Jaki prezent dla dziecka do 50 zł wybrać?

Okazji, aby obdarować dziecko prezentem jest dużo. Rok zaczynamy od Wielkanocy, później świętujemy Dzień Dziecka, Mikołajki i na koniec przygotowujemy prezenty pod choinkę. W międzyczasie przygotowujemy prezenty na urodziny, imieniny, Komunie. W tym zestawieniu udowadniamy, że nie trzeba wydawać majątku na zabawki, aby uszczęśliwić i sprawić przyjemność najmłodszym.

Przedstawiamy pięć różnych, ale sprawdzonych pomysłów na prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca – takich, które z pewnością ucieszą dziecko po rozpakowaniu. Zatem, jaki prezent dla dziecka do 50 zł wybrać? Oto TOP 5 sprawdzonych pomysłów:

Figurka bohatera z bajki lub poręczne zabawki

Każde dziecko lubi oglądać bajki i filmy animowane, dlatego też figurki przedstawiające któregoś z ich bohaterów to bardzo uniwersalny, a zarazem dobry pomysł na prezent. Furorę robi Małpka z serii Fingelings Monkeys, która łapkami chwyta palec, potrafi poruszać główką i oczkami oraz wydawać dźwięki.

Gra towarzyska dla najmłodszych

Kolejna propozycja to gra towarzyska dla dzieci. To sposób na świetną popołudniową zabawę z rodziną, ale też z koleżankami i kolegami podczas przyjęć. Jaka gra dla dzieci najlepiej sprawdzi się na prezent na Mikołajki, Gwiazdkę lub Dzień Dziecka? Przede wszystkim powinna być przeznaczona dla wielu osób i mieć proste, możliwe do wytłumaczenia w minutę zasady.

Klocki LEGO, czyli zawsze trafiony prezent dla dziecka

Nadal nie wiesz, jaki prezent dla dziecka do 50 zł wybrać? Postaw na klocki – prawdopodobieństwo, że się nie spodobają, jest bliskie zeru. To świetna zabawka dla dziecka, która przy okazji rozwija jego logiczne myślenie i kreatywność.

Puzzle dla treningu pamięci i koncentracji

Alternatywą dla klocków mogą być puzzle dla dziecka. Taka układanka to mnóstwo frajdy, ale też trening pamięci, koncentracji i sprawności manualnej. Jakie puzzle na prezent do 50 zł? Najmłodsi doskonale bawią się przy zestawach nawiązujących do bajek. Dla prawdziwych miłośników samochodów znaleźć można dedykowane zestawy, dzięki którym dziecko samodzielnie będzie mogło nawet zamontować karoserię na podwoziu auta. Poszczególne elementy samochodu przypominają puzzle, jednak są w znacznie atrakcyjniejszej wersji 3D.

Samochodzik, czyli klasyczny prezent dla dziecka do 50 złotych

Historia pokazuje jednak, że jednym z najlepszych prezentów, który sprawdza się na każdą okazję jest pojazd. Najmłodsi uwielbiają wszelkiego rodzaju samochodziki, zresztą to wcale nie mija z wiekiem, zmienia się tylko ich wielkość. Dzieci nigdy nie mają dość zwykłych resoraków, ale na Dzień Dziecka można pomyśleć o czymś wyjątkowym. Uśmiech na ich twarzach bez wątpienia wywołają miniaturki takich maszyn jak pojazd Złomek z serii Auta, czy Iniemamochód z filmu Iniemamocni.


Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.