Ten smartwatch z funkcją dzwonienia musisz mieć! Ranking najlepszych modeli

Masz trening, pracujesz lub zajmujesz się domowymi obowiązkami i nie masz przy sobie telefonu? Smartwatch z funkcją dzwonienia znakomicie ułatwi Ci życie. Możesz z niego zadzwonić, odebrać połączenie lub wysłać SMS, a jednocześnie masz dostęp do wielu funkcji, np. monitorujących kondycję i zdrowie. W sklepach znajdziesz wiele smartwatchy z funkcją rozmowy, jednak jak wybrać właściwe urządzenie? Sprawdź nasz ranking, w którym zebraliśmy najlepsze inteligentne zegarki i wybierz idealny dla siebie smartwatch, przez który można rozmawiać.

Polecamy także nasz poradnik Jaki smartwatch do 500 zł wybrać? jeśli masz ograniczony budżet. Warto też zapoznać się z artykułem Porównanie gadżetów dla biegaczy. Smartwatch czy smartband jeśli zastanawiasz się nad wyborem smartwatcha lub smartbanda i nie wiesz, który z tych gadżetów sprawdzi się lepiej.


Tanie i popularne smartwatche


Smartwatch do dzwonienia – ranking 2023

Zastanawiasz się, jaki zegarek z funkcją telefonu wybrać? Przychodzimy z pomocą – przygotowaliśmy listę smartwatchy do dzwonienia, które są warte uwagi. Poniżej znajdziesz ranking, a w nim produkty proste i bardziej zaawansowane, o wyglądzie sportowym i eleganckim, dla osób bardzo aktywnych fizycznie, dbających o zdrowie, dzieci i dorosłych, w różnych przedziałach cenowych. Jednym słowem, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie smartwatch z możliwością rozmowy.

Zaawansowany smartwatch do rozmów: Apple Watch 9

Jeżeli mówimy o zegarku do rozmów, to nie możemy nie wspomnieć o Apple Watch 9. Ten zaawansowany smartwatch pozwala na rozmowy nawet, jeśli nie ma w pobliżu iPhone – jednak pamiętaj, że musisz wtedy kupić model z funkcją Cellular. W innym przypadku wciąż musisz mieć telefon w zasięgu wzroku. Oprócz tego Apple Watch 9 oferuje wiele funkcji, które pozwalają monitorować zdrowie: mierzy poziom natlenienia krwi (pulsoksymetr) oraz tętno (pulsometr), wysyłając stosowne powiadomienia w chwili, gdy wykryje niestandardowe wartości tych pomiarów. Wyposażono go także w wiele trybów sportowych, co czyni z niego smartwatch dobry dla osób chcących rozpocząć przygodę z aktywnością oraz sportowców. Apple Watch 9 pozwala na ścisłą kontrolę swojego zdrowia (EKG, temperatur ciała, mierzenie pulsu czy natlenienia krwi) oraz przypomina o braniu leków. Jak każdy smartwatch od Apple pozwala na płatności NFC przy pomocy Apple Pay. Oprócz tego motywuje do aktywności fizycznej, udostępnia uporządkowane i szczegółowe statystyki aktywności, a w razie wypadku wysyła stosowne powiadomienia na numer alarmowy..

smartwatch z funkcją dzwonienia

Spis treści:

Czy każdy smartwatch ma funkcję rozmowy?

Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie każdy smartwatch ma taką funkcję. Na wirtualnych i realnych sklepowych półkach znajdziemy liczne zegarki do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, jednak niektóre modele nie mają wbudowanego modułu komunikacyjnego. Taki zegarek, przez który można dzwonić, działa jako rozszerzenie smartfona, dając użytkownikom dostęp do powiadomień, możliwość monitorowania aktywności i sterowania muzyką.

Smartwatch z funkcją dzwonienia nie jest zatem standardem. Jeżeli interesuje nas zegarek, przez który można rozmawiać, to warto dokładnie przeczytać specyfikację danego modelu.

Jakie jeszcze funkcje ma smartwatch do dzwonienia?

Smartwatch z funkcją dzwonienia to nie tylko modny gadżet na przegubie dłoni. Oprócz standardowych rozmów telefonicznych, smartwatch umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, zarządzanie kontaktami, przeglądanie historii połączeń oraz korzystanie z zaawansowanych funkcji powiadomień. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi służy również do wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym.

To nie wszystko. Zegarek z funkcją dzwonienia pozwala odtwarzać muzykę, kontrolować multimedia na podłączonym telefonie oraz sterować aplikacjami zegarka za pomocą głosowych poleceń.

Smartwatch z funkcją rozmowy ma wbudowane sensory – pulsometr, czujniki aktywności – i dzięki temu monitoruje pracę ciała użytkownika. Docenią to nie tylko fani fitnessu, jazdy na rowerze czy biegania.


Polecane smartwatche


Smartwatch z funkcją dzwonienia – czy warto?

Jeżeli prowadzisz aktywny styl życia i chcesz monitorować efekty treningów oraz swoje zdrowie, a jednocześnie pozostawać w kontakcie, to odpowiedź brzmi: tak. Zegarek, z którego możesz dzwonić jest po prostu bardzo wygodny. Przed zakupem sprawdź, czy smartwatch z możliwością rozmów spełnia Twoje wymagania: czy odbierzesz połączenia przychodzące i wykonasz telefon lub wyślesz wiadomość, a może na tarczy zegarka wyświetlą się tylko powiadomienia. Niektóre modele działają jako mikrofon i głośnik, co ułatwia komunikację. Możesz także wybrać zegarek z kartą SIM, który działa samodzielnie. W połączeniu z aplikacjami mobilnymi, smartwatch z możliwością odbierania połączeń i SMS-ów jest niezastąpionym narzędziem do zarządzania codziennymi zadaniami i utrzymania zdrowego stylu życia.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Rafał Panas
Copywriter, autor, pisarz. Kocha thrillery i góry. Pasjonuje się tym, jak nowe technologie zmieniają nas i świat, w którym żyjemy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.6/5 (21 głosów)

Czytaj więcej