Jaki robot planetarny kupić? Ranking

Kategorie robotów kuchennych i mikserów od wielu lat wzajemnie się przenikają. Poszczególne modele sprzętów upodobniają się do siebie pod względem funkcji i możliwości. Efektem tego jest powstanie bardzo ciekawej grupy sprzętów – robotów planetarnych. Są one bardziej skomplikowane od mikserów i mają szersze zastosowanie. Z kolei od robotów kuchennych różnią się bardziej zwartą budową i mniejszą liczbą części. Czym wyróżnia się tego typu sprzęt i jaki robot planetarny kupić?

 • Co to jest robot planetarny?
 • Jak wybrać robot planetarny?
 • Polecane roboty planetarne – TOP 5

Co to jest robot planetarny?

O ile klasyczny robot kuchenny w swojej budowie bardzo przypomina dawne malaksery, o tyle robot planetarny wygląda jak nowoczesny mikser. Ma on jedno lub kilka gniazd obrotów, do których podpinamy rozmaite końcówki. Głowica z odpowiednią końcówką opuszczana jest do misy, w której znajdują się produkty przeznaczone do przetworzenia.

Nie dajcie się jednak zwieźć podobieństwu do mikserów. Roboty planetarne z wyższej półki mogą przetwarzać produkty na kilkanaście różnych sposobów, wyposażone są w automatyczne programy, a nawet mogą gotować przyrządzone dania. Możemy w nich siekać, mieszać, ucierać, miksować, blendować, kroić w kostkę, ubijać pianę, wyrabiać i zagniatać ciasto, mielić mięso, wyciskać soki, smażyć, dusić i robić wiele innych praktycznych czynności.

Nazwa „robot planetarny” wynika z ruchów, które wykonywane są przez mieszadła. Oprócz tego, że kręcą się one wokół własnej osi, to jeszcze poruszają się po obwodzie misy.

Dzięki temu mieszanie i miksowanie są znacznie bardziej efektywne. Dlatego tego typu sprzęt polecany jest dla osób, które lubią gotować i często przyrządzają różne dania.

Jak wybrać robot planetarny?

Wybierając robot planetarny, zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych cech i funkcji:

 • Moc – bardzo ważny parametr, który w istotny sposób wpływa na efektywność pracy robota. Jeśli chcemy wykorzystywać go do prostych czynności, takich jak miksowanie, blendowanie, czy ucieranie, to wystarczy nam sprzęt o mocy od 600-900W. Jeśli nasz robot będzie miał cięższe zadania, na przykład wyrabianie ciasta, czy mielenie mięsa, to wybierzmy modele o mocy powyżej 900W.
 • Misa – ważna jest pojemność misy oraz materiał, z którego jest wykonana. Roboty zwykle mają stalowe misy. Jeśli jednak misa wykonana będzie z aluminium, to będzie lżejsza. W przypadku pojemności wszystko zależy od wielkości dań, jakie chcemy robić. Dla dużej rodziny najlepszy będzie robot z misą powyżej czterech litrów.
 • Końcówki – im jest ich więcej, tym bardziej wszechstronny będzie nasz robot. Absolutna podstawa to mieszadła do ubijania, mieszadła do ucierania i hak do zagniatania ciasta.
 • Regulacja prędkości – nasz robot powinien posiadać przynajmniej 5-7 wariantów prędkości pracy. Oczywiście większa ilość jest mile widziana – umożliwi lepsze dostosowanie pracy urządzenia do zadania, które ma wykonać.

Polecane roboty planetarne – TOP-5

 • Robot planetarny do 500 zł: First Austria 5259
 • Robot planetarny do 700 zł: Kenwood KM 287
 • Robot planetarny do 1000 zł: Bosch MUM58224
 • Mikser planetarny do 1000 zł: Bosch MUM58720
 • Robot planetarny do 2000 zł: Kenwood KVC7320S

Robot planetarny do 500 zł: First Austria 5259

jaki robot planetarnyModel ten to świetny przykład, że da się kupić wysokiej jakości robot planetarny do 500 zł. Urządzenie ma moc aż 1200W, więc bez problemu poradzi sobie z trudnymi zadaniami. Ma 10 wariantów prędkości pracy oraz dodatkowo tryb pulsacyjny. Wykonana z metalu misa ma ponad sześć litrów pojemności. Przyrządzisz w niej dania dla kilkuosobowej rodziny. Praktyczne okienko ułatwia dodawanie składników bez przerywania pracy. Zabezpieczenie przed pryskaniem pozwoli zachować czystość podczas pracy robota.


Robot planetarny do 700 zł: Kenwood KM 287

jaki robot planetarnyBardzo dobry robot planetarny o mocy 900W, wyposażony w szereg ciekawych przystawek. Oprócz trzech rodzajów mieszadeł w zestawie otrzymasz też moduł malaksera oraz efektywną wyciskarkę do cytrusów. Dodatkowo do robota dołączono też blender o pojemności 1,5 litra. Jest on przystosowany również do kruszenia lodu. Urządzenie oferuje sześć wariantów prędkości pracy oraz pracę pulsacyjną. Misa ma pojemność ponad 4 litrów i bez kłopotu wystarcza na przygotowanie pół kilograma ciasta. Do robota dołączono trzy tarcze do cięcia, rozdrabniania i ścierania.


Robot planetarny za 1000 zł: Bosch MUM58224

jaki robot planetarnyDoskonałej jakości robot kuchenny planetarny o mocy 1000W. Niezwykle wydajny i funkcjonalny. Wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnej przekładni mechanicznej, która gwarantuje płynny ruch mieszadeł w trzech kierunkach. W efekcie tego ciasto nie pozostaje na brzegach misy. W zestawie z tym modelem otrzymasz również metalową maszynkę do mielenia mięsa jako przystawkę. Robot posiada wspomaganie podnoszenia ramienia. Sprawia ono, że wymiana końcówek jest niezwykle łatwa. Robot planetarny wyposażony został w misę o pojemności niemal czterech litrów.


Mikser planetarny do 1000 zł: Bosch MUM58720

jaki robot planetarnyWszechstronny i bardzo praktyczny mikser planetarny, który potrafi m.in. miksować, rozdrabniać, siekać, ciąć w plasterki i wiórki, ubijać pianę, a nawet zagniatać ciasto. Wyposażony w misę o pojemności 3,9 litra. Do Twojej dyspozycji jest siedem wariantów prędkości pracy oraz tryb pulsacyjny. Wspomaganie podnoszenia głowicy znacznie ułatwia wymianę końcówek. Moc urządzenia wynosi 1000W. W zestawie otrzymasz praktyczne etui na wyposażenie oraz płytę z ciekawymi przepisami kulinarnymi.


Robot planetarny do 2000 zł: Kenwood KVC7320S

jaki robot planetarnyPotężny robot planetarny z serii Titanium o mocy aż 1500W. W mgnieniu oka wyrobi i zagniecie ciasto. Poradzi sobie z najcięższymi zadaniami, jakie przed nim postawisz. Regulacja prędkości jest płynna, co pozwala bardzo precyzyjnie dostosować ją do zadania, jakie robot ma spełnić. Robot wyposażony został w misę ze szczotkowanej stali nierdzewnej o pojemności 4,5 litra. Możesz w niej zrobić aż trzy kilogramy ciasta. Aby zapewnić maksymalny komfort w przygotowaniu posiłków, robot ma podświetlaną misę. W każdych warunkach możesz dokładnie zobaczyć jej zawartość.


Jaki robot planetarny kupić? Ranking
3.5 (70%) 2 głosów