Jaki prezent dla melomana?

Muzyka dla wielu osób jest bardzo ważnym elementem życia. W jednych sytuacjach dodaje nam energii, w innych uspokaja, w jeszcze innych przekazuje nam dawkę optymizmu. Dlatego też sprzęt, który poprawia jakość słuchanej muzyki lub poprawia nam komfort jej słuchania, idealnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. Szczególnie jeśli jest prawdziwym melomanem i w domu posiada dużą bibliotekę muzyki z całego świata. Sprawdźmy więc, jaki prezent dla melomana okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Wygodne słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne całkowicie odcinają nas od świata. Doskonale wytłumiają dźwięki otoczenia, pozwalając skupić się wyłącznie na słuchanej muzyce. Do wyboru mamy w tym przypadku słuchawki przewodowe lub słuchawki bezprzewodowe. Te ostatnie są szczególnie godne uwagi, gdyż są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Nowoczesne modele posiadają baterię zdolną dostarczać im energii nawet przez 10 godzin ciągłego użytkowania. Niektóre słuchawki wokółuszne posiadają nawet wbudowany odtwarzacz mp3 oraz funkcję bluetooth umożliwiającą sparowanie ich z dowolnym urządzeniem mobilnym.

Jak wybrać dobre słuchawki, doradzamy w poradniku. Zobacz również ranking TOP 5: Wybieramy słuchawki nauszne do 200 zł

Słuchawki nauszne w sklepie >

Słuchawki JBL T500 BT Słuchawki Marshall Major III
jaki prezent dla melomana jaki prezent dla melomana

Głośnik bezprzewodowy, czyli głośnik bluetooth

Słuchawki pozwalają słuchać muzyki tylko jednej osobie. Jeśli chcesz, aby muzyką cieszyło się jednocześnie więcej osób, zdecyduj się na podarowanie bliskiej osobie głośnika bluetooth. Może on błyskawicznie połączyć się z dowolnym urządzeniem mobilnym i po kilku sekundach usłyszysz doskonały, przestrzenny dźwięk.

Wysokiej jakości głośniki bluetooth mogą pracować nawet 5 godzin bez ładowania akumulatorów. Niektóre z modeli posiadają też awaryjną możliwość połączenia się za pomocą kabla. Głośniki bezprzewodowe dostępne są w wielu modnych kolorach. Co ważne, głośniki bezprzewodowe dla melomana, w przeciwieństwie do innych systemów bezprzewodowych, przesyłają dźwięk w studyjnej jakości HD 24 bity/96 kHz

Polecane głosniki bluetooth znajdziesz w rankingu: Jakie głośniki przenośne do 300 zł? TOP 5

Głośniki przenośne w sklepie >

Głośnik przenośny JBL Clip 3 Głośnik przenośny Sony SRS-XB21
jaki prezent dla melomana jaki prezent dla melomana

Przenośny odtwarzacz muzyki MP3

Niewielki, dyskretny i dający mnóstwo możliwości. Odtwarzacz MP3 to fantastyczny prezent dla osób właściwie w każdym wieku. Umożliwia on zabranie ze sobą tysięcy ulubionych utworów muzycznych. Nowoczesny odtwarzacz MP3 powinien posiadać co najmniej 8 GB pamięci, najlepiej w postaci karty microSD. Powinien mieć duży, kolorowy wyświetlacz, aby osoba obdarowana nie miała kłopotu z jego obsługą. Jeśli jego akumulator wystarczy na co najmniej sześć godzin użytkowania, możemy spokojnie uznać to za dobry wynik.

Odtwarzacze MP3 dla melomana, z wyższej półki cenowej, bezstratnie obsługą sześć najbardziej popularnych formatów: DSD, APE,FLAC, ALAC, WMA i WAV. Mogą być wyposażone w dwie kości DAC, po jednej na kanał, oraz oddzielne oscylatory, odpowiednie dla różnych częstotliwości DSD, dzięki zniekształcenia są ograniczone do minimum.

Odtwarzacze MP3 w sklepie >

Sony NWZ-B183F 4GB SanDisk Sansa Clip Jam 8GB
jaki prezent dla melomana jaki prezent dla melomana

Prezent retro, czyli gramofon do winyli        

Gramofon jest doskonała odpowiedź na pytanie, jaki prezent dla melomana wybrać. Urządzenia te cenione są właśnie przez osoby wymagające najwyższej naturalności dźwięku. Przeżywają one obecnie prawdziwy renesans.

Wysokiej jakości gramofon powinien obsługiwać dwie prędkości odczytu: 33 1/3 oraz 45 obr./min, co pozwala na odsłuch płyt długogrających i EP. Dobrze też, żeby posiadał przedwzmacniacz. Dzięki temu gramofon może współpracować z różnego rodzaju urządzeniami AV, które wyposażone są wejście gramofonowe (bądź tylko liniowe), a także z głośnikami aktywnymi.

Gramofony w sklepie >

Gramofon Lenco L-85 Gramofon House of Marley Stir It Up
jaki prezent dla melomana jaki prezent dla melomana

Dobrej jakości głośniki komputerowe

Świetny prezent nie tylko dla melomanów, ale też na przykład dla graczy komputerowych, jako zestaw audio do kina domowego lub głośniki do telewizora. Niektóre najnowsze głośniki komputerowe nie wymagają już osobnego podłączania dźwięku i zasilania. Wszystko to można zrobić za pomocą jednego kabla USB. Głośniki powinny też odpowiednio dobrze wyglądać. Skończył się już czas czarnych skrzynek stojących obok monitora. Teraz głośniki mają nowoczesny design. Głośniki do komputera powinny dawać czysty i przestrzenny dźwięk. Regulacja głośności powinna być wygodna i łatwo dostępna – najlepiej na froncie urządzenia.

Głośniki komputerowe w sklepie >

Głośniki Razer Nommo Pro Głośniki Logitech Z120
jaki prezent dla melomana jaki prezent dla melomana

Jaki prezent dla melomana?
5 (100%) 1 głosów