Jaki prezent na Komunię dla dziewczynki? Najlepsze pomysły

04.05.2021 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 8 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiasz się, jaki prezent na Komunię dla dziewczynki wybrać? Podpowiadamy, co kupić na Komunię i czym powinno się kierować się przy wyborze poszczególnych urządzeń, by trafić w gust ośmiolatki. Przyznajemy, że nie jest łatwo znaleźć oryginalny prezent na Komunię dla dziewczynki, ale z pewnością jest to zadanie do wykonania.

Smartwatch, czyli nowoczesny zegarek

Zegarek to od dawien dawna jeden z najpopularniejszych prezentów na Komunię. Ponieważ jednak żyjemy w XXI wieku, nowoczesne zegarki przeszły znaczącą metamorfozę. Obecnie najpopularniejszym, a zarazem bardzo modnym i praktycznym prezentem będzie smartwatch. Wybór tych urządzeń jest naprawdę duży i można bez trudu znaleźć zarówno proste modele o podstawowej funkcjonalności, jak i zaawansowane smartwatche monitorujące lokalizację, aktywność i obsługujące powiadomienia ze smartfona.

Dzięki niemu dziecko nie przegapi żadnego telefonu, czy wiadomości i zawsze będzie w kontakcie. Wybierając najlepszy model warto zwrócić uwagę na jego wytrzymałość, czas pracy na baterii oraz funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest również oczywiście wygląd smartwatcha.

Smartwatch na Komunię dla dziewczynki to:

 • Atrakcyjny wygląd
 • Łatwa i intuicyjna obsługa
 • Odporność na wodę i uszkodzenia mechaniczne
 • Wytrzymała bateria

Smartfon dla dziecka

Szukając upominku na omawianą uroczystość coraz częściej spoglądamy w kierunku smartfonów. Ich popularność jest bardzo duża, funkcjonalność niezwykle szeroka, a dzieci w wieku około 8 czy 9 lat nie mają najmniejszych problemów z obsługą. Jaki smartfon na Komunię dla dziewczynki będzie najlepszy? Dość łatwo wskazać na kilka najważniejszych cech.

Smartfon dla dziecka powinien być poręczny. Z tego względu należałoby wskazać na modele z wyświetlaczami o przekątnych maksymalnie 5 cali. Ostatnio uwidocznił się jednak trend na ekrany 18:9 o smuklejszych ramkach, w takim przypadku przekątna może być nieco większa, ponieważ dobra ergonomia zostaje zachowana.

Najlepszym wyborem będzie system Android w wersji 7 lub 8, któremu towarzyszyć powinny minimum 2GB, a najlepiej 3GB pamięci RAM. Telefon dla dziecka, a szczególnie dla dziewczynki powinien mieć też dobre aparaty, które pozwolą robić zdjęcia oraz selfie np. na wakacjach czy podczas wycieczek szkolnych. Trafionym pomysłem może być postawienie na oryginalny kolor obudowy, na przykład różowy czy niebieski, co powinno spodobać się młodej damie.

Smartfon na Komunię dla dziewczynki to:

 • Poręczny dla małej dłoni dziecka
 • Atrakcyjna stylistyka, oryginalny kolor obudowy
 • System operacyjny Android w nowej wersji
 • Dobre aparaty fotograficzne
 • Minimum 2GB pamięci RAM

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Tablet do gier i nie tylko

Równie ciekawym pomysłem na prezent na Komunię dla dziewczynki jest tablet, który pozostając urządzeniem mobilnym, dzięki dużemu ekranowi dotykowemu pozwala na bardziej komfortowe korzystanie z Internetu, różnego rodzaju aplikacji i gier. Jest to zresztą coś, co bez obaw można nazwać mini komputerem.

Przechodząc jednak do konkretów, jaki tablet na Komunię wybrać? Przede wszystkim wydajny, czyli wyposażony w co najmniej cztero-rdzeniowy procesor i od 2 do 3GB pamięci RAM. Tablet do gier dla dzieci pracować powinien pod kontrolą systemu Android, tablet dla ucznia może natomiast korzystać z systemu Windows 10. Warto też zwrócić uwagę na ilość miejsca na pliki, 16GB to absolutne minimum.

Dobry tablet dla dziecka to także wydajny akumulator, który zapewni przynajmniej 6 godzin pracy na jednym ładowaniu. Nie bez znaczenia są również obsługiwane technologie bezprzewodowe – najlepiej, gdy jest to zarówno Wi-Fi, jak i LTE (lub przynajmniej 3G).

Tablet na Komunię dla dziewczynki to:

 • System Android do gier, system Windows do nauki
 • Przynajmniej 2GB RAM lub 3GB do gier
 • Przynajmniej 16GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
 • Bateria na minimum 6 godzin pracy
 • Łączność Wi-Fi i LTE lub 3G

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Hulajnoga elektryczna dla dziewczynki

Dziewczynki nigdy nie nudzą się na dworze. Choć guma czy skakanka odchodzą powoli do lamusa. Pojazdy, takie jak rower, nigdy się nie starzeją. Dzisiaj do tego jednośladu dochodzą elektryczne maszyny, takie jak hulajnogi elektrycznE, które pozwalają przemieszczać się z jednego miejsca na drugie praktycznie bez wysiłku. Są one coraz częstszym wyborem na prezent na Komunię dla dziewczynki.

Hulajnoga elektryczna dla dzieci powinna być lekka oraz prosta w składaniu i rozkładaniu. Do tego dobrze, żeby po złożeniu była niewielka, aby można było ją zmieścić, na przykład, w bagażniku. Hulajnoga dla dziecka w wieku około 8-9 lat powinna osiągać prędkość przynajmniej w okolicach 10km/h i zapewniać co najmniej godzinę jazdy po naładowaniu do pełna jej akumulatora.

Pojazd elektryczny na Komunię dla dziewczynki to:

 • Łatwość składania hulajnogi
 • Prędkość co najmniej 10 km/h
 • Kategoria wiekowa 8+
 • Przynajmniej 60 minut jazdy na pełnym ładowaniu
 • Przycisk do przyspieszania

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Laptop do nauki dla dziecka

Jeżeli ośmiolatka nie ma jeszcze swojego komputera doskonałym pomysłem na prezent na Komunię dla dziewczynki jest laptop. Sprawdzi się podczas odrabiania zadań domowych, przygotowywania prezentacji, oglądania bajek, czy słuchania muzyki.

Którym podzespołom poświecić najwięcej uwagi? Laptop do nauki może być napędzany przez procesor dwu- lub cztero-rdzeniowy i przynajmniej 4GB pamięci RAM. Dodatkowym atutem będzie dysk typu SSD – wyposażony w niego laptop dla ucznia będzie działał szybciej i ciszej. W przypadku laptopa do gier potrzeba więcej pamięci i mocnej karty graficznej.

Nie można też zlekceważyć gabarytów oraz wyglądu. Laptop dla dziewczynki nie może być zwykły i szary, lecz powinien ładnie wyróżniać się na tle tego typu urządzeń. To jasne, że bardzo lekki laptop dla dziecka będzie najlepszy, bo takiego dziecku będzie wygodnie przenosić. Taka konstrukcja sprawdzi się również jako laptop do szkoły.

Laptop na Komunię dla dziewczynki to:

 • System operacyjny Windows 10 Home
 • Dwu- lub czterordzeniowy procesor, najlepiej z serii Intel Core
 • Co najmniej 4GB pamięci RAM
 • Dysk twardy SSD
 • Waga do 1.8kg

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Komputer stacjonarny

Bardziej klasyczne rozwiązanie to komputer stacjonarny. Nie można go wygodnie przenosić, tak jak laptopa, ale do plusów zalicza się przeważnie niższa cena za tę samą wydajność oraz możliwość późniejszej modernizacji. Przez to komputer dla dziecka może z powodzeniem służyć wiele lat. Czy będzie on dobrym prezentem dla dziewczynki? Zdecydowanie tak.

Dobry komputer na Komunię może sprawdzić się bowiem podczas nauki, ale też oglądania bajek i filmów, a dodatkowo bez problemu powinien obsłużyć mniej wymagające gry, jak chociażby te z serii The Sims, przy których dziewczynki spędzają najwięcej czasu.

W tym celu warto zadbać o dwu- lub cztero-rdzeniowy procesor Intel Core i3 lub Intel Core i5, oraz co najmniej 4GB pamięci RAM. Warto też postawić na dedykowaną kartę graficzną (w kontekście gier). W przypadku systemu operacyjnego wybór jest jeden – Windows 10 Home. Dodatkowymi zaletami będą pojemny dysk twardy i opcjonalnie napęd DVD.

Komputer na Komunię dla dziewczynki to:

 • System operacyjny Windows 10 Home
 • Dwu- lub czterordzeniowy procesor, najlepiej z serii Intel Core
 • Co najmniej 4 GB pamięci RAM
 • Pojemny dysk twardy
 • Opcjonalnie napęd DVD

Dron do nauki latania

Dron w ostatnich latach jest hitem wśród prezentów dla dzieci.  Jest to również świetny prezent na Komunię dla dziewczynki zainteresowanej nowinkami technologicznymi. Tym bardziej, że dron na Komunię nie musi być droższy od innych proponowanych przez nas propozycji – warte uwagi modele kupimy już za około 1000 złotych.

Dron dla dziecka może być rozpatrywany w kategoriach sprzętu dla początkujących, a zatem na większy wydatek przyjdzie pora za jakiś czas. Dron na początek zapewniać powinien przede wszystkim proste sterowanie. Najlepsze wydają się więc modele z dedykowanymi kontrolerami. To wygodniejszy sposób obsługi niż sterowanie za pomocą smartfona.

Świetnym pomysłem może być dron, którym można będzie rejestrować podniebne podróże. Optymalny dron z kamerą dla dziecka, to model wyposażony w kamerę rejestrującą wideo w jakości przynajmniej 720p (HD).

Dron na Komunię dla dziewczynki to:

 • Dron z dedykowanym kontrolerem
 • Kamera z nagrywaniem w 720p
 • Minimum 10-minutowy lot
 • Odporna obudowa wytrzymująca drobne uderzenia

Czytnik e-booków

Już od szkoły podstawowej dzieci omawiają lektury, a dziewczynek z reguły nie trzeba namawiać do ich czytania. Gdyby jednak sięgając po czytnik e-booków, można zapewnić dodatkową motywację. Urządzenie pozwala mieć przy sobie całą bibliotekę, więc bardzo dobrym pomysłem może być wybór modelu, który daje bezpośredni dostęp do otwartej bazy polskich lektur szkolnych. Jednak takie urządzenie sprawdzi się również podczas czytania bajek albo opowiadań młodzieżowych, jak i później, gdy dziewczynka zacznie interesować się poważniejszymi książkami. Nie trzeba się też obawiać o zdrowie, bo obecna technologia E-Ink jest bezpieczna dla naszych oczu.

Czytnik e-booków powinien posiadać niewielkie wymiary, by urządzenie dobrze leżało w dłoniach ośmiolatki. Optymalny będzie wyświetlacz o przekątnej 6 cali. Warto też zwrócić uwagę na wytrzymały akumulator oraz ilość wbudowanej pamięci, która nie powinna być mniejsza niż 4GB.

Czytnik e-booków na Komunię dla dziewczynki to:

 • Dostęp do bazy polskich lektur szkolnych
 • Technologia E-Ink
 • Optymalny ekran 6 cali
 • Wytrzymały akumulator
 • Wbudowana pamięć – co najmniej 4 GB

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Głośnik przenośny na prezent na Komunię dla dziewczynki

Pozostając w temacie muzyki, dobrym pomysłem na prezent na Komunię dla dziewczynki jest głośnik przenośny. Dzięki temu, iż jest on wyposażony w akumulator nie musi być na stałe podłączony do gniazdka, by odtwarzać ulubione piosenki ośmiolatki. Tym samym zabrać można go nawet poza dom.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wagę (jak najmniejszą), pasmo przenoszenia (im szersze, tym lepiej) oraz pojemność akumulatora i czas pracy na jednym ładowaniu. Nie wypada zlekceważyć też wyglądu – warto postawić na ciekawy kolor i ładny kształt. Głośnik przenośny dla dzieci powinien być przy tym jak najbardziej wytrzymały, a bardzo dobrym wyborem będzie model z obudową odporną na zachlapanie wodą.

Głośniki przenośne na Komunię dla dziewczynki to:

 • Lekka konstrukcja
 • Długi czas pracy na jednym ładowaniu
 • Szerokie pasmo przenoszenia
 • Wodoszczelna obudowa

Prezent na Komunię dla dziewczynki


Mini wieża, czyli zawsze udany prezent

Chociaż muzyki słuchać można przy pomocy smartfona i tabletu, zdecydowanie lepiej wypadają w tej kwestii klasyczne sprzęty audio. Mini wieża to dobry pomysł na prezent na Komunię dla dziewczynki. Każda fanka muzyki z pewnością znajdzie dla niego miejsce w swoim pokoju i – o tym można być przekonanym – będzie potrafiła zrobić z niego użytek.

Jaka mini wieża na Komunię? Przede wszystkim funkcjonalna. Powinna obsługiwać radio FM, płyty CD oraz muzykę z komputera lub smartfona. Aby zapewnić to ostatnie, powinna być wyposażona w wejście Aux (mini jack), a najlepiej, jeśli pojawi się też port USB. Uniwersalność wieży z powodzeniem poprawi obsługa technologii bezprzewodowych Bluetooth i NFC.

Mini wieża dla dzieci powinna charakteryzować się mocą co najmniej 20W. Podczas wyboru danego modelu należy zwróć także uwagę na funkcje poprawy dźwięku, obecność pilota zdalnego sterowania oraz wygląd – taki, by urządzenie wpasowało się w wystrój pokoju ośmiolatki.

Mini wieża na Komunię dla dziewczynki to:

 • Obsługa radia FM, płyt CD
 • Wejście Aux (mini jack)
 • Port USB
 • Technologia Bluetooth
 • Moc na poziomie co najmniej 20 W

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej


Polecane produkty

HP 652 kolor F6V24AE
Cena od 57,90zł
Accura HDMI 1.8m
Cena od 29,90zł
Accura micro USB 1.5m czarny
Cena od 19,90zł
HP 652 czarny F6V25AE
Cena od 69,90zł
HP 650 czarny CZ101AE
Cena od 57,90zł
Woreczek do prania Fassino Veneto 2szt.
Cena od 9,99zł
Kingston SSD A400 480GB
Cena od 214,00zł
Accura Tule ACC-M1015
Cena od 49,90zł
Accura Napa ACC-M1204
Cena od 29,90zł
Accura Premium USB-B 1.8m czarny
Cena od 24,90zł
Accura ToledoPro ACC-K1414
Cena od 29,90zł
Accura HDMI 0.9m
Cena od 19,90zł
Accura Premium SATA 0.5m
Cena od 19,90zł
Accura micro USB 1.8m czarny
Cena od 2,90zł
Accura Yorba ACC-M1203
Cena od 29,90zł
Accura VGA - HDMI
Cena od 49,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 1,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 2,90zł
Accura USB-C czarny
Cena od 19,90zł
Accura Ring ACC5115 black
Cena od 9,90zł
Accura HDMI 3.0m
Cena od 39,90zł
Kingston DataTraveler 100 G3 32GB USB 3.0
Cena od 29,90zł
Accura micro USB 1.0m czarny
Cena od 2,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Pelago 67x71
Cena od 19,99zł
Accura Premium SATA III 0.5m metalowe zatrzaski
Cena od 24,90zł
CA Office Skytop CA-1208
Cena od 49,90zł
HP 650 kolor CZ102AE
Cena od 48,90zł
Xiaomi Mi Band 4
Cena od 119,00zł
Accura Premium 5.0m szary
Cena od 19,90zł
Accura Premium 2.0m szary
Cena od 15,90zł
Accura Zion ACC-M1009 Silent
Cena od 59,90zł
Accura Premium miniJack 1.2m
Cena od 16,90zł
Kingston microSDHC Canvas Select Plus 32GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 26,90zł
Rękawice do mycia Fassino Pelago (komplet)
Cena od 19,90zł
Fartuszek kuchenny Fassino Rufina 89x60
Cena od 19,90zł
Accura Vista ACC-K1411
Cena od 19,90zł
HP 301 czarny CH561EE
Cena od 72,90zł
Accura Triple 17W AccuQuick
Cena od 39,90zł
Kingston microSDXC Canvas Select Plus 128GB 100R Class 10 UHS-I
Cena od 63,90zł
Accura Premium VGA
Cena od 19,90zł
Accura Premium USB-B 3.0m czarny
Cena od 29,90zł
Accura Light 30W Quick Charge 3.0
Cena od 39,90zł
Accura Premium DVI/D 1.8m
Cena od 34,90zł
Accura Premium DisplayPort 1.8m
Cena od 79,90zł
Papier HP Home & Office
Cena od 17,90zł