Jaki prezent dla dziecka do 100 zł wybrać?

Jaki prezent dla dziecka do 100 zł wybrać, by sprawić przyjemność najmłodszym? W tym zestawieniu przedstawiamy nasze propozycje na niedrogie upominki, z których każdy sprawdzi się też jako prezent na Dzień Dziecka oraz inne okazje, takie jak urodziny. To zabawki, które są dobrze wykonane i mają wszystko, czego potrzeba, by wywołać radosny uśmiech na twarzach chłopców i dziewczynek.

Gra towarzyska dla całej rodziny

Na początek coś do zabawy w większym gronie, czyli gry towarzyskie dla rodziny. Coś, co może stać się hitem każdego przyjęcia, jak również wypełnić czas w chłodne popołudnia spędzane w mieszkaniu. Chińczyk czy warcaby to klasyka, ale dzisiaj wybór jest znacznie większy. Warto zwrócić uwagę na przykład na wielokrotnie nagradzaną grę dla całej rodziny – Kaleidos. Zasady są proste, wystarczy odnaleźć jak największą ilość obiektów na ilustracji, które rozpoczynają się na daną literę. Drugą propozycją jest gra Sherlock, dzięki której każdy może wczuć się w rolę prawdziwego detektywa.

Klocki LEGO, czyli gwarancja udanego prezentu

Klocki na prezent dla dziecka do 100 zł mogą być nawet lepszym pomysłem, bo nie ma chyba na tym świecie takiego, które nie lubiłoby się nimi bawić. Przy okazji – co jest ich niezaprzeczalnym atutem – rozwijają one umysł najmłodszych. Propozycja na prezent dla dziewczynki? Klocki z serii LEGO Friends – to kolorowe zestawy z mnóstwem niezwykłych gadżetów np. LEGO Friends Cukiernia z babeczkami Olivii. Prezent dla chłopca? Zarówno dla młodych fanów i fanek polecamy serię LEGO Star Wars.

Edukacyjne zabawki – dla maluszków i kilkuletnich dzieci

Jaka zabawka dla dziecka będzie najlepsza? Taka, która zafunduje nie tylko dobrą rozrywkę, ale też trening dla umysłu. W sklepach dostępne są rozmaite zabawki edukacyjne dla dziecka, które uczą poprzez zabawę. Czymś takim jest na przykład Chicco Tęczowy Bączek – doskonały prezent dla dzieci od 6 miesięcy. Bączek wypełniony kolorowymi motylkami i biedronkami wprawiony w ruch skutecznie przykuwa uwagę tak małego dziecka. Z kolei dla starszych dzieci od 3 lat polecamy pobudzające wyobraźnię Magnetyczne układanki np. pory roku, zwierzęta czy ciało człowieka.

Zegarek z bohaterem

Prawdziwym hitem w tym roku są zegarki dla dzieci z bohaterami znanymi z filmów i bajek. Tworzy je firma LEGO, co – jak nietrudno się domyślić – oznacza, że został tu też zawarty element konstruktorski. Poprzez dodawanie, wyjmowanie lub przekładanie elementów można wydłużyć lub skrócić bransoletę, jak również zmienić jej wzór. Analogowa tarcza to także sposób na oswojenie dziecka ze wskazówkami, a zalet wodoodporności nie trzeba chyba tłumaczyć.

Samochodziki – do kolekcji lub tematyczne zestawy z figurkami

Uniwersalny pomysł na prezent dla dziecka do 100 zł? Odpowiedź na to pytanie jest krótka: pojazdy. Przy takim budżecie można pomyśleć o czymś wyjątkowym. Doskonale na prezent dla dziecka sprawdzą się modele popularnych samochód z otwieranymi drzwiami. A gdy dziecko już dorośnie, mogą reprezentować pamiątkową kolekcję.

Innym pomysłem są rozszerzone zestawy samochodów z figurkami o różnej tematyce np. zestaw wędkarza z figurką postaci, samochodem Jeepster Commando (i mnóstwem innych dodatków: łódka z przyczepą, pies, krzesło, wędka, ryby, skrzynia na narzędzia, podbierak, lornetka, kanister, przenośna lodówka, łopata, kubek, telefon).


Wojciech Kulik

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.