Jaki prezent dla sportowca? Najlepsze pomysły

Chcesz sprawić radość osobie, która preferuje aktywny styl życia? W tym zestawieniu podpowiadamy, jaki prezent dla sportowca wybrać, by na jego lub jej twarzy pojawił się szczery uśmiech po rozpakowaniu pudełka. Polecamy gadżety i akcesoria, które spodobają się fanom biegania, fitnessu czy pieszych podróży i znajdą zastosowanie zarówno zimą, jak i wtedy, gdy dni będą stawały się coraz dłuższe.

  • Słuchawki do biegania
  • Opaska sportowa
  • Zegarek sportowy
  • Kamera sportowa
  • Nawigacja piesza lub rowerowa

Słuchawki do biegania i nie tylko

Najlepszą towarzyszką do ćwiczeń jest ulubiona muzyka. Dlatego też szukając prezentu dla aktywnych warto rozważyć słuchawki sportowe. Takie urządzenia cechują się niską wagą, wysokiej jakości materiałami (neutralnymi dla skóry) i dużą wytrzymałością. Muszą też być wygodne i pewnie leżeć w uszach – producenci osiągają to albo wymiennymi wkładkami (o różnych rozmiarach), albo też elastycznymi zausznikami. To ważne, bo raczej nie chcemy, żeby słuchawki do biegania wypadały podczas treningu.

Polecane słuchawki dla sportowców znajdziesz w rankingach:

Opaska sportowa, czyli smartband

Uniwersalnym pomysłem na prezent jest opaska sportowa. To gadżet, który może zastąpić zegarek, a zarazem zwiększyć kontrolę nad treningiem. Taki smartband liczy wykonane kroki, mierzy pokonany dystans i monitoruje spalanie kalorii. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią pobiegać, jak i tych, którzy postanowili, że w nowym roku uwolnią się od kilku zbędnych kilogramów. Opaski często też pomagają w poprawie jakości snu.

Porównanie gadżetów dla biegaczy znajdziesz w poradniku: Smartwatch czy smartband dla biegacza? Co wybrać?

Opaski sportowe na prezent

Alternatywa dla opaski, czyli zegarek sportowy

Zegarek sportowy to bardziej zaawansowana alternatywa dla wymienionej wcześniej opaski. W rzeczywistości jest to już właściwie osobisty trener, którego zawsze ma się przy sobie. Jak na zegarek do biegania przystało, monitoruje on aktywność użytkownika przez cały dzień (liczy dystans, kroki i spalone kalorie), a dodatkowo kontroluje też sen. Na tym funkcjonalność się jednak nie kończy, bo gadżet pozwala też ustalać sobie cele (i czuwać nad ich realizacją) oraz przypomina, że czas na ruch. O tym, jak wybrać zegarek sportowy przeczytasz w poradniki: Jaki zegarek sportowy? Polecane zegarki sportowe znajdziesz w rankingach:

Kamera sportowa

Jaki prezent dla sportowca, który preferuje sporty wyczynowe? Doskonałym pomysłem jest kamera sportowa. To sprzęt niewielkich rozmiarów, którego funkcjonalność umożliwia przykładowo: założenie na kask, montaż na rowerze, przyklejenie do szyby w samochodzie, a przy wodoszczelnej obudowie, nawet nagrywanie pod wodą. O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery sportowej przeczytasz w poradniku: Jak wybrać kamerę sportową?

Najczęściej kupowane kamery sportowe na prezent

Nawigacja piesza lub rowerowa

Nawigacja GPS kojarzy się głównie z samochodami, ale miłośnicy wędrówek i wycieczek rowerowych mogą ucieszyć się z prezentu, jakim są nawigacja piesza lub rowerowa. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które jest w stanie zastąpić inne sprzęty w plecaku podróżnika, takie jak kompas czy mapa. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu pojawia się lokalizacja użytkownika. To podstawowa funkcjonalność, ale niektóre modele monitorują też aktywność i alarmują, gdy jest taka potrzeba.

Szukasz prezentu dla rowerzysty? Zobacz poradnik: Jakie gadżety i akcesoria dla rowerzysty?


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.