Prezent dla babci i dziadka. Wybieramy prezent dla dziadków

22.11.2022 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Poprzez małe podarunki możemy pokazać najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Odwiedziny i wspólnie spędzony czas to najlepsze, co można ofiarować, ale mniejszy lub większy prezent od serca, może być doskonałym uzupełnieniem.

Myśląc o dziadkach pojawiają się pytania, jaki prezent dla babci i jaki prezent dla dziadka wybrać, by sprawić im jak najwięcej przyjemności. Wierzymy, że to zestawienie okaże się dla Was pomocne. Szczególnie, gdy zbliżają się dwa ważne dla dziadków dni – Dzień Babci (21.01) oraz Dzień Dziadka (22.01) lub poszukujecie pomysłów na prezenty dla dziadków na Święta.

Koc grzewczy na zimowe wieczory

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to koc grzewczy, który potrafi dokonać tego, z czym zwykły koc nieraz ma problem – szybko i skutecznie rozgrzać w zimowe wieczory. W zależności od potrzeb, można wybrać jeden z kilku poziomów temperatury – np.: w przypadku modeli matki Beurer dostępnych jest 6 ustawień. Przyjemny w dotyku koc grzewczy jest też, co wymaga podkreślenia, w pełni bezpieczny dla użytkownika. Można z niego korzystać bez obaw, nawet podczas drzemki.


Cyfrowa ramka do zdjęć rodzinnych

Każda babcia i każdy dziadek chce mieć w domu zdjęcia rodzinne – swoich dzieci, wnuków. Dziś jednak większość z nas przechowuje swoje fotografie w wersji elektronicznej. Jak to pogodzić? Najlepiej sprezentować im gadżet, który nadaje się do tego najlepiej – ramka cyfrowa. Jest to elektroniczna ramka do zdjęć, przypominająca wyglądem tablet. Na jej wyświetlaczu mogą pojawiać się zdjęcia, które automatycznie się zmieniają. Wspomnienia i najbliżsi w jednym małym urządzeniu – czy może być coś piękniejszego?


Wypiekacz do chleba

Zastanawiasz się jaki prezent dla dziadków wybrać, by był on praktyczny, a jednocześnie dawał dużo radości? Takim urządzeniem może być wypiekacz do chleba, czyli sprzęt, który służy do przygotowywania domowego pieczywa. Dzięki niemu pracy jest tyle co nic, a efekt zrobi wrażenie na wszystkich. Dodatkowo niektóre modele mogą też posłużyć do przygotowania ciasta na makaron lub drożdżowego, jak również dżemów. Dziadkowie będą zachwyceni.

Więcej o wypiekaczach do chleba dowiesz się z poradnika: Jak wybrać maszynę do pieczenia chleba?


Prosty w obsłudze telefon dla seniora

Telefon dla babci i dziadka może być doskonałym prezentem, dzięki któremu będą mogli pozostawać w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi. Starsze osoby nie są przeważnie zbyt dobrze zaznajomione z nowymi technologiami, a obsługa smartfona może być dla nich frustrująca. Dlatego właśnie telefon dla seniora powinien być prosty i łatwy w użytkowaniu, mieć duże i dobrze opisane przyciski oraz czytelny wyświetlacz. Miłym bonusem jest pojemny akumulator zapewniający długi czas pracy pomiędzy ładowaniami oraz przycisk SOS.

Więcej o telefonach dla seniorów dowiesz się z poradnika: Jak wybrać telefon dla seniora?


Babcia lub dziadek używają smartfona – etui na telefon na prezent

Współczesne telefony są wprawdzie zaopatrzone w mnóstwo przydatnych funkcji i rozwiązań, ale ze względu na sporych rozmiarów ekran, są też bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego warto zadbać o to, aby nowy smartfon miał odpowiednią ochronę. Etui na telefon to doskonałe rozwiązanie, które pomoże uniknąć niepożądanych sytuacji. W naszym sklepie bez problem znajdziesz etui dopasowane do danego telefonu – zarówno modele chroniące plecy urządzenia jak i warianty z klapką chroniące zarówno tył jak i przód smartfona.


Dla miłośników książek – czytnik e-booków

Wspaniałym wynalazkiem dla każdego, kto lubi czytać jest czytnik e-booków. To poręczne urządzenie przypominające tablet stworzone zostało z myślą o miłośnikach literatury w każdym wieku. Są proste w obsłudze, lekkie i poręczne, co sprawia, że korzystanie z nich jest czystą przyjemnością. Co ważne, ekran zastosowany w czytnikach ebooków nie męczy wzroku tak, jak wyświetlacze w smartfonach i tabletach, a wizualnie przypomina klasyczny papier. To, co sprawia że czytnik ebooków dla starszej osoby jest świetnym pomysłem jest funkcja powiększania czcionki, co ułatwia czytanie, a także podświetlenie ekranu, stosowane w większości nowoczesnych modeli.


W trosce o zdrowie: oczyszczacz powietrza

Jako wnuczce czy wnukowi na pewno ważne jest dla Ciebie zdrowie babci i dziadka. Pomóc zatroszczyć się o nie może uzdatniacz powietrza – szczególnie teraz, gdy pomieszczenia są rzadziej przewietrzane, a w powietrzu unosi się smog. Co warto podkreślić, filtracja sprawia, że eliminowane są rozmaite zanieczyszczenia i pyłki, ale też nieprzyjemne zapachy. Jest to zatem świetny pomysł na prezent dla dziadków.

Więcej o tych urządzeniach, dowiesz się z poradnika: Jaki oczyszczacz powietrza? Jak wybrać?


Saturator do wody gazowanej

Saturatory do wody gazowanej były kiedyś niezwykle popularne, szczególnie wówczas, gdy nie było na półkach sklepowych żadnych gazowanych napojów. Teraz można takie urządzenie do gazowania wody wracają do łask. Dzięki niemu można przygotować ulubiony napój i nie trzeba generować odpadów w postaci plastikowych butelek. Saturator do wody ucieszy z pewnością każdego obdarowanego.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej