Jaki router WiFi wybrać? Poradnik

19.07.2017 | autor: Mariusz Ignar | Przeczytasz w 10 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Router WiFi zapewnia przewodowe i bezprzewodowe połączenia z Internetem dla urządzeń elektroniki domowej, takich jak komputery, smartfony, telewizory, a nawet sprzęt AGD. Ten poradnik ułatwia wybór właściwego urządzenia, wskazuje najważniejsze cechy, które powinny posiadać routery WiFi.

W tym artykule znajdziesz:

 • Jak działa router?
 • Jak Internet dochodzi do mieszkania lub firmy?
 • Jaki router wybrać dla Nesotrady lub Netii?
 • Jaki router dla kablówki?
 • Jaki router dla sieci radiowej/GSM?
 • Jaki router do gier – czym powinien się cechować?
 • Jakie cechy określają szybkość routera?
 • Anteny i zasięg – co wpływa na zasięg i stabilność sygnału?
 • Bezpieczeństwo routera i transmisji danych
 • Jaki router z przyciskiem WPS, który ułatwi łączenie się z WiFi?
 • Polski interfejs ułatwi konfigurowanie
 • Czym różnią się routery za 50, 300 i 600 złotych?
 • Router jako sposób na drukarkę sieciową lub dysk sieciowy
 • Jaki router z nowym standardem 802.11ac?

Jak działa router?

Router to urządzenie przekazujące pakiety pomiędzy różnymi sieciami komputerowymi. Do routera podłączamy łącze dostępowe do Internetu oraz urządzenia sieci lokalnej. Urządzenia w sieci lokalnej łącząc się przewodowo i bezprzewodowo do routera, uzyskują dostęp do Internetu.

Router może pełnić także dodatkowe funkcje – zwiększa poziom bezpieczeństwa korzystania z Internetu czy udostępnia drukarki i dyski w sieci domowej. Gniazdo w routerze, do którego podłącza się usługę operatora jest nazywane interfejsem WAN. Gniazda w routerze, do których podłącza się komputery w sieci lokalnej nazywane są interfejsami LAN. Sieć bezprzewodowa w routerze określana jest nazwą WLAN lub WiFi.

Jak Internet dochodzi do mieszkania lub firmy?

Internet dostarczają operatorzy usług, którzy realizują dostęp w różnych technologiach, zarówno kablowych, jak i bezprzewodowych. Port WAN routera WiFi wspiera technologię dostępu zależnie od parametrów technicznych operatora dostępu do Internetu.

Popularne technologie dostępu do Internetu to:

 • ADSL
 • VDSL
 • xDSL
 • technologie komórkowe 3G/LTE

Wybór routera będzie ściśle uzależniony od możliwości obsługi technologii dostęp do Internetu, wykorzystywanej przez naszego operatora.

Łącze dostarczane kablem telefonicznym

W przypadku, gdy łącze dostarczane jest kablem telefonicznym z pewnością mamy do czynienia z technologią ADSL lub VDSL. Operatorzy kablowi korzystają z technologii dostępu DOCSIS (w przypadku kabla koncentrycznego) lub GPON (w przypadku kabla światłowodowego). Dostęp do Internetu w technologii DOCSIS lub GPON jest zawsze realizowany z wykorzystaniem modemu dostarczanego przez dostawcę, do którego możemy podłączyć router xDSL.

Łącze od operatora komórkowego

Jeżeli wykorzystujemy łącze od operatora komórkowego, router mobilny powinien posiadać modem na kartę SIM lub możliwość podłączenia modemu (przykładowo na USB), a także wspierać technologie bezprzewodowe 3G/LTE. W przypadku, gdy łącze dostarczane jest kablem Ethernet, wymagany router to xDSL.

Dostawcy usług oferują router do umowy o świadczenie usług. Nie są to przeważnie zaawansowane urządzenia, więc warto rozważyć instalację własnego urządzenia, spełniającego nasze wymagania, np. zwiększające zasięg czy szybkość połączenia bezprzewodowego.

Zobacz routery do biura >

Router dla Neostrady lub Netii – co wybrać?

Neostrada oraz Netia wykorzystują w przeważającej części sieci kabel telefoniczny. Łącze dostarczane kablem telefonicznym jest zakończone gniazdem RJ11 (telefonicznym) i oferowane jest przy użyciu jednej z technologii: ADSL2, ADSL2+, VDSL2. Aktualnie wszystkie routery wspierają wersje Annex A (Neostrada) oraz Annex B (Netia, Dialog) standardu ADSL.

Zobacz routery dla Neostrady i Netii dla kabla telefonicznego >

Gniazdo RJ11 w ścianie łączymy z identycznym gniazdem w routerze ADSL/VDSL przy pomocy kabla telefonicznego. Dostawca usługi może pozostawić router w ramach abonamentu. Nie zawsze będzie to model wspierający najnowsze technologie, więc nie ma przeszkód aby wymienić dostarczone urządzenie na własne. Jeżeli Neostrada lub Netia dostarcza Internet z użyciem światłowodu, konieczne będzie wykorzystanie routera xDSL.

Zobacz routery dla Neostrady i Netii dla światłowodu>

Router dla kablówki i sieci osiedlowej – co wybrać?

Kablówki dostarczają Internet przez łącze kablowe lub światłowodowe, które zawsze zostaje zakończone modemem z portem Ethernet RJ45. Router dostosowany do pracy z kablówką obsługuje technologię xDSL. Jeżeli kablówka w ramach umowy udostępnia router, nadal możemy wykorzystać własny router, łącząc się portem WAN nowego routera do portu LAN routera kablówki.

W mniejszych miejscowościach usługi dostępu do Internetu często oferują lokalni dostawcy przy pomocy technologii bezprzewodowych WiFi oraz sieci LAN (sieci osiedlowe). Usługi przeważnie kończą się gniazdem RJ45 na ścianie. Router do Internetu radiowego i sieci osiedlowej powinien wspierać technologię xDSL.

Zobacz routery do kablówki i sieci osiedlowej >

Router dla sieci radiowej/GSM – co wybrać?

Routery na kartę SIM do GSM (3G/LTE) mogą posiadać wbudowany modem, ale niektóre modele oferują tylko opcję obsługi modemu. Modem trzeba wówczas dokupić dodatkowo.
W przypadku gdy router posiada wbudowany modem 4G/LTE lub 3G warto sprawdzić czy obsługuje wszystkie częstotliwości GSM (850 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz, 900 MHz, 800 MHz, 1900 MHz, 2600 MHz) oraz różne technologie transmisji danych (HSPA+, HSPA+DC, EDGE, HSPA, LTE, GPRS, UMTS). Router przenośny do GSM z opcją zasilania bateryjnego to popularne rozwiązanie dostępu do Internetu poza domem.

Zobacz routery do sieci radiowej i GSM >

Router do gier – czym powinien się cechować?

Jaki jest najlepszy router WiFi do gier? Jeszcze kilka lat temu funkcjonowała opinia, że gracze łączą się do sieci tylko kablem. Zalecaną formą łączności dla graczy jest rzeczywiście połączenia kablowe, najlepiej do portu GigabitEthernet. Jeżeli wykorzystanie kabla nie wchodzi w grę, gracze nie zauważą problemów korzystając z połączeń WiFi w standardzie 802.11ac.

Połączenie bezprzewodowe 802.11ac wykorzystuje częstotliwość 5 GHz, która jest narażona na znacznie mniejsze zakłócenia, niż wykorzystywana we wcześniejszych standardach częstotliwość 2,4 GHz. Wspierane są również dodatkowe mechanizmu kierowania energii bezpośrednio do urządzenia (beamforming) czy obsługa wielu użytkowników jednocześnie MU-MIMO.

Osiągane prędkości w standardzie bezprzewodowym mogą znacznie przekraczać 1 Gb/s, więc gracze nie znajdą powodów do narzekań. Warto zwrócić uwagę czy router do gier wykorzystuje mechanizmy QoS (Quality of Service), które potrafią inteligentnie ustawiać priorytet dla danych transmitowanych przez graczy.

Jakie cechy określają szybkość routera?

Szybkość routera zależy od kilku czynników. Maksymalna szybkość Internetu w domowej sieci nie będzie większa niż szybkość łącza dostarczanego przez operatora. Ważna jest jakość i wydajność zastosowanych układów elektronicznych w routerze, w tym procesora oraz pamięci RAM. W przypadku sieci przewodowych, połączenie GigabitEthernet (1000 Mb/s = 1 Gb/s) jest dziesięciokrotnie szybsze od połączeń FastEthernet (100 Mb/s).

Duże różnice występują w szybkości połączeń WiFi. Szybkość WiFi zależy od wykorzystywanego standardu bezprzewodowego oraz parametrów pracy (ilość wykorzystywanych anten, technologii MU-MIMO/SU-MIMO, szerokość kanału radiowego:

 • standard 802.11b/g – obecnie praktycznie nie stosowany, obsługuje częstotliwość 2.4GHz, maksymalna prędkość 802.11b to 11 Mb/s, 802.11g to 54 Mb/s
 • standard 802.11a – obecnie praktycznie nie stosowany, obsługuje częstotliwość 5GHz, maksymalna prędkość 54 Mb/s
 • standard 802.11n – powszechnie stosowany standard, obsługuje częstotliwości 2.4GHz oraz 5GHz, maksymalna prędkość 600 Mb/s
 • standard 802.11ac – najnowszy standard WiFi, obsługuje częstotliwość 5GHz, maksymalna prędkość nawet 2,6 Gb/s

Standardy bezprzewodowe pracujące na tej samej częstotliwości są wstecznie zgodne ze sobą. Oznacza to, że router pracujący w standardzie 802.11n będzie współpracował ze starszymi urządzeniami 802.11b/g. Podane szybkości standardów bezprzewodowych to prędkości z narzutami niezbędnymi do przesłania danych bezprzewodowo, więc realne prędkości będą niższe.

Wybierając router bezprzewodowy warto sprawdzić jaką maksymalną szerokość kanału wspiera (160MHz dla AC, 40MHz dla 802.11n). Im większa szerokość kanału, tym transmisja bezprzewodowa będzie szybsza. Routery bezprzewodowe wspierają częstotliwość 2,4GHz lub 2,4GHz i 5GHz. Użycie routera wykorzystującego obie częstotliwości WiFi umożliwi przyłączenie starszych urządzeń na częstotliwości 2,4GHz oraz nowszych na częstotliwości 5GHz.

Anteny i zasięg – co wpływa na zasięg i stabilność sygnału?

Router bezprzewodowy WiFi wysyła sygnał radiowy na określonych częstotliwościach 2,4 GHz lub 5 GHz. Niezbędne nadajniki i odbiorniki są wbudowane w router WiFi, natomiast propagacja sygnału jest realizowana przez anteny. Anteny to kluczowy komponent systemów transmisji radiowej. Anteny mogą zostać wbudowane w router lub zostać dołączone do routera jako osobne elementy.

Zasięg WiFi zależy w dużej mierze od wzmocnienia anten, który to parametr mierzymy w decybelach (dBi). Routery WiFi wyposażone są przeważnie w anteny o wzmocnieniu 1,5-3 dBi.

Jak poprawić zasięg routera?

W przypadku kłopotów z zasięgiem można rozważyć wymianę anten dostarczanych przez producenta na anteny o wzmocnieniu 5 dBi. Jeżeli rozważamy wymianę anten należy wybrać router, który umożliwia odkręcenie fabrycznych anten. Jeżeli wymiana anten nie rozwiąże problemów z zasięgiem, można wykorzystać urządzenia poszerzające zasięg istniejącej sieci bezprzewodowej (ekspander, wzmacniacz, reapater WiFi). Najnowsze systemy poszerzenia zasięgu sieci bezprzewodowej to sieci kratowe (MESH).

Co osłabia zasięg WiFi?

Problemy w transmisji WiFi przeważnie spowodowane są słabym sygnałem, tłumieniem lub zakłóceniami. Przyczyną tłumienia mogą być mury, a nawet przemieszczający się ludzie. Częstotliwości pracy WiFi również posiadają własną charakterystykę. Częstotliwość 2,4GHz łatwiej przenika przez mury czy drzwi, ale większa ilość urządzeń pracujących na tej częstotliwości powoduje zakłócenia, a w rezultacie niższą szybkość połączenia.

Częstotliwość 2,4GHz pozwala uzyskać większe zasięgi WiFi, niż częstotliwość 5GHz. Częstotliwość 5GHz jest bardziej odporna na zakłócenia, pozwala osiągać wyższe prędkości transmisji, ale charakteryzuje się mniejszym zasięgiem.

Idealne warunki pracy uzyskamy, gdy kanał radiowy (częstotliwość) WiFi będzie w niewielkim stopniu zakłócany. Warto też pamiętać, że im większą szerokość kanału radiowego (aktualnie nawet 160 MHz przy 802.11ac), tym teoretycznie większa szybkość, ale także większa podatność na zakłócenia. Routery WiFi wyposażone w mechanizm DFS (Dynamic Frequency Selection) samodzielnie skanują częstotliwości, w celu wybrania kanału o najmniejszych zakłóceniach. Obecnie DFS to niezbędna funkcjonalność routera bezprzewodowego.

Bezpieczeństwo routera i transmisji danych

Optymalny router WiFi powinien zapewniać maksymalny możliwy poziom bezpieczeństwa transmisji danych użytkowników. Elementem najbardziej podatnym na zagrożenia są połączenia bezprzewodowe WiFi. Obecnie większość routerów bezprzewodowych dysponuje następującymi mechanizmami bezpieczeństwa:

 • uwierzytelnianie MAC – tylko wskazane urządzenia (karty sieciowe o określonym adresie MAC) pracują w sieci, zabezpieczenie nie jest wystarczające do bezpiecznej pracy
 • zabezpieczenie WEP (64/128-bit WEP) wymaga podania frazy zabezpieczającej, szyfruje transmisję, ale nie jest to rozwiązanie bezpieczne,
 • zabezpieczenie WPA/WPA2 (również WPA-PSK/WPA2-PSK) wymaga podania frazy zabezpieczającej, szyfruje transmisję, najwyższy obecnie stopień zabezpieczenia domowej sieci WiFi.

Niektóre tanie i proste routery lub urządzenia 3G/LTE mogą nie wspierać filtracji po MAC adresach oraz mechanizmu WEP. Większość routerów posiada zaporę ogniową (firewall), która zabezpiecza łączność z siecią Internet. Warto wybrać router oferujący blokadę rodzicielską, czy możliwość filtrowania stron internetowych po kategoriach lub słowach kluczowych. Jeżeli chcielibyśmy łączyć się zdalnie do naszej domowej sieci, wybieramy router wspierający szyfrowane połączenia VPN (Virtual Private Networks).

Zobacz routery z VPN >

Jaki router z przyciskiem WPS, który ułatwi łączenie się z WiFi?

WPS (WiFi Protected Setup) to przycisk w routerze umożliwiający szybkie i łatwe zabezpieczenie domowej sieci bezprzewodowej. WPS jest dedykowany do zastosowania przez użytkowników o minimalnej wiedzy technicznej, dla których zabezpieczenia WPA2 są zbyt skomplikowane do użycia.

Przykład routera WiFi z przyciskiem WPS

Rozwiązanie WPS początkowo pozwalało uwierzytelnić urządzenie klienta za pomocą ośmiocyfrowego PINu. W późniejszym etapie zdecydowano się na uproszczenie tej metody, czyli uwierzytelnienia klienta przez naciśnięcie przycisku WPS na routerze, a następnie na urządzeniu klienta. Ze względu na znaczące problemy z bezpieczeństwem standardu WPS, należy go używać wyłącznie w sieciach, których bezpieczeństwo nie jest priorytetem.

Polski interfejs ułatwi konfigurowanie

Część routerów dysponuje polskim interfejsem użytkownika. Warto zasięgnąć jednak opinii użytkowników lub sprzedawcy, czy dany interfejs dysponuje poprawnymi tłumaczeniami. Dobrze jest wybierać routery, które udostępniają kreatory konfiguracji, krok po kroku prowadzące użytkownika do celu. Konfiguracja routera jest przeważnie bardzo łatwa. W najprostszych przypadkach wystarczy odpowiednio podłączyć kable do portów WAN i LAN, włączyć zasilanie routera WiFi.

Dobrą praktyką jest zabezpieczenie hasłem dostępu do interfejsu zarządzania routerem. Ważne jest również skonfigurowanie zabezpieczeń sieci bezprzewodowej.

Nawet jeżeli interfejs konfiguracyjny będzie dostępny jedynie w języku angielskim, instrukcja obsługi dostępna zawsze w języku polskim powinna rozwiać wszelkie wątpliwości konfiguracyjne.

Czym różnią się routery za 50, 300 i 600 złotych?

Jeśli właśnie wybierasz odpowiedni do swoich potrzeb router i zastanawiasz się, czym różnią się najtańsze routery od tych kosztujących nawet ponad 1000 zł, oto kilka cech które znacząco wpływają na cenę takiego urządzenia:

Wykorzystane podzespoły i elektronika
Routery oferujące wyższe szybkości i więcej funkcji musi dysponować większą mocą. Drogie urządzenia wyposażane w szybsze, wielordzeniowe procesory i więcej pamięci RAM

Wspierane standardy i szybkość
Tańsze routery oferują podstawowe szybkości w zakresie częstotliwości 2,4GHz – maksymalnie 150 lub 300 Mbps. Droższe urządzenia oferują wyższe szybkości i działają w dwóch zakresach częstotliwości, np.: 600 + 2168Mbps, a także korzystają z najnowszych i najszybszych standardów 802.11ac

Ilość oraz jakość anten
Ilość i jakość anten ma wpływ na zasięg, moc sygnału oraz pokrycie obszaru. Te najtańsze mają z reguły tylko jedną lub dwie anteny, a wystarczą do zbudowania sieci WiFi w małym mieszkaniu. Droższe odpowiednio trzy, cztery, sześć, osiem. Drogie routery oferuja technologię formowania wiązki sygnału WiFi, która umożliwia wzmocnienie sygnału nadawanego do konkretnych urządzeń (zamiast rozsyłania go w jednakowy sposób we wszystkich kierunkach)

Zaawansowane funkcje i bogate możliwości konfiguracyjne
Tańsze routery oferują podstawowe funkcje wystarczające do zbudowania prostej sieci WiFi. Droższe routery oferują w swoim interfejsie znacznie szersze możliwości konfiguracji, związane bezpośrednio z funkcjonalnością, przykładowo rozbudowaną zaporę ogniową czy kontrolę rodzicielską. Oprogramowanie dla telefonów Android lub iOS, pozwala konfigurować lub uzyskać wgląd w działanie sieci w celu zapewnienia lepszego monitorowania i kontroli

Dodatkowe funkcje i możliwości. |Routery mogą być wyposażone w dodatkowe złącza eSATA lub USB 3.0, umożliwiające podłączenie dysku lub drukarki oraz udostępnianie jego zasobów w sieci

Pozostałe różnice

 • możliwe jest wykorzystanie bezpiecznego dostępu zdalnego do sieci przez tunele VPN
 • dostępne są mechanizmy inteligentnego priorytetowania ruchu
 • w drogich urządzeniach możliwe jest utworzenie niezależnej sieci dla gości lub utworzenie wielu sieci bezprzewodowych o różnych nazwach
 • droższe urządzenia posiadają interfejsy kablowe w standardzie GigabitEthernet, natomiast tańsze FastEthernet

Zobacz routery w sklepie >

Router jako sposób na drukarkę sieciową lub dysk sieciowy

Wiele routerów posiada jeden lub kilka portów USB 2.0 i/lub 3.0. Router z USB pozwala podłączyć drukarkę lub zewnętrzny dysk twardy do sieci. Wykorzystując opcję routera WiFi z USB, możemy udostępniać drukarkę USB dla pozostałych komputerów w sieci, podłączonych kablem lub bezprzewodowo. Warto jednak zauważyć, że obecnie większość drukarek może zostać podłączona do sieci kablem Ethernet lub bezprzewodowo przez WiFi.

Zobacz routery WiFi z USB >

Istnieje także opcja podłączenia zewnętrznego dysku twardego do routera i udostępnienia danych dla wszystkich urządzeń w sieci lokalnej. Router najlepiej będzie współpracował z dyskiem wykorzystując interfejs USB 3.0. Uprawnienia dostępu do udostępnianych zasobów są konfigurowane na ruterze. Dodatkowe funkcje routerów pozwalają uzyskać funkcjonalność serwera multimedialnego, wspierającego technologię DLNA.

Jaki router z nowym standardem 802.11ac?

Nowe routery WiFi wykorzystują technologię 802.11ac, która znacząco udoskonala poprzednie standardy bezprzewodowe 802.11a/b/g/n. Pośród najważniejszych zmian warto wymienić:

 • zwiększoną szerokość kanału radiowego z 40MHz na 160MHz
 • do 8 strumieni MIMO (2×3 MIMO, 3×3 MU-MIMO, 4×4 MU-MIMO)
 • funkcję formowania wiązki, czyli kierowania energii radiowej bezpośrednio w kierunku urządzenia klienta (we wcześniejszych standardach energia jest rozpraszana we wszystkich kierunkach)
 • wsparcie dla technologii MU-MIMO (wcześniejsze standardy nie wspierały MIMO lub wspierały SU-MIMO). MU-MIMO zapewnia obsługę wszystkich urządzeń bezprzewodowych jednocześnie. Wcześniejsze systemy obsługiwały użytkowników sekwencyjnie

Wprowadzone nowości technologiczne umożliwiły osiągnięcie wielokrotnie większych prędkości. Routery AC oznaczone są etykietami AC1200, AC1750, AC1900, AC2600, AC3200, AC5300.

 • Routery AC1900 posiadają radio 2,4GHz o prędkości 600 Mb/s oraz radio 5GHz o prędkości 1300 Mb/s.
 • Routery AC2400 posiadają radio 2,4GHz o prędkości 600 Mb/s oraz radio 5GHz o prędkości 1300 Mb/s (w trybie 802.11n około 300 Mb/s).
 • Routery AC2600 posiadają radio 2,4GHz o prędkości 600 Mb/s oraz radio 5GHz o prędkości 1733 Mb/s.
 • Trzyzakresowe routery AC3200/5300 wykorzystując dedykowane radio 5GHz tylko dla standardu 802.11ac, kolejne radio 5GHz dla standardu 802.11a/n/ac, a także radio 2,4GHz dla standardów 802.11b/g/n.
 • AC3200 dysponuje prędkością 600Mb/s dla radia 2,4GHz oraz 1300 Mb/s dla każdego radia 5GHz.
 • AC5300 oferuje teoretycznie 1000 Mb/s dla radia 2,4GHz oraz 2168 Mb/s dla każdego radia 5GHz.

Producenci podają najczęściej zagregowaną szybkość, więc należy być ostrożnym czytając ulotki reklamowe.

Najpopularniejsze routery w sklepie Komputronik

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mariusz Ignar
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP No. 652 kolor
Cena od 64,90zł
Accura HDMI 1.8m
Cena od 39,90zł
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 29,90zł
HP No. 652 czarny
Cena od 73,90zł
Samsung 860 Evo 500GB
Cena od 339,00zł
HP No. 650 czarny
Cena od 64,90zł
Woreczek do prania Fassino Veneto 2szt.
Cena od 9,99zł
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 259,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Cena od 49,90zł
Accura Napa ACC-M1204
Cena od 29,90zł
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Cena od 39,90zł
Accura HDMI 0.9m
Cena od 29,90zł
Accura Premium SATA 0.5m
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.8m czarny
Cena od 6,90zł
Accura Yorba ACC-M1203
Cena od 29,90zł
Accura VGA - HDMI
Cena od 59,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 5,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 34,90zł
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Cena od 49,90zł
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Cena od 31,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 29,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Pelago 67x71
Cena od 19,99zł
CA Office Arcata CA-1007
Cena od 34,90zł
Accura Premium SATA III 0.5m
Cena od 24,90zł
CA Office Skytop CA-1208
Cena od 39,90zł
HP No. 650 kolor
Cena od 54,90zł
Xiaomi Mi Band 4
Cena od 99,00zł
Accura Premium 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Cena od 29,90zł
Accura Premium miniJack 1.2m
Cena od 16,90zł
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 26,90zł
Rękawice do mycia Fassino Pelago (komplet)
Cena od 19,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Rufina 89x60
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 29,90zł
Hozelock OO-HOZ2177 Przyłącze do kranu 24mm
Cena od 29,90zł
HP No. 301 czarny
Cena od 83,90zł
Accura Accucharge Triple 17W AccuQuick
Cena od 59,90zł
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 66,90zł
Accura Premium VGA
Cena od 19,90zł
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Accucharge Light 30W Quick Charge 3.0
Cena od 59,90zł
Accura Premium DVI/D 1.8m
Cena od 34,90zł
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Cena od 79,90zł
Papier HP Home & Office
Cena od 19,90zł