Jaki prezent dla chłopaka? Co kupić na Dzień Chłopaka?

Kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka? To już 30 września! Kupienie dobrego prezentu dla chłopakabywa sporym wyzwaniem. Jaki prezent dla chłopaka będzie najlepszy? Przygotowaliśmy listę wartych uwagi upominków, które sprawić powinny wiele radości. Oczywiście szukać można tu również inspiracji w poszukiwania prezentu np. dla brata czy przyjaciela.

  • Myszka do gier
  • LEGO Star Wars
  • Power Bank
  • Głośnik przenośny/bluetooth
  • Kamera sportowa

Myszka dla gracza

Mysz komputerowa to praktyczny prezent, który przydać powinien się każdemu korzystającemu z laptopa lub komputera. Wybierając tego typu urządzenie zwracać trzeba uwagę na ergonomię, liczbę przycisków, a najlepiej również opinie dotychczasowych użytkowników. W przypadku laptopa lepiej sprawdzi się model bezprzewodowy, ale na szczególne wyróżnienie zasługują modele dedykowane graczom. Myszka do gier cechuje się zazwyczaj dobrym sensorem z regulacją rozdzielczości DPI, a także agresywniejszą stylistyką, często wzbogacaną przez podświetlenie.

Więcej o myszkach gamingowych przeczytasz w poradniku: Jak wybrać myszkę do gier?


LEGO Star Wars dla fana Sagi

Star Wars, czyli jedna z najpopularniejszych serii filmowych, ma swoich fanów na całym świecie. W ich gronie znajdziemy zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Klocki lego to teoretycznie prezent dla tych pierwszych, ale w przypadku specjalnych wydań wygląda to nieco inaczej. Klocki Lego Star Wars oferowane są w wielu wariantach, dzięki czemu liczyć można na szeroki wybór postaci i statków kosmicznych. Dobra zabawa jest tu więcej niż pewna, podobnie jak rozwijanie wyobraźni szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Zobacz więcej pomysłów na prezent dla chłopaka w rankingu: Najlepsze prezenty dla fana Star Wars


Power Bank dla podróżnika

Żyjemy w dobie ogromnej popularności urządzeń mobilnych. Smartfony, tablety, kamery czy nawigacje GPS śpieszą nam z pomocą, uprzyjemniają też wolne chwile. Łączy je jeden drobny mankament, baterie, które trzeba często ładować. Nie ma z tym problemu jeśli jesteśmy w domu, ale co poza nim? Power Bank to idealny prezent dla często podróżujących, dzięki niemu w każdej chwili zasilić można dowolne urządzenie mobilne. Power Bank do smartfona poszukiwany jest najczęściej. Dobrze aby miał przynajmniej 7000 mAh, co pozwoli na pełne dwukrotne ładowanie większości smartfonów.

Zobacz również poradnik: Jak wybrać Power Bank do telefonu lub tabletu? oraz rankingi:


Głośnik przenośny dla melomana

Głośnik przenośny ucieszyć powinien każdego sympatyka muzyki. Pozwoli delektować się nią w każdym miejscu. Prócz odpowiedniej mobilności warto mieć tutaj na uwadze nie tylko odpowiednie brzmienie, ale również baterię, która zapewniać powinna przynajmniej 5 godzin odtwarzania muzyki. Bardzo przydatnym dodatkiem będzie obudowa odporna na zachlapania. Oferujący ją głośnik bluetooth będzie mógł uprzyjemnić biwak czy imprezę w plenerze.

Sprawdź: Jak wybrać głośnik przenośny? Poradnik


Kamera sportowa dla miłośnika sportu

Wprawdzie już samo uprawianie sportu jest ogromną przyjemnością, ale miło mieć z tego jakąkolwiek pamiątkę, wspomnienia bywają bowiem ulotne. Idealna wydaje się w takim przypadku kamera sportowa, która pozwala rejestrować jazdę na nartach, rowerze, desce czy motorze, ale również górskie wyprawy, a nawet nurkowanie. Dobra kamera sportowa nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD lub 4K, musi mieć też wodoszczelną obudowę. Przydaje się nie tylko miejsce na kartę pamięci, ale i łączność Wi-Fi.

Jaki prezent dla chłopaka? Co kupić na Dzień Chłopaka?
5 (100%) 2 głosów