W tym poradniku znajdziesz:

 • Jak działa podgrzewacz do butelek?
 • Rodzaje podgrzewaczy do butelek
 • Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?
 • Dodatkowe funkcje i cechy podgrzewaczy do butelek
 • Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Jaki podgrzewacz do butelek? Doradzamy, jak wybrać

Małe dzieci nie przepadają za chłodnymi posiłkami. Szczególnie w nocy, gdy jedzą niemal przez sen. Rodzice z kolei często mają problem z właściwym podgrzaniem posiłków. Wokół dziecka zawsze wiele się dzieje i często po prostu nie ma czasu, aby stać przy kuchence i na bieżąco kontrolować temperaturę podgrzewanego posiłku. Dlatego też wielu rodziców wybiera podgrzewacze do butelek, które bardzo ułatwiają przygotowywanie posiłków. Na jakiej zasadzie działa i jaki podgrzewacz do butelek kupić?

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Zasada działania podgrzewacza do butelek jest dość prosta. Najczęściej jest to niewielkie urządzenie z komorą, do której wkłada się butelkę lub słoiczek.

Podgrzewacz do butelek z wodą – przypadku większości modeli butelka nie jest podgrzewana bezpośrednio, gdyż mogłoby to spowodować jej uszkodzenie. Podgrzewana jest woda, która przekazuje swoje ciepło do butelki.

Podgrzewacze do butelek bez wody – na rynku znajdziemy jednak również podgrzewacze nie wymagające wody. Najczęściej są one stosowane jako podgrzewacz do butelek samochodowy. Wtedy butelka lub słoiczek wkładane są do specjalnego rękawa, który następnie zaczyna się nagrzewać. Sam proces ogrzewania trwa dość krótko – najczęściej zaledwie kilka minut.

Podgrzewacz parowy do butelek – część podgrzewaczy może też ogrzewać butelkę za pomocą pary wodnej. W ten sposób mogą też sterylizować butelkę.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Podejmując decyzję, jaki podgrzewacz do butelek wybrać, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich rodzaje. Obok urządzeń posiadających funkcję podgrzewania butelek spotkać można również urządzenia 3w1, które umożliwiają dodatkowo sterylizację butelek oraz przygotowanie posiłków.

Podgrzewacze do butelek Urządzenia 3w1
jaki podgrzewacz do butelek jaki podgrzewacz do butelek

Klasyczne ogrzewacze przeznaczone są przede wszystkim do użytku domowego. Wymagają zasilania sieciowego. Są bardzo efektywne, a ich producenci wyposażają je w szereg dodatkowych funkcji. Dostępne są w różnych rozmiarach. W najmniejszych mieszczą się butelki przeznaczone dla niemowląt, o pojemności około 125 mililitrów.

Jeśli mamy starsze dziecko, wybierzmy podgrzewacz nieco większy – o pojemności około 250 mililitrów. Podgrzewacze standardowe mogą też być wyposażone w funkcję sterylizacji.

Na sklepowych półkach znajdziemy też podgrzewacze, które w ogóle nie wymagają dostępu do zasilania. Są to urządzenia, które do wytwarzania ciepła wykorzystują specjalny żel. Interesującym modelem jest podgrzewacz i sterylizator w jednym. Często tego typu urządzenia mają nawet funkcję blendera.

Podgrzewacze turystyczne

Inną grupą podgrzewaczy są podgrzewacze turystyczne. Taki podgrzewacz do butelek do samochodu zasilany jest z gniazda zapalniczki samochodowej. Jest niezwykle przydatny, gdyż w podróży często jest trudno o dostęp do kuchenki, a nasz maluszek, gdy jest głodny, to potrafi być naprawdę niecierpliwy.

jaki podgrzewacz do butelek

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Decydując, jaki podgrzewacz do butelek wybrać, warto zwrócić uwagę na najistotniejsze cechy takich urządzeń, do których należą:

 • moc – kupując podgrzewacz, zwróćmy uwagę na jego moc. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Dzięki temu będzie on szybciej podgrzewał pokarm.
 • sposób zasilania – jeśli będziemy używać go w domu, to zdecydowanie wybierzmy model zasilany sieciowo. Istotny jest też rozmiar. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie od razu w większy model, do którego będziemy mogli włożyć duże butelki i słoiki.
 • zakres temperatury – w jakim zakresie temperatury działa dany model. Pamiętajmy, że innej temperatury wymaga mleko, a innej gęste zupki w słoikach. Idealnie, jeśli podgrzewacz będzie w stanie generować temperaturę do 100 stopni. Wtedy będziemy też mogli sterylizować nasze butelki.
 • funkcja utrzymywania ciepła – dobrze, żeby urządzenie wyposażone zostało w funkcję utrzymywania temperatury. Czasem posiłek musi chwilę poczekać – na przykład na czas przewijania dziecka. Wtedy nie będziemy musiały od nowa podgrzewać dania.

jaki podgrzewacz do butelek

Dodatkowe funkcje i cechy podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacze to nowoczesne urządzenia, które wyposażone są w szereg ciekawych funkcji i dodatków. Sprawdźmy, które z nich są szczególnie godne uwagi.

 • funkcja sterylizacji – proces sterylizacji butelek odbywa się najczęściej za pomocą pary wodnej. W ten sposób zadbamy o maksymalną higienę i bezpieczeństwo naszego maluszka,
 • wyświetlacz – czytelny wyświetlacz LCD prezentuje nam najważniejsze parametry pracy podgrzewacza. Między innymi temperaturę i czas działania,
 • automatyczne wyłączanie – ważna funkcja ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli zapomnimy wyłączyć urządzenia, to po określonym czasie wyłączy się ono samodzielnie,
 • funkcja blendera – dzięki tej funkcji zanim podgrzejemy posiłek, możemy go dokładnie zmiksować i wymieszać,
 • funkcja gotowania na parze – gotowanie na parze pozwala zachować szereg cennych witamin i składników odżywczych,
 • koszyczek na słoiczki – dzięki niemu słoiki włożone do kąpieli wodnej nie poruszają się i nie obijają o siebie,
 • sygnał dźwiękowy – bardzo praktyczna funkcja. Nie musimy co chwilę zaglądać do kuchni. Gdy posiłek będzie podgrzany, urządzenie powiadomi nas sygnałem dźwiękowym,
 • termostat – podgrzewacz do butelek z termostatem umożliwia bardzo dokładne utrzymywanie zaprogramowanej temperatury.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Cena podgrzewacza do butelek nie jest wygórowana, a korzyści z jego zakupu są naprawdę fantastyczne. Niemal każdy rodzic, który zdecydował się na taki zakup, jest zadowolony z podjętej decyzji. Tego typu sprzęt przydaje się zarówno w domu, jak i podgrzewacz do samochodu. Z kolei podgrzewacz do butelek 2w1 umożliwi nam nie tylko sterylizację butelek, ale też wielu innych sprzętów kuchennych. Warto więc zainwestować w wysokiej klasy podgrzewacz do butelek.

Podgrzewacze do butelek do 100 zł Podgrzewacze do butelek do 200 zł Podgrzewacze do butelek do 400 zł
jaki podgrzewacz do butelek jaki podgrzewacz do butelek jaki podgrzewacz do butelek