Tablet z klawiaturą – jaki wybrać?

Osoby ceniące sobie mobilność zapewne zainteresuje tablet z klawiaturą. To niewielkie i lekkie urządzenie, które pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej niż laptop. Jednocześnie dzięki ciągłemu rozwojowi technologii tablety oferują coraz większe możliwości. W wielu przypadkach mogą okazać się świetnym sprzętem nie tylko do nauki i rozrywki, ale również do pracy. W ofercie znajdują się najróżniejsze tablety z klawiaturą i czasem ciężko wybrać konkretny model. Poniżej wyjaśniamy, jakie są rodzaje tabletów z klawiaturą, jak wybrać najlepszy tablet dla siebie oraz prezentujemy ranking zawierający urządzenia z różnych półek cenowych.

Spis treści:


Wszystkie tablety w sklepie


Rodzaje tabletów z klawiaturą

Osoby z ograniczonym budżetem sięgną raczej po tablet z Android. Gości on także w tabletach ze średniej półki. Droższe są natomiast tablety z iPadOS, a także z Windows 10, które dają największe możliwości. Umożliwiają wygodną pracę z aplikacjami znanymi z komputerów i laptopów oraz zapewniają dużo dodatkowych opcji. Tablet z klawiaturą Windows pozwoli na korzystanie w sposób najbardziej zbliżony do typowego laptopa lub komputera. Jeżeli podłączymy do niego myszkę, otrzymamy w pełni funkcjonalny domowy komputer, który pozwoli na instalację wielu aplikacji lub gier znanych z komputerów.

W przypadku tabletu z klawiaturą Apple, będziemy musieli pogodzić się z nieco mniejszym wyborem oprogramowania. Powodem jest zamknięty system operacyjny Apple. Rekompensatą jest natomiast wysoki poziom bezpieczeństwa, a także świetna płynność działania przez wiele lat.

Jaki tablet z klawiaturą wybrać?

Rozwiązaniem kompromisowym może się wydawać etui z klawiaturą do tabletu z Androidem. Taki sprzęt także jest przyjemny w codziennym użytkowaniu, a przede wszystkim najtańszy ze wspomnianych opcji. Klawiatura może znajdować się w zestawie z tabletem. Urządzenie jest gotowe do pracy zaraz po rozpakowaniu, nie trzeba kupować klawiatury osobno. Dla wielu będzie to wygodne rozwiązanie.

Natomiast dla osób ceniących sobie personalizację sprzętu, zakup tabletu bez klawiatury w zestawie może być lepszą decyzją. Daje szansę samodzielnego wybrania ciekawszego modelu, który lepiej spełni swoje zadanie. Może mieć formę dedykowanego etui z wbudowaną klawiaturą lub być klasyczną klawiaturą z łącznością Bluetooth. Można znaleźć modele uniwersalne oraz klawiatury przewodowe, podłączane do tabletu np. przy pomocy kabla microUSB i przejściówki. Do wyboru jest wiele różnych modeli i kolorów.

Jak wybrać najlepsze tablety z klawiaturą?

Chcąc wybrać najlepszy tablet z klawiaturą trzeba przede wszystkim zastanowić się, do czego ma on służyć. Tablet z klawiaturą i długopisem idealny dla studenta będzie prostszy i tańszy od urządzenia dla profesjonalnego grafika. Natomiast tablet z klawiaturą i myszką dla dziecka zapewne często posłuży do oglądania filmów i grania, więc warto wybrać model z trochę lepszym ekranem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tabletu?

Największą wydajność zapewniają najdroższe modele z iPadOS oraz Windows 10. Zwłaszcza pracując na konkretnych programach trzeba zwrócić uwagę na system operacyjny, by móc dalej z nich korzystać na tablecie. Wiele zależy też od zastosowanych podzespołów, takich jak wydajny procesor i odpowiednia ilość pamięci RAM. Bardzo ważna jest też wielkość i jakość ekranu oraz czas pracy na baterii. Warto też zapoznać się, w jaki sposób tablet łączy się z klawiaturą. Pod kątem własnych potrzeb i preferencji dobierać trzeba również moduły łączności bezprzewodowej, rysik i dodatkowe funkcje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury do tabletu?

Najistotniejsze jest upewnienie się, czy klawiatura jest kompatybilna z posiadanym tabletem. W tym celu warto dokładnie przeczytać specyfikację wybranej klawiatury, aby mieć pewność, że będzie działać poprawnie. Ważny jest również sam sposób podłączenia klawiatury.


Zobacz klawiatury do tabletów w sklepie


Ranking tabletów z klawiaturą

Poniżej prezentujemy ranking tabletów z klawiaturą oraz polecane tablety, które są kompatybilne z klawiaturami.

Podsumowanie

Tablety z klawiaturą to wszechstronne urządzenia, które mogą zastąpić laptopy. Cenione za swoją mobilność, sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Chcąc kupić najlepszy tablet z klawiaturą nie trzeba od razu celować w najdroższe modele. Budżetowe urządzenia również mają sporo do zaoferowania i mogą w pełni spełnić oczekiwania użytkownika. Warto dobrze zastanowić się do jakiego celu przeznaczony będzie tablet z klawiaturą i dopiero wtedy szukać najlepszego dla siebie.


Chętnie wybierane tablety


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 (12 głosów)

Czytaj więcej