Jaki telewizor 55 cali wybrać? Ranking telewizorów

20.01.2022 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polacy wybierają coraz większe telewizory, które zapewnią w domu kinowe warunki do oglądania filmów i seriali telewizyjnych, są także nie lada gratką dla miłośników sportu oraz dla graczy. Zastanawiasz się, jaki telewizor 55 cali kupić?

Jeśli interesują Cię tego typu modele, śpieszymy z pomocą. Zobacz przygotowane przez nas zestawienie „telewizor 55 cali ranking” prezentujące najciekawsze propozycje warte zakupu.

W tym rankingu znajdziesz:

Najlepsze telewizory 55 cali

Telewizor 55 cali – najważniejsze cechy:

  • wysoka rozdzielczość ekranu –najpopularniejsza rozdzielczość to obecnie 4K, która oferuje czterokrotnie większą szczegółowość obrazu w porównaniu do wyświetlaczy Full HD
  • mocny system audio -przynajmniej 20 W
  • dodatkowe złącza – minimum 2 gniazda USB i dwa gniazda HDMI, złącze na kartę CI (Common Interface)
  • system montażu VESA – pozwala na zawieszenie telewizora na ścianie
  • HDR – technologia wzbogacająca jakość obrazu i kontrast (ciemne obszary są ciemniejsze, a jasne – jaśniejsze, dzięki czemu obraz jest bardziej naturalny i wyrazisty)
  • dodatkowe funkcje – producenckie rozwiązania poprawiające jakość obrazu.
  • technologia DVB-T2 – nowy standard nadawania telewizji naziemnej obowiązujący od wiosny 2022 roku

Przeczytaj również Co to jest Dolby Atmos? Jak działa?
Telewizor 55 cali LG: LG OLED55B13LA

Kolejnym producentem, który cieszy się dużym zaufaniem wśród polskich klientów jest LG. Specjalizuje się on w telewizorach OLED (dostarcza nawet matryc wykorzystywanych w urządzeniach innych producentów), które oferują najwyższą jakość obrazu. Wśród nich szczególnie polecamy model LG OLED55B13LA który gwarantuje profesjonalny obraz Dolby Vision IQ oraz najwyższej klasy dźwięk Dolby Atmos.

Oprócz tego ma oczywiście telewizory w przystępniejszych cenach. Wykorzystują one technologię NanoCell, która charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, nasyconymi kolorami i głębokim kontrastem. Większość modeli wspiera także technologię HDR, wzbogacającą kontrast i ekspozycję jasnych i ciemnych obrazów.

Osoby szukające tańszych rozwiązań znajdą również telewizory LG, których cena nie przekracza 2000 zł, a więc dostępnych na każdą kieszeń.Telewizor 55 cali z HDR: Xiaomi Mi LED P1

Jednym z rozwiązań stosowanych powszechnie w telewizorach jest technologia HDR. Umożliwia ona poprawę jakości obrazu poprzez zwiększenie kontrastu i poprawę widoczności zarówno ciemnych obszarów, jak i tych o największej jasności. Dzięki temu każdy detal jest znacznie bardziej widoczny, obraz wyjątkowo szczegółowy i naturalny. Oglądanie filmów, czy gier w jakości HDR staje się zupełnie nowym doświadczeniem.

Technologia HDR stosowana jest zarówno w telewizorach ze średniej półki cenowej, jak i tych najdroższych. Warto jednak zauważyć, że w modelach z wyższej półki efekty HDR będą znacznie bardziej widoczne i efektowne. Szukając więc telewizora, który służyć ma nam przez dłuższy czas i cieszyć nasze oczy najlepszą jakością, warto rozważyć zakup takiego urządzenia.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej