Jaki smartwatch z pulsometrem? Ranking

Smartwatch to bardzo praktyczny gadżet, który poza wyświetlaniem godziny jest w stanie zapewnić nam powiadomienia ze smartfona (np. o połączeniach, wiadomościach SMS czy wydarzeniach na portalach społecznościowych), a dodatkowo zadbać o naszą formę fizyczną i towarzyszyć podczas treningu. W takim wypadku powinien być wyposażony w pulsometr i kilka innych elementów.

Jaki smartwatch z pulsometrem wybrać? Zobacz ranking, a w nim najciekawsze smartwatche z pulsometrem w różnych przedziałach cenowych.

Polecane smartwatche z pulsometrem

Tani smartwatch z pulsometrem: Garett GT13

Garett GT13 to tani smartwatch z pulsometrem. Chociaż kosztuje niespełna 300 złotych, oferuje nie tylko mierzenie ilości uderzeń serca na minutę, ale też kilka innych funkcjonalności charakterystycznych dla droższych modeli. Ten zegarek z pulsometrem zapewnia też monitor snu, zdalne sterowanie aparatem w smartfonie, może pełnić też rolę zestawu głośnomówiącego.

Do komunikacji wykorzystywany jest tu moduł Bluetooth w wersji 4.0, kompatybilność obejmuje smartfony z systemami Android i iOS.


Zegarek sportowy z pulsometrem: Polar Ignite

Polar Ignite to propozycja dla osób szukających najnowszego zegarka sportowego wyposażonego w nowoczesne funkcjonalności i technologie.

Stworzony z myślą o monitorowaniu aktywności fizycznej wyposażony jest w optyczny pulsometr oraz pomiar kadencji. Będzie w stanie pomóc zarówno w analizie kondycji użytkownika jak i wskazać jaki jest aktualny stan regeneracji organizmu. To kluczowe funkcje z punktu widzenia osób uprawiających sport.

Oprócz tego warto wspomnieć, że Polar Ignite ma wbudowany moduł GPS oraz Glonass, jest także wodoodporny. Sprawdzi się więc zarówno jako zegarek sportowy do biegania, jazdy na rowerze oraz do pływania.

Zegarki sportowe Polar cenione są także za aplikację Polar Flow, która zbiera dane treningowe i ułatwia monitorowanie postępów treningowych. Mamy tutaj także funkcję FitSpark przygotowującą trening do możliwości użytkownika.


Smartwatch z pulsometrem i GPS: Apple Watch Series 5

Posiadacze iPhone’ów będą zadowoleni z Apple Watch Series 5. To bardzo dobrze wykonany (koperta z aluminium), wodoodporny smartwatch świetnie uzupełniający smartfona, oferujący funkcję odtwarzacza muzyki i bieżące monitorowanie aktywności. Współpracuje z wieloma aplikacjami treningowymi, ma wbudowany GPS, który umożliwia śledzenie trasy biegu, pokonanej odległości czy prędkości.

Producent zadbał nawet o wysokościomierz i oczywiście pulsometr.


Smartwatch z pulsometrem i krokomierzem: Huawei Watch GT 2e

Huawei Watch GT 2e to propozycja znanego producenta, którą x pewnością warto brać pod uwagę. Relacja ceny do możliwości wypada tu bardzo kusząco. Huwaei Watch GT 2e współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w Androida oraz iOS (chociaż tam liczba funkcji jest ograniczona), ale prócz prezentowania powiadomień, świetnie sprawdza się jako narzędzie kontrolujące aktywność użytkownika.

To smartwatch z pulsometrem i krokomierzem, posiada też moduł GPS. Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych.


Najlepszy smartwatch z pulsometrem: Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active to atrakcyjna odsłona sportowego smartwatcha firmy Samsung. Zmianie uległa stylistyka zegarka, która stała się bardziej nowoczesna i dopasowana do aktualnych trendów. Zniknął charakterystyczny pierścień wokół tarczy smartwatcha, dzięki czemu cała konstrukcja jest zdecydowanie bardziej smukła i lekka.

Aluminiowa obudowa jest bardzo lekka, co sprawia, że zegarek jest wyjątkowo komfortowy i wygodny w codziennym użytkowaniu. Wygląd Samsung Galaxy Watch Active można personalizować wybierając jedną z wielu dostępnych tarcz.

Smartwatch wyposażono w moduł WiFi, Bluetooth i NFC. Może także monitorować aktywność przez cały dzień, automatycznie wykrywa 40 różnych ćwiczeń. Nie zabrakło oczywiści wbudowanego pulsometru oraz modułu GPS.

Na rynku są już dostępne dwie generacje sportowego smartwatcha z pulsometrem Samsung Galaxy Watch Active.


A może zegarek sportowy? Sprawdź!

Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.