Soundbary do telewizorów cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy na uzyskaniu lepszego dźwięku niż ten, który wydobywa się z głośników telewizora. Dzięki nim ulubione filmy, seriale i programy telewizyjne, a nawet gry video, mogą mieć moc i szczegółowość dźwięku podobną jak w kinie. Jaki soundbar do TV wybrać? Przedstawiamy ranking soundbarów polecanych w 2025 roku.
Spis treści:
Polecane soundbary w sklepie
Ranking soundbarów 2025
- Tani soundbar: Edifier MF200
- Soundbar do 500 zł: Creative Soundbar Stage 2.1
- Soundbar do 1000 zł: LG S60Q
- Soundbar z technologią DTS Virtual:X: Samsung HW-B650/EN
- Soundbar do 1500 zł: Creative SoundBlaster X Katana
- Nowoczesny soundbar z modułem WiFi: Klipsch Cinema 800
Tani soundbar: Edifier MF200
Nasz ranking soundbarów do TV otwiera Edifier MF200. To tani soundbar, który wyposażono w 1 gniazdo x USB-C oraz 1 x wejście AUX. Ma ono również moduł Bluetooth, dzięki czemu z łatwością podłączymy bezprzewodowo soundbar do komputera, telewizora czy nawet smartfona. Moc wyjściowa głośnika to 8 W, tymczasem pojemność baterii wynosi 2200 mAh. Po pełnym naładowaniu można korzystać z soundbaru do 10 godzin. Model sprawdzi się idealnie dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu urządzeniami.
Soundbar do 500 zł: Creative Soundbar Stage 2.1
Dobry soundbar 2.1 w bardzo przystępnej cenie. Do urządzeń zewnętrznych możesz podłączyć go za pomocą złącza optycznego, złącza TV (ARC), lub AUX 3,5 mm. Soundbar ma też moduł Bluetooth, więc można bezprzewodowo łączyć się z urządzeniami mobilnymi. Jakość dźwięku jest obiecująca ja na tę cenę – zarówno muzyka, jak i efekty dźwiękowe powinny zadowolić graczy i miłośników kina domowego. Zestaw składa się z belki i subwoofera odpowiadającego za głębokie, świetnie brzmiące basy. Łączna moc RMS to 160W. Urządzenie ma też port USB, do którego możesz podłączyć na przykład odtwarzacz MP3. Jest to godny polecenia soundbar do 500 zł.
Soundbar do 1000 zł: LG S60Q
LG S60Q to tani, dobry soundbar 2.1. Ranking, który stworzyliśmy, składa się z produktów dostępnych w różnych przedziałach cenowych. W tym przypadku za zestaw składający się z głośnika centralnego i subwoofera zapłacimy mniej niż 1000 złotych. Soundbary do telewizorów LG zostały zaprojektowane tak, aby idealnie harmonizować z innymi urządzeniami tej marki. W skład zestawu LG S60Q wchodzi soundbar, który możemy umieścić bezpośrednio pod TV oraz głośnik niskotonowy, który będzie się doskonale prezentować z boku szafki pod telewizorem. Sprzęt wyposażono w tryb TV Sound Mode Share. Funkcja ta wykorzystuje możliwości procesora dźwięku telewizora LG aby zapewnić jeszcze lepszy dźwięk.
Soundbar z technologią DTS Virtual:X: Samsung HW-B650/EN
W rankingu soundbarów nie mogło zabraknąć modelu Samsung HW-B650/EN. To sprzęt godny polecenia, zastosowano w nim technologię DTS Virtual:X, która zapewnia doskonały, przestrzenny dźwięk oraz funkcję wzmacniania ludzkiego głosu, dzięki której dialogi zawsze będą wyraźne. Dużym atutem jest także Tryb Gry z technologią Cross-talk cancellation. Urządzenie sprawdzi się nie tylko jako soundbar do TV, ale także soundbar do komputera, ponieważ odtwarzane przez nie dźwięki mogą być optymalizowane pod kątem gier video. Z soundbarem można połączyć także naraz dwa smartfony i przełączać się swobodnie pomiędzy dwoma playlistami ulubionej muzyki.
Soundbar do 1500 zł: Creative SoundBlaster X Katana
Nowoczesny soundbar oferujący doskonałą relację ceny do jakości. Jeśli więc zakładałeś, że kupisz soundbar do 1500 zł, to warto kupić sprzęt oferujący dobrą jakość dźwięku, z dekoderem Dolby Digital 5.1 oraz efektownym systemem oświetlenia Aurora Reactive. Soundbar wyposażony jest w dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 1.3 cala (odwrócone membrany kopułkowe i elementy polimerowe), do tego dwa przetworniki średniotonowe 2,5 cala. W zestawie otrzymujemy subwoofer z przetwornikiem 5,25 cala, w obudowie z płyty MDF zgodnej z normą CARB.
Nowoczesny soundbar z modułem WiFi: Klipsch Cinema 800
Najdroższy model w naszym rankingu soundbarów do TV to Klipsch Cinema 800. To profesjonalny soundbar 3.1 z technologią Dolby Atmos, która zapewnia kinowy dźwięk przestrzenny i modułem Wi-Fi, współpracującym z Google Assistant, Amazon Alexa i Spotify Connect. W zestawie znalazł się potężny bezprzewodowy 10-calowy subwoofer. Dzięki trybom rozszerzającym dialogi można zwiększyć głośność wypowiedzi w programach telewizyjnych, filmach i serialach. Klipsch Cinema 800 to wysokiej jakości soundbar do PC czy telewizora, można go połączyć także ze smartfonami i tabletami obsługującymi technologię Bluetooth. A jeśli marzy nam się rozbudowanie zestawu do pełnoprawnego systemu dźwięku przestrzennego 5.1, wystarczy dokupić głośniki SURROUND 3.
Jaki soundbar do TV/komputera wybrać?
Jaki soundbar do TV wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jeśli oglądamy głównie programy telewizyjne czy też seriale, w zupełności wystarczy tani soundbar do telewizora 2.0, czyli bez zintegrowanego subwoofera ani dodatkowych funkcji wzmacniających dźwięk. Jeśli jednak często oglądamy rozgrywki sportowe czy też uwielbiamy kino akcji, zwykle zależy nam na iście kinowych efektach dźwiękowych. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie soundbar 2.1 z głośnikiem basowym lub nawet sprzęt z możliwością rozbudowania do systemu 5.1.
Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu soundbara do telewizora to także:
- Inteligentna optymalizacja dźwięku – soundbary z wyższej półki potrafią dostosowywać brzmienie w zależności od tego, co oglądamy. Inne funkcje są uruchamiane przy filmach, inne przy wiadomościach, a jeszcze inne przy transmisjach rozgrywek sportowych
- Moduł Wi-Fi i Bluetooth – dzięki tym technologiom głośnik połączymy z telewizorem, laptopem, tabletem czy nawet smartfonem bezprzewodowo, bez żadnych kabli
- Technologia wzmacniania ludzkiego głosu – warto, aby centralny głośnik był wyposażony w tryb wyraźnych dialogów. Dzięki temu nie przeoczymy słów wypowiadanych przez bohaterów filmów czy seriali
Jaki soundbar do komputera wybrać? Które cechy są kluczowe? Graczom zwykle zależy na bardzo realistycznym i przestrzennym dźwięku, takim, w którym można się zatracić. Takie doznania zapewnią soundbary, które:
- Mają moc na poziomie przynajmniej 150 W
- Są wyposażone w potężny głośnik basowy
- Wykorzystują technologie Dolby Digital, Dolby Atmos lub nowoczesne DTS Virtual:X
Warto zwrócić uwagę na to, aby soundbar do komputera miał kompaktowe rozmiary, dzięki temu sprzęt zmieści się bez problemu na biurku gracza. Dla nocnych marków istotną cechą jest także obecność wejścia słuchawkowego w soundbarze, tak aby nie przeszkadzać innym domownikom. Mile widzianym rozwiązaniem w soundbarach do PC jest również możliwość bezprzewodowego połączenia z urządzeniem.
Jak wybrać soundbar?
Czym jeszcze kierować się, gdy chcemy zakupić soundbar? Rankingi tego typu sprzętów pozwalają na szybkie zorientowanie się pomiędzy różnymi modelami i parametrami technicznymi. Po wytypowaniu kilku modeli, które nas najbardziej interesują, warto przyjrzeć się jeszcze cechom, takim jak:
- Liczba głośników – soundbary do telewizorów mogą mieć postać pojedynczej listwy dźwiękowej lub bardziej rozbudowanego systemu złożonego z głośnika centralnego i subwoofera
- Moc – moc soundbaru do TV lub komputera należy dopasować do wielkości pomieszczenia, w którym znajdzie się sprzęt. Przy mniejszych metrażach w zupełności wystarczy soundbar o mocy nieprzekraczającej 200-300 W. Jeśli jednak mamy dość duży salon, lepiej sięgnąć po wysokiej jakości soundbary o mocy zestawu wynoszącej przynajmniej 400 W lub nawet więcej
- Sterowanie pilotem – w nowszych modelach soundbarów piloty są wyposażone w czujniki wykrywające ruch, sterujące diodami LED. Dzięki temu rozwiązaniu przyciski na pilocie są zawsze dobrze widoczne
Mogą Cię zainteresować: