Jaki plecak do szkoły? TOP 5 plecaków dla dzieci

Jeszcze chwila i trzeba będzie zacząć rozglądać się za wyprawkami szkolnymi. Nie można pominąć w ich przypadku plecaka, absolutnie niezbędnego elementu wyposażenia każdego ucznia, niezależnie od jego wieku. Jaki plecak do szkoły wybrać, aby był nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny i wytrzymały? Wskazujemy na najważniejsze aspekty, które powinny być brane pod uwagę przy zakupie. Podajemy też najbardziej godne polecenia plecaki szkolne.

W tym artykule doradzamy:

 • Jak wybrać plecak dla dziecka do szkoły?
 • Jaki plecak do szkoły dla dziecka? TOP 5

Jak wybrać plecak dla dziecka do szkoły?

Zastanawiasz się, jaki plecak do szkoły będzie najlepszy? Przede wszystkim trzeba go dopasować do wieku i potrzeb dziecka. Najpopularniejsze są modele na plecy, chociaż niektórzy preferują plecak na kółkach.

 • Rozmiar, pakowność, ilość przegród – poza samym rozmiarem plecaka i jego pakownością, warto rozważyć ilość przegród, obecność bocznych kieszeni i łatwość ich zapinania (aby nic nie wypadło). Przegrody mogą być dopasowane odpowiednio do wielkości pudełka z drugim śniadaniem, butelki z napojem, itp.
 • Materiał – z jakiego plecak został wykonany – czy jest odporny na zachlapania, deszcz i śnieg, lub temperatury poniżej zera.
 • Elementy odpowiadające za komfort – ważne są elementy odpowiadające za komfort noszenia, czyli uchwyty do podnoszenia, wygodne piankowe elementy na styku pleców dziecka, elementy poprawiające oddychanie pleców w ciepłe dni oraz wygodne szelki do noszenia i możliwość ich łatwego regulowania.
 • Odblaski – bardzo istotne są także elementy odblaskowe, poprawiające widoczność dziecka wracającego po szkole do domu o zmierzchu, w jesienne i zimowe popołudnia.
 • Wzór – oczywiście najważniejszy dla dziecka będzie wygląd plecaka. Dla najmłodszych dobrym wyborem będą plecaki do szkoły z motywem nawiązującym do bajki/filmu. Dla nieco starszych lepiej wybierać coś o stonowanej, minimalistycznej stylistyce, ale jednocześnie większych gabarytach – np.: by zmieścić laptop.

Popularne plecaki 2019

Jaki plecak do szkoły dla dziecka? Polecane modele

Zgodnie z powyższymi cechami, wyróżniliśmy TOP 5 polecanych plecaków dla dzieci:

 • Plecak dla pierwszoklasisty: Coriex Roszpunka
 • Plecak szkolny do 100 zł: Starpak Transformers
 • Solidny plecak młodzieżowy: Coocazoo RayDay Mamor Check
 • Tornister dla pierwszoklasisty: Hama Motorbike
 • Tornister szkolny do 400 zł: Step By Step Touch  „Black Widow”

Plecak dla pierwszoklasisty: Coriex Roszpunka

Niewielkie rozmiary i mnóstwo kolorów. Oferowany w bardzo przystępnej cenie, Coriex Roszpunka to dobry pomysł dla osób chcących sięgnąć po plecak lub tornister dla pierwszoklasisty. Stylistyka nawiązująca do filmu animowanego Roszpunka może sprawiać, iż będzie to dobry plecak dla dziewczynki. Posiada on jedną komorę zapinaną na suwak. Znalazły się tutaj regulowane, miękkie szelki, a także uchwyt do trzymania w ręku.


Plecak szkolny do 100 zł: Starpak Transformers STK 21-24 TRS I

jaki plecak do szkołyPlecaki szkolne (podobnie jak tornistry) powinny przyciągać wzrok. Starpak Transformers STK 21-24 TRS I bez wątpienia się z tej roli wywiązuje, zdobią go bowiem grafiki z bajek oraz filmów Transformers. Ten tornister szkolny ma dużą komorę wewnętrzną, dwie kieszenie boczne i frontową kieszeń. Dzięki profilowanym plecom i szelkom zapewnia odpowiedni komfort noszenia. Warto wspomnieć, iż zadbano również o elementy odblaskowe zwiększające widoczność, a tym samym bezpieczeństwo dziecka.


Solidny plecak młodzieżowy: Coocazoo RayDay Mamor Check

jaki plecak do szkołyCoocazoo RayDay Mamor Check to już propozycja z kategorii plecaki młodzieżowe. Większe gabaryty pozwalają pomieścić nie tylko książki i zeszyty, ale również dodatkowe akcesoria, które młodzi ludzie często mają przy sobie. Liczyć można tutaj na cztery przegrody zapinane na zamki, z których jedna zmieści laptopa, a inna zawiera organizer na długopisy i smartfona. Plecak jest bardzo solidnie wykonany, zawiera wiele elementów dbających o komfort noszenia, między innymi wyściełane i regulowane szelki, wyprofilowane, wyłożone miękkim materiałem plecy i pas piersiowy.


Tornister dla pierwszoklasisty: Hama Motorbike

Tornister Hama Motorbike świetnie nadaje się dla uczniów rozpoczynających swoją szkolną przygodę. Plecak jest lekki i wyprofilowany w sposób dbający o prawidłową postawę dziecka. Dodatkowo komfort noszenia poprawia wentylacja pleców, pas piersiowy oraz dwustopniowa regulacja pleców. Wewnątrz komory głównej posiada przegrodę, która wyznacza obszar przy kręgosłupie jako dedykowany do najcięższych przedmiotów. Tornister wyposażony został również w dwie kieszenie boczne i kieszeń zewnętrzną zapisane na zamek.


Tornister szkolny do 400 zł: Step By Step Touch  „Black Widow”

Step by Step to z kolei klasyczny tornister dla dziecka, który cechuje się konstrukcją w kształcie litery „A”, pozytywnie wpływającą na zdrowy kręgosłup.  Jest to plecak, którego cena zdecydowanie przekłada się na jakość. Materiał z którego jest wykonany dopasowuje się do sylwetki dziecka, regulowany pas piersiowy wspomaga prawidłowa postawę dziecka,wyściółka zapewnia odpowiednią wentylację pleców. Dodatkowo aż 10% powierzchni plecaka pokrywają elementy odblaskowe. Nie bez przyczyny jest zresztą bardzo wysoko oceniany przez użytkowników.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.