Jaki podgrzewacz do butelek wybrać? W tym poradniku staramy się podpowiedzieć młodym rodzicom na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru takiego urządzenia. Najlepszy podgrzewacz do butelek to taki, który spełni konkretne wymagania, ale warto znać podstawowe informacje na temat tego typu rozwiązań. Dostępne obecnie modele na rynku oferują wiele dodatkowych funkcji. Poza podgrzewaniem, umożliwiają także chociażby sterylizację czy bezpieczne rozmrażanie pokarmu.
Spis treści:
- Ranking podgrzewaczy do butelek
- Jak działa podgrzewacz do butelek?
- Rodzaje podgrzewaczy do butelek
- Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?
- Dodatkowe funkcje i cechy podgrzewaczy do butelek
- Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?
Wszystkie podgrzewacze
Podgrzewacz do butelek – ranking 2025
- Beaba Babymilk Second 911720 granatowy – najlepszy podgrzewacz do butelek
- Beaba Multi Milk 5w1 granatowy – podgrzewacz z koszyczkiem na słoiczki
- Babyono 1599 biały – tani podgrzewacz do butelek
- Beaba Bib’expresso 2w1 zielony – dobry podgrzewacz do butelek
- Miniland ML89231 – podgrzewacz do butelek podróżny
Najlepszy podgrzewacz do butelek: Beaba Babymilk Second 911720 granatowy
Pierwsza propozycja to podgrzewacz marki Beaba, która znana jest z produkcji różnego rodzaju artykułów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Proponowany model to tak naprawdę coś więcej niż tylko podgrzewacz do butelek i słoiczków. W procesie podgrzewania wykorzystuje parę wodną, więc producent dodał także możliwość sterylizacji naczyń wykorzystywanych do karmienia dzieci czy chociażby smoczków. Ten model jest w stanie podgrzać butelkę w około 2 minuty, a mały słoiczek w 5 minut. Co więcej, użytkownik ma możliwość dostosowania czasu grzania do rodzaju pokarmu oraz naczynia, w którym się on znajduje. Urządzenie składa się z bazy wyposażonej w pokrętło do ustawania czasu pracy oraz wieczka, które zapewnia równomierne nagrzewanie posiłku.
Podgrzewacz z koszyczkiem na słoiczki: Beaba Multi Milk 5w1 granatowy
Kolejny podgrzewacz francuskiej marki Beaba. Model Beaba Multi Milk 5w1 jest jednak nieco droższy i bardziej zaawansowany od poprzedniego. Podobnie jak wyżej opisany model, ten także używa pary wodnej, ale to nie wszystko. W procesie szybkiego podgrzewania wykorzystywana jest kąpiel wodna. Wystarczą 3 minuty, by podgrzać wodę na mleko w proszku, a danie w małym słoiczku będzie ciepłe już po 4 minutach. Beaba Multi Milk 5w1 obsługuje pięć programów: szybkie podgrzewanie parą, kąpiel wodna, podgrzewanie posiłków, rozmrażanie i sterylizacja. Urządzenie sterowane jest za pomocą przycisków do regulacji czasu i temperatury, a parametry pracy wyświetlane są na ekranie, który umieszczony został na ciemnogranatowej bazie.
Tani podgrzewacz do butelek: Babyono 1599 biały
Trzecia propozycja to podgrzewacz z funkcją sterylizacji marki Babyono. Podobnie jak inne tego typu urządzenia z wyższej półki, ten podgrzewacz potrafi także rozmrażać pokarm. Został on wyposażony w termostat, funkcję zabezpieczenia przed przegrzaniem po wyparowaniu wody oraz duży wyświetlacz LED. Urządzenie wykorzystać można z większością typów butelek i słoiczków z pokarmem dostępnych na rynku. Urządzenie obsługuje aż sześć różnych programów: szybkie podgrzewanie, bezpieczne rozmrażanie, podgrzewanie mleka, utrzymywanie temperatury, podgrzewanie jedzenia i sterylizacja. Warto wspomnieć, że pierwszy z wymienionych programów umożliwia podgrzanie pokarmu do temperatury 37°C w 2,5 minuty, a bezpieczne rozmrażanie umożliwia zachowanie jak największej ilości składników odżywczych w pokarmie.
Dobry podgrzewacz do butelek: Beaba Bib'expresso 2w1 zielony
Czwarta propozycja to coś więcej niż podgrzewacz. To „ekspres do mleka”, który pozwala na szybkie przygotowanie mleka w proszku przy użyciu tylko jednej ręki. Może nie brzmi to spektakularnie, ale każdy rodzic wie, jak jest to ważne i pomocne. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne wzornictwo tego podgrzewacza. Przypomina on nieco ekspres do kawy. Na urządzenie składa się pojemnik do podgrzewania wody, pod który podstawia się butelkę z sypkim mlekiem modyfikowanym. Po podgrzaniu woda wlewa się do butelki, a następie wystarczy tylko wszystko ze sobą wymieszać. Urządzenie potrafi także podgrzewać butelki i słoiczki o pojemności od 90 do 380 mililitrów.
Podgrzewacz do butelek podróżny: Miniland ML89231
Ostatnia propozycja to przenośny podgrzewacz do butelek. W celu podgrzania pokarmu wystarczy włożyć butelkę lub słoiczek do środka i podłączyć urządzenie do zapalniczki samochodowej. Podgrzewacz zaczyna działać automatycznie po podłączeniu go do gniazdka zapalniczki. Co ważne, zastosowano system chroniący przed przegrzaniem. Warto dodać, że to podgrzewacz do butelek z termostatem. Co więcej, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, urządzenie potrafi utrzymywać temperaturę przez długi czas oraz minimalizuje ryzyko wycieku. Ciekawym rozwiązaniem jest zintegrowany uchwyt na rzepy, który pozwala na przyczepienie podgrzewacza na przykład do wózka czy torby.
Jak działa podgrzewacz do butelek?
Podgrzewacz do butelek to stosunkowo proste, ale niezwykle przydatne dla rodziców małych dzieci urządzenie. Znacznie ułatwia ono jedną z codziennych czynności, którą jest podgrzewanie mleka czy zupek, obiadków i deserków w słoiczkach. Klasyczny podgrzewacz wymaga zasilania sieciowego. Kupić można także przenośny podgrzewacz do butelek, ale o nim więcej dowiecie się w dalszej części naszego poradnika.
Co ważne, bez względu na rodzaj systemu grzania, butelka nie jest podgrzewana bezpośrednio. Unika się dzięki temu jej ewentualnego uszkodzenia i nadmiernego nagrzania pokarmu. Podgrzewacze posiadają duże i szczelne wieczka, którymi nakrywa się butelkę lub słoiczek, a za grzanie odpowiada para lub kąpiel wodna.
Rodzaje podgrzewaczy do butelek
- Parowy podgrzewacz do butelek – do podgrzewania mleka czy pokarmu wykorzystywana jest para wodna. Tego typu podgrzewacze często dysponują także funkcją sterylizacji, którą wykorzystać można do różnego rodzaju naczyń czy smoczków.
- Podgrzewacz do butelek z wodą – do podgrzewania pokarmu wykorzystywana jest kąpiel wodna. Naczynie umieszczane jest w koszyczku znajdującym się w wodzie, która podgrzewana jest przez urządzenie.
- Turystyczny podgrzewacz do butelek – podgrzewacz, który zasilany jest z gniazdka zapalniczki samochodowej. Działa podobnie jak poczciwy koc elektryczny. Ich zaletą jest utrzymywanie ciepła przez długi czas nawet po odłączeniu od zasilania.
- Bezprzewodowy podgrzewacz do butelek – tego typu urządzenia mogą wykorzystywać jeden z trzech opisanych wyżej systemów podgrzewania. Różnica jest jednak taka, że nie są one podłączane do zasilania, ponieważ wyposażono je w baterię, którą należy ładować – tak jak na przykład w smartfonie.
Jaki podgrzewacz do butelek wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Jak już wspomnieliśmy, najlepszy podgrzewacz do butelek to taki, który spełni oczekiwania rodziców i będzie pomagać im w ich codziennych obowiązkach. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka podstawowych cech i parametrów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru tego typu urządzenia:
- Zakres temperatury – ważne jest by przed zakupem sprawdzić zakres temperatury do jakiej może zostać podgrzany posiłek. Innej temperatury wymaga mleko, a innej gęste obiadki w słoiczku.
- Sposób zasilania – większość podgrzewaczy to urządzenia przeznaczone do stosowania w domu, więc podłącza się je do standardowego gniazdka. Dostępne są także przenośne podgrzewacze do butelek zasilane z zapalniczki samochodowej i podgrzewacze na baterię.
- Moc – im wyższa moc, tym lepiej. Wpływa ona przede wszystkim na czas potrzebny na podgrzanie pokarmu do określonej temperatury.
- Termostat – podgrzewacz do butelek z termostatem pozwala na utrzymywanie zadanej temperatury pokarmu przez dłuższy czas.
- Wielkość komory grzewczej – większa komora umożliwia włożenie do niej większego naczynia, na przykład dużej butelki czy słoika z pokarmem.
Dodatkowe funkcje i cechy podgrzewaczy do butelek
Wyżej opisaliśmy podstawowe cechy, które powinien mieć dobry podgrzewacz do butelek. Obecnie dostępne na rynku modele dysponują wieloma dodatkowymi funkcjami, które mogą okazać się przydatne w codziennym użytkowaniu:
- Funkcja utrzymywania ciepła – posiadają ją podgrzewacze z termostatem. Funkcja przydaje się wtedy, gdy okazuje się, że posiłek po podgrzaniu musi chwilę poczekać – na przykład na czas zmiany pieluchy.
- Funkcja sterylizacji – podgrzewacz z taką funkcją wyeliminuje konieczność wygotowywania butelek i smoczków. Sterylizacja za pomoc pary wodnej pozwala zachować higienę i zadbać o bezpieczeństwo dziecka.
- Automatyczne wyłączanie – podgrzewacz z taką funkcją wyłącza się po danym czasie lub w przypadku, gdy skończy się woda, która wykorzystywana jest do podgrzewania. Nie trzeba się zatem martwić o to, że zapomnimy wyłączyć urządzenie na czas.
- Rozmrażanie – funkcja umożliwia bezpieczne rozmrażanie pokarmu, zachowując możliwie najwięcej składników odżywczych w nim zawartych.
- Szybkie podgrzewanie – podgrzewanie pokarmu w krótkim czasie, zazwyczaj do niższych temperatur. Przydatne, gdy bardzo się spieszymy lub pokarm nie był zbyt zimny przed rozpoczęciem podgrzewania.
- Sygnał dźwiękowy – dźwiękowe powiadomienie o zakończeniu procesu podgrzewania. Dzięki tej funkcji nie trzeba co chwila sprawdzać czy posiłek dla dziecka jest już gotowy.
- Wyświetlacz – droższe modele podgrzewaczy wyposażone w ekran, który ułatwia obsługę i monitorowanie parametrów pracy, między innymi bieżącej temperatury i czasu, który pozostał do zakończenia podgrzewania.
Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że każda minuta zaoszczędzona w trakcie opieki nad małym dzieckiem jest na wagę złota. Podgrzewacz eliminuje konieczność korzystania z tradycyjnych metod takich jak podgrzewanie butelki w garnku z wodą, która wymaga ciągłego pilnowania i zazwyczaj kończy się przegrzaniem pokarmu.
Co ważne, nawet najlepszy podgrzewacz do butelek nie kosztuje wiele. Na rynku można kupić modele z wyższej półki w cenie od 100 do 200 złotych. To niewiele za komfort niemal bezobsługowego rozmrażania, podgrzewania czy sterylizowania naczyń dla dzieci.
Mogą Cię zainteresować:
- Jaka niania elektroniczna? Jak wybrać?
- Jak działa niania elektroniczna z monitorem oddechu?
- Jaka lampka dla dziecka? Doradzamy, jak wybrać