI, wbudowanych tunerów DVB-T2/C oraz portu USB, pozwalającego zamienić telewizor w odtwarzacz multimedialny.


Telewizor do gier do 2000 zł: LG 49UK6300

telewizor do gier49-calowy LG 49UK6300 to dobry telewizor do CS GO i innych dynamicznych gier. Modele z tej serii mogą bowiem pochwalić się opóźnieniem sygnału (input lag) na poziomie 10ms, co jest wynikiem absolutnie pierwszorzędnym. Spisując listę atutów tego urządzenia, trzeba wymienić rozdzielczość 4K i obsługę HDR – bo oznacza to żywy i pełen szczegółów obraz. Dwa 10-watowe głośniki, wspierane przez system dźwięku Ultra Surround,  pozwolą dobrze wsłuchać się w odgłosy pola bitwy, wirtualnego stadionu czy silnika wyścigówki. System Smart TV, oparty na WebOS, daje dostęp do niewyczerpanych źródeł rozrywki – w tym Netflix, YouTube, a całość można sterować za pomocą smartfona i tabletu. Telewizor ma oczywiście Wi-Fi i Bluetooth.


Telewizor do gier do 3000 zł: Samsung UE50NU7402

telewizor do gierPrzekątna 50 cali, rozdzielczość 4K, obsługa HDR, lokalne ściemnianie i technologie, takie jak Dynamic Crystal Color czy Auto Motion Plus. Wszystkie one sprawiają, że obraz oferowany przez telewizor Samsung UE50NU7402 nie może się nie podobać. Dodatkowo niski input lag to atuty, które z pewnością przemawiają do miłośników elektronicznej rozrywki. Przede wszystkim zabawa przy ulubionych grach jest więc czystą przyjemnością, ale to samo można powiedzieć też o serialowych seansach czy zwykłym oglądaniu telewizji. Za mocny dźwięk odpowiada system audio o mocy 20W i system dźwięku    Dolby Digital Plus. Telewizor ma trzy złącza HDMI i dwa porty USB, oraz bezprzewodową łączność WiFi i Bluetooth.


Najlepszy telewizor do gier: Panasonic TX-55FX780E

telewizor do gierPanasonic TX-55FX780E to obecnie najlepszy telewizor do PS4 lub Xbox One, a przynajmniej cechujący się najbardziej atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Model japońskiego producenta gwarantuje bardzo wysoką płynność (aż 2200) i opóźnienia zredukowane do minimum – input lag na poziomie 11ms. Za tak wysoki współczynnik płynności obrazu odpowiada technologia odświeżania Backlight Motion Rate IFC.  Doskonałą jakość obrazu osiąga dzięki technologiom 4K PRO HDR i Wide Colour Phosphor. Z kolei dużą uniwersalność dają mu aż cztery gniazda HDMI, trzy porty USB i dwa gniazda 2 CI+, plus komplet tunerów TV oraz moduły Wi-Fi i Bluetooth. Gamingowy potencjał dodatkowo pomaga wykrzesać specjalny tryb Gra.


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.

Najlepsze telewizory do gier. Ranking modeli 2018
3.2 (64%) 5 głosów