Jaki telewizor 4K wybrać? Ranking telewizorów

Telewizor to dla wielu osób niezbędne uzupełnienie salonu, centrum domowej rozrywki pozwalające cieszyć się ulubionymi serialami, filmami, wydarzeniami sportowymi czy programy telewizyjnymi. Jaki telewizor sprawdzi się najlepiej? Decydując się na zakup nowego modelu warto zwracać uwagę na telewizory 4K. Zapewniają one najlepszą jakość obrazu, a w ostatnim czasie zauważalnie spadły ich ceny. Jaki telewizor 4K wybrać?

Telewizor 4K – co warto wiedzieć?

Rozmiar telewizora ma bardzo duże znaczenie i powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Telewizor 4K należy oglądać z mniejszej odległości niż telewizor Full HD. Przyjmuje się prosty przelicznik – 2,1 cm na każdy cal. Dla przykładu, telewizor 4K 50 cali powinien być ustawiony przynajmniej 105 cm od widza.

Największą popularnością cieszą się telewizory LED i dla większości osób będą one w zupełności wystarczające. Jeśli jednak jest się szczególnie wyczulonym na jakość obrazu, a dodatkowo ma się nieco zasobniejszy portfel można rozważyć TV z panelem OLED. Niezależnie od wyboru warto zwracać uwagę na obecność technologii HDR.

Więcej o technologii HDR dowiesz się z poradnika: Co to jest HDR?

Pozostałą funkcjonalność dobierać trzeba do indywidualnych potrzeb. Nowoczesny telewizor musi oferować wsparcie łączności Wi-Fi i tym samym funkcji Smart TV, zawsze przydatne są złącza HDMI i USB w większej liczbie.

Polecane telewizory 4K:


Polecane telewizory 4K


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 (6 głosów)

Czytaj więcej