Jaki smartwatch na Komunię? Ranking zegarków dla dzieci


Dla młodego pokolenia, miejsce klasycznego zegarka zajmuje dziś smartwatch, czyli zegarek inteligentny. Jego funkcjonalność nie ogranicza się do wskazywania godziny, lecz obejmuje także powiadomienia ze smartfona, monitorowanie aktywności czy sterowanie odtwarzaczem muzycznym. To praktyczny, a zarazem dający dużo radości prezent na Komunię – jaki smartwatch dla dziecka w tym wieku będzie optymalny?

Przedstawiamy smartwatche dla dzieci, wśród których powinniście znaleźć ten najlepszy model.

Najczęściej kupowane smartwatche dla dzieci w Komputronik.pl

Ranking smartwatchy na Komunię 2020

Jaki zegarek na prezent dla dziecka kupić? Oto polecane modele:

  • Tani smartwatch na Komunię: Xblitz WatchME
  • Smartwatch dla dziecka do 250 zł: Garett GPS 2
  • Wytrzymały smartwatch dla chłopca: Lenovo EGO
  • Smartwatch na Komunię do 300 zł: Motus Watchy Monster&Cosmos
  • Sportowy smartwatch do 700 zł : Samsung Galaxy Watch Active
  • Smartwatch na Komunię do 1000 zł: Garmin Vivoactive 3

Tani smartwatch na Komunię: Xblitz WatchME

Smartwatch nie musi kosztować dużo, a Xblitz WatchME to doskonały tego dowód. To zaprojektowany z myślą o dzieciach zegarek, który liczy postawione kroki i pokonane metry, monitoruje sen i pozwala zrobić sobie selfie. Gadżet zawiera też szereg funkcji dla rodziców – dzięki wbudowanemu GPS mogą oni na bieżąco sprawdzać lokalizację syna i wyznaczyć mu „strefę bezpieczeństwa”. Mogą także kontaktować się z nim, czy to wykonując połączenia głosowe czy też przesyłając wiadomości tekstowe. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, a więc znajdziemy tutaj smartwatch na Komunię dla dziewczynki oraz smartwach na Komunię dla chłopca.


Smartwatch dla dziecka do 250 zł: Garett GPS 2

Jeśli priorytetem przy wyborze jest atrakcyjny stosunek ceny do możliwości, to optymalnym wyborem może okazać się Garret GPS 2. To idealny pod względem stylistyki smartwatch na Komunię dla chłopca. Dodatkowo jego obudowa jest odporna na kurz i zachlapania (klasa IP54). Zegarek liczy kroki, posiada budzik, stoper, kalkulator, kalendarz oraz funkcję szukania telefonu. Rejestruje także połączenia.

Garett GPS 2 to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców zegarków z GPS dla dziecka. W cenie 250 zł otrzymujemy zegarek, którym dziecko będzie mogło cieszyć się na co dzień oraz gadżet, który pozwoli na zlokalizowanie dziecka w razie takiej potrzeby. Wiedząc, że w każdej chwili można ustalić położenie dziecka, automatycznie można pozwolić mu na większą swobodę przemieszczania się. Dodatkowo ten smartwatch posiada wbudowany mikrofon, który pozwala na zdalny odsłuch tego, co dzieje się w otoczeniu dziecka. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy nagle utracimy kontakt z dzieckiem.


Wytrzymały smartwatch dla chłopca: Lenovo EGO

Lenovo EGO to smartwatch dla chłopca o stylistyce przypominającej gadżety dla agentów specjalnych. Ten model nie tylko wygląda na niezniszczalny, jego największym atutem jest właśnie wytrzymałość połączona z funkcjonalnością. Mamy tutaj wyświetlacz 42 mm (z możliwością podświetlenia), pasek wykonany z elastycznego tworzywa TPU. Z kolei wśród funkcji znajdziemy: alarm, kontrola jakości snu, krokomierz, licznik kalorii, powiadomienia, funkcję pozwalającą zlokalizować zagubiony telefon czy pomiar pulsu. Na uwagę zasługuje również wodoszczelność 5AM, która pozwala na zamoczenie np. podczas deszczu lub kąpieli oraz bateria pozwalająca na użytkowanie zegarka przez aż 20 dni.


Smartwatch na Komunię do 300 zł: Motus Watchy Monster&Cosmos

Motus Watchy Monster&Cosmos to kolejny świetny zegarek na Komunię, którego cena i możliwości mile zaskakują. Wraz z zegarkiem otrzymujemy dwa silikonowe paski, które można w łatwy sposób wymieniać. Szkiełko ekranu jest lekko zaokrąglone, co zapewnia ochronę przed jego uszkodzeniem. Wyświetlacz 1,3 calowy dopasowany jest do niewielkich nadgarstków dziecka, jednocześnie można tutaj liczyć na czytelny i ostry obraz (matryca IPS). Jest to smartwatch dla dziecka odporny na zarysowania, pył i pot (norma IP67).

Poza tym, jest to naturalnie standardowy czasomierz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak alarm, powiadomienia, identyfikacja dzwoniącego. Podobnie jak model powyżej, gadżet ten pozwala rodzicom kontrolować bezpieczeństwo dziecka. Dziecko z poziomu smartwatcha ma dostęp do przycisku SOS, wykorzystując chat głosowy może wysłać wiadomość. Z kolei rodzic może dzięki opcji GPS obserwować lokalizację dziecka czy ustalić bezpieczne obszary i być informowany o ich przekroczeniu.


Sportowy smartwatch do 700 zł : Samsung Galaxy Watch Active

smartwatch na KomunięSamsung Galaxy Watch Active to model ważący jedynie 25 gramów smartwatch o sportowej stylistyce. Oferuje pełną funkcjonalność, jakiej można wymagać od nowoczesnego gadżetu: monitoruje aktywność w ciągu dnia oraz czas i jakość snu w nocy, mierzy tętno i nieustannie łączy się ze smartfonem. Dzięki temu na jego wysokiej jakości 1,1-calowym ekranie Super AMOLED wyświetlają się powiadomienia o wiadomościach, połączeniach i wydarzeniach z kalendarza. Wodoszczelność, wbudowany GPS i długi czas pracy, to kolejne atuty na liście.


Smartwatch do 1000 zł na Komunię: Garmin Vivoactive 3

Jaki smartwatch do 1000 zł wybrać na prezent komunijny? Smartwatche z serii Garmin Vivoactive 3 to z pewnością propozycje, które wziąć pod uwagę. Zwraca uwagę bardzo atrakcyjną stylistyką oraz funkcjonalnością. Szczególną popularnością cieszą się modele białe, które wybierane są jako zegarek na Komunię dla dziewczynki.

Garmin Vivoactive 3  może służyć jako osobisty trener – mierzy puls, kroki, spalone kalorie, można w nim pływać (wodoszczelność), czy jeździć dynamicznie na rowerze (w razie upadków chroni go szkło Gorilla Glass). Ma także wbudowany GPS i Glonass, więc bez problemu będzie monitorować lokalizację. Połączy się zarówno z iPhonem, jak i smartfonem z Androidem. Jest to zegarek z wszelkimi funkcjami ważnymi dla osób dorosłych np. płatność zbliżeniowa czy zaawansowane tryby sportowe. Rozmiar tarczy oraz niewielka waga sprawiają, że sprawdzi się również jako zegarek dla dziecka, które przez kolejne lata z pewnością będzie korzystać z coraz to większej ilości funkcji.