Jaki telewizor do 2000 zł? Ranking tanich telewizorów

21.11.2022 | autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Telewizory 4K stają się coraz powszechniejsze i zarazem tańsze. Z roku na rok producenci są w stanie zaoferować więcej funkcji po niższej cenie, a jednocześnie jakość obrazu, jaką uświadczymy w budżetowym TV jest obecnie kilkukrotnie wyższa niż parę lat temu. Niniejszy artykuł podpowie, jaki telewizor do 2000 zł kupimy w 2022 roku i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Sprawdź również nasz poradnik Jaki telewizor wybrać, w którym dokładnie omawiamy najważniejsze cechy dobrego telewizora.

Telewizory do 2000 złotych – czego powinniśmy oczekiwać?

Wszystkie nowoczesne telewizory powinny posiadać następujące funkcje:

  • Rozdzielczość 4K – praktycznie każdy obecnie sprzedawany TV dysponuje ekranem 4K niezależnie od przedziału cenowego.
  • Obsługę WiFi i Bluetooth, dzięki czemu można bezprzewodowo łączyć się z internetem, a także przesyłać muzykę, czy odpalać filmiki z telefonu bezpośrednio na telewizor.
  • Platformę Smart TV, którą najczęściej jest Android TV, webOS (LG) lub Tizen (Samsung), oferującą dostęp do aplikacji streamingowych (Netflix, Disney+, HBO Max, Prime Video), YouTube i innych multimediów
  • Wejścia HDMI 2.0, pod które podłączymy dekoder, konsolę, komputer czy zestaw kina domowego lub soundbar. Najczęściej można napotkać 3 porty HDMI. HDMI 2.1 w tej półce cenowej jeszcze nie występuje.
  • Tryb gry – niektóre telewizory mogą oferować pewne funkcje dla graczy, z reguły będzie to automatyczny tryb gry. Jednak przez to, że w tym przedziale cenowym nie należy spodziewać się HDMI 2.1, nie uświadczymy ich zbyt wiele.
  • Obsługę HDMI ARC, kanału zwrotnego audio, który pozwoli nam podłączyć jednym kablem HDMI soundbara do TV i cieszyć się najlepszą możliwą jakością dźwięku. Telewizory w tej klasie oferują z reguły dźwięk Dolby Digital Plus, a niektóre z nich nawet Dolby Atmos.
  • Zgodność z HDR10 i Dolby Vision, choć najczęściej efekt ten będzie widoczny jedynie minimalnie – chyba, że telewizor oferuje dynamiczne mapowanie tonów.
  • Matryca VA, która będzie dobra do filmów przez wysoki poziom czerni i dobry kontrast lub matryca IPS, która ma szerokie kąty widzenia i wysoką jasność, przez co lepiej dostosowana jest do oglądania w świetle dziennym.

Popularne telewizory do 2000 zł w Komputronik.pl

W naszym rankingu znajdziesz:
Pozostałe telewizory 55 cali do 2000 zł
Popularne telewizory do 2000 zł w Komputronik.pl


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej