Tablet z Windows: jaki wybrać? Czy jest warty swojej ceny?

Tablet z Windows

Jeszcze kilka lat temu sporo firm oferowało tablety z klawiaturą i systemem Windows 10. Była to niezła alternatywa zarówno dla nieco mniej funkcjonalnych tabletów z Androidem lub tabletów z iOS, jak i dla dużo większych laptopów. Tablet z Windows 10 pozwala odłączyć klawiaturę i korzystać z lekkiego urządzenia, co jest bardzo wygodne. Na rynku jest ich jednak coraz mniej, właściwie to dziś można wybierać głównie z oferty tabletów 2w1 Microsoft Surface, sprzedawanych jako wiodące tablety z Windows 11.

Rozwój laptopów, w szczególności ultrabooków z dotykowym ekranem, sprawił jednak, że dziś podobną rolę mogą pełnić laptopy konwertowane. Laptop z funkcją tabletu jest niemal równie lekki i przenośny, jak jeszcze do niedawna mogły być tylko tablety. Są więc świetną alternatywą dla tabletów z Windows.


Popularne tablety z Windows


Tablet i laptop w jednym – dla kogo?

Laptop lub tablet 2w1 świetnie sprawdza się w domowym zaciszu, ale również w biznesie. Użytkownik otrzymuje bowiem sprzęt, który w biurze może służyć jako laptop, a podczas podróży przekształci go w poręczniejszy tablet z dotykowym ekranem. Takie modele nie ustępują specyfikacją i wyposażeniem klasycznym laptopom. To bez wątpienia znacząco podnosi ich atrakcyjność. Zwłaszcza, że na wysokim poziomie stoi również jakość wykonania.

Ranking tabletów z WindowsemJaki tablet z Windows wybrać?

Tablety z Windows 10 powoli wyszły z obiegu na rzecz odpowiedników z Windows 11. Wybór tego typu sprzętu jest jednak obecnie mniejszy niż wcześniej, a wszystko zależy od potrzeb. Tego typu urządzenia zawsze zaspokajają bardzo specyficzne i niekiedy „niszowe” potrzeby – np. ASUS Rog Ally będzie doskonałym wyborem jeśli potrzebujesz wydajnego i przenośnego sprzętu do grania. Z kolei urządzenia takie, jak Surface Pro 9, czy HP Spectre x360 przydadzą się pracującym przy grafice profesjonalistom. Tablety z Windowsem jednak nie są zarezerwowane wyłącznie dla specjalistów – może się nimi cieszyć każdy, kto ceni przenośność i wszechstronność.


Tablety z systemem Android


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 (9 głosów)

Czytaj więcej