Jaki telefon z 5G kupić? Najlepsze smartfony 5G w rankingu 2024

Rozglądasz się za nowym smartfonem? Aspektów, które warto wziąć pod uwagę jest wiele, a w dzisiejszych czasach jednym z nich jest z pewnością obsługa 5G. Czy warto kupić smartfon 5G? Producenci coraz chętniej wprowadzają na rynek niedrogie smartfony 5G, dzięki czemu nie jest to już rozwiązanie zarezerwowane jedynie dla najdroższych i topowych modeli. Poniżej przedstawiamy ranking telefonów 5G z różnych półek cenowych, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowego smartfona. Wybraliśmy telefony z dobrymi opiniami, które cieszą się popularnością wśród użytkowników sklepu.

Zachęcamy także do przeczytania naszego poradnika Jaki smartfon wybrać, w którym doradzamy na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem telefonu. Pamiętaj też, że najnowsze flagowce również są tworzone pod standard 5G – jeżeli więc szukasz flagowego telefonu, koniecznie odwiedź nasz Ranking smartfonów.


Polecane telefony 5G


Ranking telefonów z 5g – 2024 rok

Jaki telefon z 5G kupić? Jeszcze do niedawana 5G pojawiało się jedynie w najdroższych smartfonach. Teraz sytuacja wygląda zdecydowanie korzystniej z punktu widzenia osób mających nieco mniejszy budżet i jak wspomnieliśmy, telefony obsługujące 5G nie są tak drogie jak jeszcze dwa czy trzy lata temu. Przygotowaliśmy ranking telefonów z 5G, znalazły się tu warte uwagi telefony z obsługą 5G z różnych przedziałów cenowych.Spis treści:

Telefony obsługujące 5G – co warto wiedzieć

Najkrócej i najprościej rzecz ujmując, 5G to najnowszy, piąty standard sieci komórkowej. Jest bezpośrednim następcą standardu 4G / LTE względem, którego przynosi jednak kilka niezwykle istotnych usprawnień. Będzie wykorzystywany w wielu gałęziach gospodarki. Z punktu widzenia użytkowników smartfonów bezsprzecznie najbardziej zauważalne powinny być lepsze, szybsze transfery danych, dochodzące do nawet kilkuset Mb/s.

Poza tym można liczyć również na mniejsze opóźnienia, a zarazem także możliwość większego obciążenia sieci. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w artykule: Co to jest 5G? Działający na terenie naszego kraju operatorzy rozbudowują potrzebną infrastrukturę, ale na ten moment 5G działa w pasmach 2,1GHz (Play, Orange i T-Mobile) oraz 2,6GHz (Plus).

Mianem „prawdziwego 5G” określa się pasmo 3,6GHz, które będzie następnym krokiem. Jednak jego wdrożenie wymaga nie tylko odpowiedniej infrastruktury, ale również unormowań prawnych. Póki co idealnie nie jest również z zasięgiem. Jak zazwyczaj w przypadku nowych technologii początkowo dostęp uzyskują mieszkańcy największych miast.

 

Jaki telefon z 5G kupić?

Jakie telefony mają 5G?

Jakie telefony obsługują 5G? Modele większości wiodących producentów. Co istotne, w różnych cenach. Stosowną informację można zawsze znaleźć w opisach specyfikacji, zazwyczaj w sekcji „Komunikacja”, gdzie powinna widnieć wzmianka o obsłudze sieci 5G. Warto jednak dodać, że obecnie nietrudno kupić tani telefon 5G. Wystarczy wspomnieć, że najtańszy smartfon 5G w naszym zestawieniu kosztuje nieco ponad 1000 złotych.

Najlepsze smartfony 5G

 

Czy warto kupić telefon z 5G w 2024?

Podsumowując, telefon 5G przynosi realne korzyści już teraz. Nie jest przecież tajemnicą, że współczesny smartfon bez dostępu do szybkiego Internetu traci znaczną część swoich funkcjonalności. Zatem obecnie, gdy telefon z 5G nie jest droższy od modeli, które nie mają tej funkcji, zdecydowanie warto kupić smartfon z 5G.


Sprawdź inne rankingi telefonów w popularnych zakresach cenowych:

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Jakub Krawczyński
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 (7 głosów)

Czytaj więcej