Jaki smartwatch do 1000 zł kupić? Ranking TOP 5

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki, jeszcze do niedawna były na rynku jedynie ciekawostką. Od pewnego czasu przybywa ich w coraz szybszym tempie. W związku z tym wybór odpowiedniego lub najciekawszego modelu może być nie lada wyzwaniem. Jeśli również zastanawiasz się, jaki smartwatch kupić, koniecznie sprawdź smartwatche w naszym TOP 5.

Wybraliśmy propozycje, które nie stanowią ogromnego wydatku, smartwatch do 1000 zł dla wielu osób będzie wystarczający, a proponowane modele pokazują, że taki zegarek oferować może naprawdę wiele.

  • Samsung Galaxy Watch Active: Inteligentny zegarek do 1000 zł
  • Huawei Watch GT 2: Smartwatch do pływania
  • Garmin Vivoactive 3: Smartwatch  do biegania
  • Smartwatch do 1000 zł: Suunto 3
  • Garett Expert 11W: Smartwatch z kartą SIM

Najpopularniejsze smartwatche do 1000 zł w Komputronik.pl


Dobry smartwatch do 1000 złotych: Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch Active to smartwatch charakteryzujący się świetną jakością wykonania, nienaganną stylistyką i szeroką funkcjonalnością. Ma bardzo dobry ekran Super Amoled o rozdzielczości 360×360 pikseli, zapewniający czytelny obraz w każdych warunkach. Obudowę wykonaną z aluminium, do której dobrać można wymienne paski.

System Tizen zapewnia świetną płynność działania. Samsung Galaxy Watch Active może prezentować powiadomienia ze smartfona, a także towarzyszyć użytkownikowi podczas ćwiczeń fizycznych, niektóre z nich wykrywa automatycznie. To smartwatch z GPS, pulsometrem oraz funkcją bezprzewodowego ładowania baterii.


Smartwatch do pływania: Huawei Watch GT 2

Tutaj do wyboru mamy wersję Classic lub Sport. Huawei Watch GT 2 Sport to smartwatch ze sportowym zacięciem. Potwierdza to zresztą nie tylko jego design, ale również wbudowane podzespoły i funkcje. Producent zadbał o obsługę aż 15 dyscyplin sportowych oraz rejestrowanie szeregu parametrów. Dystansu, spalanych kalorii, tętna czy tempa, a nawet o przedstawianie efektów wykonanych ćwiczeń i zalecany czas do pełnej regeneracji.

Zarówno Huawei Watch GT 2 Sport jak i Huawei Watch GT 2 Classic to zegarki wodoszczelne zgodnie z normą 5ATM. Mają wbudowany wysokościomierz, barometr, kompas i wydajną baterię. Działają do dwóch tygodni (bez GPS). Wyliczyć trzeba do tego opcję prezentowania powiadomień ze smartfona. Huawei Watch GT 2 to smartwatch kompatybilny z iOS oraz Android.


Smartwatch do biegania: Garmin Vivoactive 3

Garmin Vivoactive 3 to zegarek sportowy, który zadowoli nie tylko niedzielnego biegacza, ale też osoby chcące funkcjonować z codzienną aktywnością fizyczną. Posiada 15 zainstalowanych aplikacji sportowych, dedykowanych takim aktywnościom jak chociażby bieg, golf czy kolarstwo.

To także smartwatch do pływania – ma certyfikat 5ATM. Jest w stanie mierzyć nie tylko spalane kalorie, ale też puls, prędkość, dystans, a nawet pułap tlenowy. Oczywiście liczyć można tu również na funkcje charakterystyczne dla smartwatcha, czyli powiadomienia o połączeniach i nowych wiadomościach tekstowych, a także obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Vivoactive 3 może działać baterii do 7 dni w trybie zegarka, lub 13 godzin w trybie GPS.


Smartwatch do 1000 zł: Suunto 3

Suunto 3 to idealna propozycja dla osób ceniących aktywność fizyczną, a jednocześnie preferujących elegancki wygląd urządzeń elektronicznych. Zegarek zapewnia całodobowe monitorowanie aktywności na podstawie sprawdzania liczby kroków, spalonych kalorii, a także jakości snu, a nawet wskaźnika poziomu obciążenia fizycznego i regeneracji. Efektywność ćwiczeń zwiększają dokładne plany treningowe.

Suunto 3 sprawdza się w różnych dyscyplinach, posiada pulsometr, GPS i cechuje się wodoszczelnością do 30 metrów. Może współpracować ze smartfonami wyposażonymi w system Android 5.0+ lub iOS 10.0+. Przy włączonej funkcji monitorowania aktywności, Suunto 3 może działać na baterii do 5 dni.


Smartwatch z kartą SIM: Garett Expert 11w

Garett Expert 11W może nie tylko uzupełniać smartfona, ale nawet działać niezależnie od niego. Posiada slot na kartę NanoSIM, po włożeniu której z poziomu smartwatcha można wykonywać połączenia lub pisać smsy. Producent postawił na system Android, co zapewnia dostęp do wielu dodatkowych aplikacji. Ekran AMOLED ma przekątną 1,39 cala i rozdzielczość 400×400 pikseli.

Ma monitor snu, tryby sportowe, GPS, a pulsometr (czujnik nadgarstkowy) i wodoszczelna obudowa (IP68) sprawiają, że smartwatch sprawdzi się także podczas treningu. Wśród ciekawych funkcji są też barometr, wysokościomierz, dyktafon, wymienny pasek. Co warte dodania, jest to smartwatch z aparatem 5Mpix i możliwością nagrywania filmów.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.