Jaki router do Neostrady do 700 zł?

Router WiFi do Neostrady pozwala korzystać wszystkim domownikom z Internetu w każdym zakątku mieszkania i na każdym urządzeniu (komputerze, smartfonie, czy telewizorze). Jaki router wybrać? Orange oferuje routery w formie wypożyczenia, jednak część użytkowników woli posiadać własny router – najczęściej o lepszej specyfikacji. Jaki router do Neostrady do 700 zł kupić?

W tym rankingu znajdziesz:

  • Router do 100 zł: Netgear D1500-100PES
  • Router do 200 zł: TP-Link TD-W9970
  • Router do 300 zł: D-Link DSL-3682
  • Router do 400 zł: Linksys X6200-EU
  • Router do Neostrady do 700 zł: ASUS DSL-AC68U

Router do 100 zł: Netgear D1500-100PES

router do neostradyWiększość użytkowników nie będzie w stanie wykorzystać wszystkiego, co oferują wydajne i drogie modele, dlatego też taki tani router do Internetu powinien okazać się w wielu przypadkach wystarczający. Netgear D1500-100PES kosztuje tylko 100 złotych, ale jest w stanie zapewnić stabilne i szybkie połączenie bezprzewodowe, o szybkości sięgającej 300 Mb/s, oraz przewodowe (LAN 10/100). Oferuje przy tym funkcjonalności modemu ADSL, punktu dostępowego, a nawet repeatera. Ze względu na obecność tylko dwóch portów LAN, to małe urządzenie jest raczej opcją dla zwolenników Wi-Fi.


Router do 200 zł: TP-Link TD-W9970

router do neostradyOryginalna i przyjemna dla oka stylistyka idzie w parze z niezłym wyposażeniem, zapewniającym duże możliwości. Router TP-Link TD-W9970 to urządzenie o funkcjonalności ADSL (wbudowany modem ADSL), pozwala łączyć się z Internetem szybko i bez przeszkód, w paśmie 2,4GHz i w standardzie N (300 Mbps). Oglądanie filmów FullHD lub 4K z Internetu, czy granie online, nie będzie więc w żaden sposób utrudnione. Urządzenie dba także o bezpieczeństwo, a do tego jest proste w obsłudze. Oddaje również do dyspozycji użytkowników 4 porty LAN i jedno gniazdo USB, które można wykorzystać na przykład do udostępniania dysku lub drukarki.


Router do 300 zł: D-Link DSL-3682

router do neostradyJaki router do Neostrady wybrać, gdy chce się wydać około 260 złotych? Ta propozycja wydaje się szczególnie interesująca. D-Link DSL-3682 to bowiem router ADSL z trzema antenami zewnętrznymi, które wzmacniają sygnał i tym samym zwiększają zasięg Internetu. Oprócz czterech gniazd LAN urządzenie pozwala też łączyć się z siecią bezprzewodowo – działając w dwóch pasmach – 2,4 i 5 GHz – zapewnia łączną prędkość sięgającą 750 Mb/s. Taki sprzęt sprawdzi się zarówno w domu, jak i niedużym biurze.


Router do 400 zł: Linksys X6200-EU

router do neostradyLinksys X6200-EU to interesujący router do 400 zł. Obsługuje najnowsze standardy, dzięki czemu zapewnia szybki i niezawodny dostęp do Internetu na terenie całego mieszkania. Dzięki gigabitowym portom LAN jest w stanie zagwarantować także świetne transfery połączenia przewodowego, co docenią między innymi gracze. Z kolei wszyscy użytkownicy będą wdzięczni za szyfrowanie i inne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo korzystania z sieci. Wisienką na torcie jest intuicyjne zarządzanie przez WWW.


Router do Neostrady do 700 zł: ASUS DSL-AC68U

router do neostradyOsoby, które mają bardzo duże wymagania mogą postawić na wysokiej klasy router do 700 zł – ASUS DSL-AC68U. Dzięki dwupasmowej łączności bezprzewodowej Wi-Fi o skumulowanej szybkości 1900 Mb/s, pozwala całkowicie płynnie odtwarzać filmy 4K i grać w gry sieciowe, a za sprawą technologii AiRadar zapewnia bardzo duży zasięg. Jest kompatybilny z wszystkimi najważniejszymi standardami, gwarantuje bezpieczeństwo, a do tego ma szereg ciekawych funkcji, takich jak AiCloud (synchronizacja i udostępnianie plików), czy VPN (anonimowe połączenie z siecią).