Jaki smartwatch z pulsoksymetrem? Ranking zegarków z pomiarem saturacji

Poszukujesz idealnego smartwatcha z pulsoksymetrem, który zadba o Twoje zdrowie poprzez monitorowanie saturacji krwi? Nasz szczegółowy ranking smartwatchy i poradnik jaki smartwatch wybrać? ułatwią Ci wybór najlepszego urządzenia dopasowanego do Twoich potrzeb i budżetu. Wybór odpowiedniego smartwatcha z pulsoksymetrem może być kluczowy dla monitorowania Twojego zdrowia. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego funkcja pulsoksymetru jest tak ważna, jak działa oraz na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Poznaj nasze rekomendacje i dowiedz się, jak wybrać smartwatch z pulsoksymetrem, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.


Polecane smartwatche z pulsoksymetrem


Najlepsze zegarki z pulsoksymetrem:

Zaawansowany zegarek z pulsoksymetrem: Apple Watch 9

Apple Watch 9 to zegarek, który mierzy poziom natlenienia krwi (pulsoksymetr) oraz tętno (pulsometr). Niektóre warianty najnowszego modelu od Apple mają opcję Cellular, dzięki której możesz dzwonić nawet wtedy, gdy iPhone nie jest w pobliżu. To niezwykle zaawansowanych smartwatch, który mierzy EKG, temperaturę, cykl menstruacyjny i przypomina o braniu leków. Wyposażono go także w specjalne alerty, które informują o niestandardowych wartościach tętna. Ma wodoszczelność do 50 m i wiele rozbudowanych dyscyplin sportowych, dzięki czemu będzie dobrym wyborem zarówno dla sportowców-amatorów, jak i dla osób, które po prostu chcą żyć aktywnie i monitorować stan swojego zdrowia. Apple Watch korzysta z Apple Pay, dzięki czemu łatwo zapłacisz nim w każdym sklepie.

Tani zegarek z pulsoksymetrem: Huawei Watch Fit / Fit 2

Czy mając do wydania naprawdę niewiele można sięgnąć po dobrego smartwatcha? Smartwatche Huawei Watch Fit to doskonały przykład, że tak. W swoim przedziale cenowym to jedna z najlepszych propozycji z dużym ekranem AMOLED o ładnych kolorach i wieloma tarczami do wyboru. Dobrze współpracuje ze smartfonami z Android i iOS prezentując powiadomienia na nadgarstku. Monitoruje aktywność fizyczną z uwzględnieniem kroków, spalanych kalorii i rezultatów w różnych ćwiczeniach. Do tego posiada pulsometr i pulsoksymetr oraz spełnia standardy wodoszczelności 5 ATM, co w cenie niespełna 400 złotych może pozytywnie zaskakiwać.

Można też zdecydować się na nowszą wersję tego zegarka – Huawei Watch Fit 2 (w wersji Classic i Active), który wprawdzie kosztuje już więcej, ale za to oferuje więcej możliwości, m.in. wbudowany GPS i większy ekran AMOLED.Najlepszy smartwatch z pulsoksymetrem: Samsung Galaxy Watch 6

Interesuje Cię nie tylko dobry smartwatch z pulsoksymetrem, ale wręcz zależy Ci na najlepszej jakości? Smartwatche Samsung Galaxy Watch 6 podtrzymuje rewelacyjną renomę tej serii zegarków. W porównaniu do poprzednich wersji mamy tutaj jeszcze większy, jaśniejszy ekran (AMOLED), lepszą baterię (425 mAh) i ulepszony procesor. Funkcje zdrowotne także zostały usprawnione i podają obszerniejsze informacje i porady na temat snu, aktywności fizycznej oraz jak utrzymać organizm w dobrej kondycji. To smartwatch idealny, łączący świetne funkcje sportowe (mnóstwo pomiarów aktywności, wodoodporność IP68), zdrowotne (pomiar pulsu i saturacji), jak i idealnie uzupełniający Twój smartfon, z płatnościami NFC i odbieraniem połączeń.

smartwatch z pulsyksometrem

Spis treści

Co to jest pulsoksymetr?

Pulsoksymetry służą do pomiaru saturacji krwi, czyli jej poziomu nasycenia tlenem. Jak to działa? Urządzenie emituje dwie wiązki światła: czerwonego i podczerwonego. Następnie mierzone jest pochłanianie tych fal przez hemoglobinę we krwi – stopień absorpcji informuje właśnie o tym, jak wiele jest transportowanego tlenu.

Saturacja krwi jest oznaczana skrótem SpO2. Co to takiego? Jest to stopień wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej. Podaje się ją w procentach. Jaka jest prawidłowa saturacja? Dla zdrowych ludzi wynosi 95-98%, natomiast w przypadku starszych osób, wynik SpO2 normalny to 93%.

Saturacja może być ponadto nieco niższa, gdy znajdujemy się na większych wysokościach. Zbyt niski wynik może oznaczać hipoksemię – czyli niedotlenienie. To może być wywołane na przykład chorobą, a prowadzić może do nieodwracalnych zmian w narządach wewnętrznych.

Do wyboru są dwa rodzaje pulsoksymetrów: napalcowe – umieszczane na palcu wskazującym lub środkowym, oraz nadgarstkowe – wbudowane w zegarki lub opaski. Dowiedz się więcej na ten temat z poradnika Jaki pulsometr wybrać? Co to jest pulsoksymetr?

co to jest pulsoksymetr

Zegarek z pulsoksymetrem – czy warto?

Smartwatch z pulsoksymetrem sprawdza się bardzo dobrze. Często nie oferuje aż tak dokładnych wyników jak urządzenie napalcowe, ale i tak skutecznie ostrzega przed hipoksemią. A to pomaga ustrzec się przed jej następstwami.

Pulsoksymetr w zegarku to funkcja szczególnie istotna dla sportowców. Pomaga w monitorowaniu poziomu tlenu we krwi, co z kolei pozwala trenować efektywniej i skutecznie zwiększać swoją wytrzymałość i wydolność. Umożliwia dostosowywanie wysiłku podczas treningu w taki sposób, by optymalizować wyniki.

Warto też mieć takiego smartwatcha w dobie pandemii COVID-19. U niektórych pacjentów dochodzi do „cichej hipoksji”, czyli bezobjawowego niedotlenienia. Badanie pulsoksymetrem pozwala na szybką reakcję w takiej sytuacji.

Zegarki z pomiarem saturacji krwi mają także inne zalety. Smartwatch damski z pulsoksymetrem pozwoli Ci np. na śledzenie cyklu miesiączkowego. Będzie też miał często do wyboru paski o różnych kolorach. Smartwatch męski z pulsoksymetrem to przede wszystkim elegancki design, a także wytrzymałość i niezawodność.

Warto wspomnieć też o dodatkowych funkcjach – bez problemu znajdziesz smartwatch z pulsoksymetrem i ciśnieniomierzem, jak i wodoszczelnością, możliwością sterowania muzyką czy monitorowaniem poziomu snu i stresu.

Nie wiesz, jaki smartwatch z pulsoksymetrem wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Dzięki temu bez problemu kupisz odpowiedni dla siebie smartwatch z pulsoksymetrem.


Jaki smartwatch z pulsoksymetrem wybrać?

Zegarek z pulsoksymetrem to doskonały wybór dla każdej osoby, która chce skutecznie monitorować swoje zdrowie. Jesteś sportowcem i chcesz trenować efektywnie? Postaw na Garmin Venu Sq 2 – oferujący mnóstwo zaawansowanych funkcji smartwatch. Pulsoksymetr znajdziesz też w innym, multisportowym zegarku, czyli Xiaomi Watch S1.

Z kolei Amazfit GTS 3 i Huawei Watch Fit to dobre zegarki z pulsoksymetrem, które spełnią Twoje oczekiwania przy ograniczonym budżecie.

Jeśli pulsoksymetr w zegarku to nie jedyna opcja, która Cię interesuje i zależy Ci także na pulsometrze i ciśnieniomierzu, postaw na Garett Women Laura lub  Samsung Galaxy Watch 6.


Może Cię również zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 (7 głosów)

Czytaj więcej