Jaki soundbar do 2000 zł kupić? Ranking

Producenci telewizorów poświęcają wiele uwagi uzyskaniu idealnych parametrów wyświetlanego obrazu. Nie zawsze jednak równie dużo technologii i środków przeznaczają na dopracowanie dźwięku wydobywającego się z głośników telewizora. Dlatego też, jeśli chcemy cieszyć się przestrzennym dźwiękiem doskonałej jakości, warto zainwestować w dobrej klasy belkę dźwiękową do TV. Jaki soundbar do 2000 zł wybrać? Przedstawiamy soundbary w różnych przedziałach cenowych, polecane przez ekspertów.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Creative Soundbar Stage 2.1: Soundbar do 500 zł
  • Creative SoundBlaster X Katana: Soundbar do 1500 zł
  • Yamaha BAR 40: Soundbar do 2000 zł
  • Yamaha ATS-2070: Soundbar do 2000 zł
  • LG SK8: Soundbar do 2500 zł

Soundbar do 500 zł: Creative Soundbar Stage 2.1

Dobry soundbar 2.1 w bardzo przystępnej cenie. Do urządzeń zewnętrznych możesz podłączyć go za pomocą złącza optycznego, złącza TV (ARC), lub AUX 3,5mm. Soundbar ma też moduł Bluetooth, więc można bezprzewodowo łączyć się z urządzeniami mobilnymi. Jakość dźwięku jest obiecująca ja na tę cenę – zarówno muzyka, jak i efekty dźwiękowe powinny zadowolić graczy i miłośników kina domowego. Zestaw składa się z belki i subwoofera odpowiadającego za głębokie, świetnie brzmiące basy. Łączna moc RMS to 160W.  Urządzenie ma też port USB, do którego możesz podłączyć na przykład odtwarzacz MP3. Jest to godny polecenia soundbar do 500zł.


Soundbar do 1500 zł: Creative SoundBlaster X Katana

Nowoczesny soundbar oferujący doskonałą relację ceny do jakości. Jeśli więc zakładałeś, że kupisz soundbar do 1000zł, zastanów się, czy nie korzystniej będzie dopłacić nieco więcej i kupić sprzęt oferujący lepszą jakość dźwięku, z dekoderem Dolby Digital 5.1, oraz efektownym systemem oświetlenia Aurora Reactive. Soundbar wyposażony jest w dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 1.3 cala (odwrócone membrany kopułkowe i elementy polimerowe), do tego dwa przetworniki średniotonowe 2,5 cala. W zestawie otrzymujemy subwoofer z przetwornikiem 5,25 cala, w obudowie z płyty MDF zgodnej z normą CARB. Urządzenie ma m.in. port AUX, optyczny, mikrofonu oraz USB. Sprzęt prezentuje się bardzo elegancko. Uwagę zwracają wysokiej jakości plastiki i aluminiowa obudowa listwy. Jest to doskonały soundbar do 1500 zł.


Soundbar do 2000 zł: Yamaha BAR 40

Soundbar do 2000 zł, który zachwyci Cię mocnym, bardzo realistycznym dźwiękiem. Usłyszysz przestrzenny dźwięk 3D uzyskany dzięki obsłudze DTS Virtual:X. Wszystkie dialogi będą brzmieć niezwykle wyraźnie, co gwarantuje funkcja Clear Voice. Łączna moc Yamaha BAR 40 to 100W (2x 50W). Nie będziesz mieć żadnych problemów z podłączeniem do urządzeń zewnętrznych – można wykorzystać złącza HDMI (ARC), optyczne, czy AUX. Łączność bezprzewodowa realizowana jest poprzez Wi-Fi (2.4 lub 5GHz) lub Bluetooth 4.2. Na uwagę zasługuje funkcja MusicCast Surround, dzięki której bezprzewodowo połączysz się z subwooferem i głośnikami bezprzewodowymi MusicCast.


Soundbar do 2000 zł: Yamaha ATS-2070

Prawdziwe multimedialne centrum w Twoim salonie. Również ten model działa z systemem DTS Virtual:X, a przestrzenny dźwięk virtual surround zachwyci swoim brzmieniem. Belka ma moc 100W, a 100-watowy, bezprzewodowy subwoofer odpowiada za głębokie, niskie tony. Soundbar posiada cyfrowe wejście optyczne, dwa gniazda HDMI, analogowe wejście audio, oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth z AAC. Możesz więc połączyć go z wieloma urządzeniami zewnętrznymi, w tym także ze smartfonem lub tabletem. Belka obsługuje takie standardy audio jak Digital Theater System-HD  Master Audio, Dolby Pro Logic II, czy Dolby TrueHD. Dodatkowa aplikacja na smartfon HOME THEATER CONTROLLER, oferuje wygodne i intuicyjne konfigurowanie ustawień dźwięku, wybór trybów Surround i moc subwoofera.


Soundbar za 2000 zł: LG SK8

Innowacyjny soundbar 2.1 o mocy RMS aż 360W, odtwarzający dźwięk ze wsparciem technologii Dolby Atmos. Tworzy ona trójwymiarowe, bardzo realistyczne brzmienie. Odtwarzany jest bezstratny dźwięk stereo w jakości do 96kHz/24-bity. Model ten w inteligentny sposób potrafi rozpoznać rodzaj odtwarzanego dźwięku i dzięki funkcji Adaptive Sound Control dobiera do niego najbardziej pasujące parametry. Będą więc one inne dla muzyki, sportu, czy filmu sensacyjnego. Ponieważ jest to soundbar bluetooth, możesz korzystać z możliwości, jakie daje łączność bezprzewodowa z urządzeniami mobilnymi, a wbudowany Chromecast pozwala przesyłać muzykę do soundbara z aplikacji takich jak Google Play Music. LG SK8 może też współpracować z Asystentem Google, a komendami głosowymi można odtwarzać muzykę, pomijać ścieżki oraz regulować poziom głośności.