Jaki tablet na Komunię wybrać? Ranking

Zastanawiając się jaki prezent na komunię dla dziecka kupić, łatwo zostać przytłoczonym ogromnym wyborem dostępnych opcji. Jednym z najbardziej popularnych pomysłów jest elektronika. Jeśli nie wiesz, na które z urządzeń się zdecydować, pomoże Ci nasz poradnik, w którym dowiesz się jaki tablet na komunię wybrać.

Tablety od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Mogą one pomagać dziecku w nauce, a jednocześnie stanowić źródło dobrej zabawy. Prezentujemy kilka wartych uwagi propozycji.

Polecane tablety dla dziecka:

  • Tablet na Komunię do 750 zł: Huawei MediaPad T5
  • Prezent na Komunię do 1000 zł: Lenovo TAB M10+
  • Tablet z dobrym głośnikiem: Lenovo Yoga Smart Tab
  • Dobry tablet z rysikiem dla ucznia: Samsung Galaxy Tab S6 Lite
  • iPad dla dziecka: Apple iPad 10.2″

Najpopularniejsze tablety w Komputronik.pl

Tablet na Komunię do 750 zł: Huawei MediaPad T5

Huawei MediaPad T5 to tablet dla dziecka w dobrej cenie. W wariancie z 10-calowym ekranem 1920×1200 pikseli, ośmio-rdzeniowym procesorem, 2GB RAM i 16GB pamięci Flash, sprawdzi się podczas przeglądania Internetu (LTE + Wi-Fi) czy obsługi wszelkiego rodzaju aplikacji edukacyjnych. Duży wyświetlacz oraz

Opcjonalnie sięgnąć można nieznacznie droższy wariant z większą ilością pamięci – 3GB RAM oraz pamięcią Flash 32 GB. Dzięki temu dziecko otrzyma tablet o lepszej płynności działania, na którym można będzie również zagrać w bardziej wymagające gry.


Prezent na Komunię do 1000 zł: Lenovo TAB M10+

Mając do wydania około 1000 złotych trudno o lepszy wybór niż Lenovo TAB M10+. To uniwersalny tablet z 10,3-calowym ekranem o rozdzielczości FullHD 1920×1200 pikseli. Ma wydajny ośmiordzeniowy procesor, 4GB pamięci RAM, 64GB pamięci wewnętrznej (lub w nieco droższym wariancie tego modelu 128 GB) i systemem Android 9.0. Dodatkowo posiada dwa głośniki stereo z systemem Dolby Atmos, dwa aparaty fotograficzne (8 Mpix z tyłu, 5 Mpix z przodu) i mocną baterię.

Znajdziemy tutaj również specjalny tryb dla dzieci 4.0, który posiada różnego rodzaju materiały dedykowane specjalnie dla nich. Pozwala także dbać o ich bezpieczeństwo poprzez blokowanie lub kontrolowanie co i jak długo jest oglądane przez dziecko. Co ciekawe znajdziemy w nim nawet takie funkcje jak alarmowanie o nieprawidłowej postawie ciała podczas korzystania z urządzenia.


Tablet z dobrym głośnikiem: Lenovo Yoga Smart Tab

W przypadku budżetu 1100-1300 zł warto wziąć pod uwagę tablety Lenovo Yoga Smart Tab. Z racji swojej konstrukcji to nie tylko świetny tablet dla ucznia do nauki i rozrywki, ale również doskonałe urządzenie do odtwarzania muzyki. Wysoką jakość dźwięku zapewniają dwa głośniki Hi-Fi JBL. Dodatkowe wspierane są one inteligentnym wzmacniaczem oraz technologią optymalizacji dźwięku Dolby Atmos®, który tworzy efekt otaczania słuchacza dźwiękiem ze wszystkich stron.

Dobrą wydajność zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon, wygodę obsługi podczas oglądania filmów gwarantuje 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Warto również zaznaczyć, że bateria pozwala na aż 11 godzin pracy. Model ten dostępny jest w 3 wariantach, które różnią się pojemnością pamięci RAM 3 GB lub 4 GB oraz wbudowanej pamięci 32 GB lub 64 GB.


Dobry tablet z rysikiem dla ucznia: Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Samsung Galaxy Tab S6 Lite to tablet dla ucznia, który z racji swojej konstrukcji i wydajności nada się doskonale do nauki, oglądania filmów, a nawet gier. Wyróżnić tutaj trzea 10,4-calowy ekran o rozdzielczości 2000×1200 pikseli, cztero-rdzeniowy procesor Samsung Exynos 9611 , 4GB pamięci RAM i dużą bateria 7040 mAh. Ze względu na wytrzymałą i bardzo lekką konstrukcję model ten świetnie nada się dla dziecka.

W zestawie do tabletu otrzymujemy rysik S Pen, który pozwala na wygodne rysowanie lub tworzenie notatek. Taki dodatkowy długopis szczególnie sprawdza się podczas lekcji online, gdzie wykorzystać można program Samsung Notes (przezroczyste okno w którym można notować podczas wyświetlania obrazu online).

tablet na Komunię


iPad dla dziecka: Apple iPad 10.2″

Apple iPad 10.2″ to zaawansowany tablet, który sprawdzi się bez zarzutów zarówno podczas nauki, jak i w czasie wolnym. Doskonale zoptymalizowany system iPadOS oraz wydajny procesor Apple A10 Fusion zapewniają urządzeniu duże możliwości, pozwalają na płynną obsługę nawet rozbudowanych aplikacji i gier. Ekran ma przekątną 10,2 cala oraz świetnymi aparatami.

tablet na Komunię

Opcjonalnie można obsługiwać go rysikiem Apple Pencil1. idealnym do rysowania, pisania czy szkicowania. Atutem jest tu również wytrzymała bateria pozwalająca na nawet 10 godzin pracy czy zabawy. Jednocześnie Apple iPad 10.2″ to tablet o smukłej obudowie i nienagannej stylistyce. Szybko wpada w oko, zwłaszcza w złotej wersji kolorystycznej będzie stanowił świetny prezent na komunię dla dziewczynki.

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele