Jaki telewizor do 3000 zł? Ranking TOP 5

21.11.2022 | autor: Grzegorz Świątek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiasz się, jaki telewizor wybrać? Jeśli interesuję Cię telewizor za 3000 zł, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że w tej cenie można znaleźć naprawdę bogaty wybór telewizorów 4K Ultra HD. Wiele z nich oferuje świetne doznania audio-wideo, czy to w filmach, sporcie, czy też grach wideo. Poniższe zestawienie pomoże wybrać dobry telewizor do 3000 zł.

Sprawdź również ranking telewizorów w najpopularniejszym rozmiarze 55 cali.

Telewizor do 3000 zł – czego powinniśmy oczekiwać

Jakich cech można oczekiwać od telewizora do 3000 złotych? Oto lista rzeczy, które powinny się znaleźć w dobrym telewizorze w tej cenie:

  • Rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 na 2160 pikseli), czyli niezwykle wysoka szczegółowość obrazu, która jest 4 razy wyższa niż w przypadku Full HD, a więc obraz będzie niezwykle ostry.
  • Zgodność z HDR i Dolby Vision, dzięki czemu paleta barw jest jeszcze szersza, a kontrasty bogatsze.
  • Platforma Smart TV z dostępem do najważniejszych serwisów VOD oraz innych aplikacji multimedialnych i nie tylko – najpopularniejszymi systemami są Android TV, Tizen (Samsung) i webOS (LG).
  • tuner DVB-T/DVB-T2, DVB-S i DVB-C, za ich pomocą będziemy odbierać telewizję naziemną, satelitarną i kablową.
  • duża liczba złącz HDMI, jeśli zależy nam na podłączeniu wielu urządzeń, typu dekoder, konsola, soundbar (tutaj zwróćmy uwagę na złącza HDMI ARC lub HDMI eARC) – w tej półce cenowej najczęściej będziemy mieć do czynienia z HDMI 2.0, ale czasami i z HDMI 2.1
  • Funkcje dla graczy, w tym automatyczny tryb gry i niski poziom input lagu – telewizor zadba o najniższy poziom opóźnień, aby cieszyć się komfortowym graniem

Ranking telewizorów do 3000 złWszystkie telewizory 65 cali do 3000 zł
Małe telewizory do 3000 złPolecane telewizory 55 cali do 3000 zł


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Grzegorz Świątek
Bloger technologiczny z zamiłowania. Szczególnie interesują mnie perypetie firmy Apple i produkty, które oferuje. Ze urządzeń tej marki korzystam dopiero 10 lat, więc jeszcze wiele muszę się nauczyć.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej