Jaki telewizor do 3000 zł? Ranking TOP 5

Jaki telewizor do 3000 zł?

Zastanawiasz się, jaki telewizor wybrać? Jeśli interesuję Cię telewizor za 3000 zł, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że w tej cenie można znaleźć naprawdę bogaty wybór telewizorów 4K Ultra HD. Wiele z nich oferuje świetne doznania audio-wideo, czy to w filmach, sporcie, czy też grach wideo. W tym rankingu znajdują się najlepsze telewizory do 3000 zł – wybraliśmy polecane modele różnych producentów o różnych funkcjach i różnym przeznaczeniu.

Przed zakupem koniecznie sprawdź nasz artykuł Jaki telewizor wybrać – znajdziesz tam wiele praktycznych porad, dotyczących nie tylko ceny, ale i przekątnej ekranu czy smart funkcji odbiornika.


Polecane telewizory w sklepie


Ranking telewizorów do 3000 zł


Telewizor do 3000 zł – czego powinniśmy oczekiwać

Jakich parametrów można oczekiwać, przeglądając telewizory do 3000 zł? Oto lista rzeczy, które powinny się znaleźć w dobrym modelu z tej półki cenowej:

  • Rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 na 2160 pikseli), czyli niezwykle wysoka szczegółowość obrazu, która jest 4 razy wyższa niż w przypadku Full HD, a więc obraz będzie niezwykle ostry.
  • Zgodność z HDR i Dolby Vision, dzięki czemu paleta barw jest jeszcze szersza, a kontrasty bogatsze.
  • Platforma Smart TV z dostępem do najważniejszych serwisów VOD oraz innych aplikacji multimedialnych i nie tylko – najpopularniejszymi systemami są Android TV, Tizen (Samsung) i webOS (LG).
  • tuner DVB-T/DVB-T2, DVB-S i DVB-C, za ich pomocą będziemy odbierać telewizję naziemną, satelitarną i kablową.
  • duża liczba złącz HDMI, jeśli zależy nam na podłączeniu wielu urządzeń, typu dekoder, konsola, soundbar (tutaj zwróćmy uwagę na złącza HDMI ARC lub HDMI eARC) – w tej półce cenowej najczęściej będziemy mieć do czynienia z HDMI 2.0, ale czasami i z HDMI 2.1
  • Funkcje dla graczy, w tym automatyczny tryb gry i niski poziom input lagu – telewizor zadba o najniższy poziom opóźnień, aby cieszyć się komfortowym graniem

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Grzegorz Świątek
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Z urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 (9 głosów)

Czytaj więcej