Jaki plecak do szkoły? TOP modele plecaków i tornistrów szkolnych

Jeszcze chwila i trzeba będzie zacząć rozglądać się za wyprawkami szkolnymi. Nie można pominąć w ich przypadku plecaka, absolutnie niezbędnego elementu wyposażenia każdego ucznia, niezależnie od jego wieku. Jaki plecak do szkoły wybrać, aby był nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny i wytrzymały?

Wskazujemy na najważniejsze aspekty, które powinny być brane pod uwagę przy zakupie. Podajemy też najbardziej godne polecenia plecaki szkolne.

Mogą Cię zainteresować:

Popularne plecaki 2023

Ranking plecaków do szkoły

Tani plecak szkolny do 50 zł

Dobrej jakości plecaki do szkoły można już znaleźć w bardzo atrakcyjnej cenie. W naszej ofercie mamy mnóstwo plecaków szkolnych do 50 zł, na które każdy rodzic będzie mógł sobie pozwolić. Co ważne, są to bardzo dobrze wykonane jakościowo plecaki dla dziewczynek i chłopców. Znajdują się na nich motywy z ulubionych filmów i bajek oraz inne barwne wzory.

Każdy plecak został tak zaprojektowany, aby pomieścić wszystkie niezbędne przybory szkolne. W zależności od potrzeb można wybrać plecak jedno lub dwukomorowy z odpowiednią liczbą kieszeni (zarówno zewnętrznych i jak tych w środku). To znacznie ułatwi organizację i odszukanie niezbędnych akcesoriów szkolnych.


Plecak szkolny do 100 zł

Plecaki szkolne (podobnie jak tornistry) powinny przyciągać wzrok. W naszym sklepie znajdziesz sporo takich właśnie plecaków – zarówno w wersjach dla najmłodszych, jak i starszych uczniów. Dla tych pierwszych mamy m.in. plecaki Skip Hop w formie radosnych zwierzaków, a dla drugich bardziej stonowane, ale równie atrakcyjne plecaki All Out.

Wybierając najlepszy plecak do szkoły, trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz liczbę kieszeni. Istotne są również elementy odblaskowe zwiększające widoczność i bezpieczeństwo dziecka. Z kolei dobrze wyprofilowane plecy i szelki zapewnią odpowiedni komfort noszenia plecaka.

Jak wybrać plecak dla dziecka do szkoły?

Zastanawiasz się, jaki plecak do szkoły będzie najlepszy? Co powinien mieć plecak do szkoły? Przede wszystkim trzeba go dopasować do wieku i potrzeb dziecka. Najpopularniejsze są modele na plecy, chociaż niektórzy preferują plecak na kółkach.

  • Rozmiar, pakowność, ilość przegród – poza samym rozmiarem plecaka i jego pakownością, warto rozważyć ilość przegród, obecność bocznych kieszeni i łatwość ich zapinania (aby nic nie wypadło). Przegrody mogą być dopasowane odpowiednio do wielkości pudełka z drugim śniadaniem, butelki z napojem, itp. Plecak dla pierwszoklasistów powinien mieć pojemność wynoszącą 10-18 litrów. Warto zwrócić uwagę, czy gabaryty pozwolą na zmieszczenie książki czy zeszytu w formacie A4. Starsze dzieci z pewnością potrzebować będą czegoś większego.
  • Materiał – z jakiego plecak został wykonany – czy jest odporny na zachlapania, deszcz i śnieg, lub temperatury poniżej zera. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku poliester. Warto zwrócić uwagę na ekologiczne materiały, które są przyjazne zarówno dla dziecka, jak i dla środowiska.
  • Elementy odpowiadające za komfort – ważne są elementy odpowiadające za komfort noszenia, czyli uchwyty do podnoszenia, wygodne piankowe elementy na styku pleców dziecka, elementy poprawiające oddychanie pleców w ciepłe dni oraz wygodne szelki do noszenia i możliwość ich łatwego regulowania. Przyda się także pas stabilizujący, który zapina się na klatce piersiowej, co świetnie odciąża kręgosłup.
  • Odblaski – bardzo istotne są także elementy odblaskowe, poprawiające widoczność dziecka wracającego po szkole do domu o zmierzchu, w jesienne i zimowe popołudnia. Ważne by znajdowały się one zarówno z przodu plecaka, czyli na plecach dziecka oraz na szelkach, tak by dziecko widoczne było od przodu.
  • Wzór – oczywiście najważniejszy dla dziecka będzie wygląd plecaka. Dla najmłodszych dobrym wyborem będą plecaki do szkoły z motywem nawiązującym do bajki/filmu. Dla nieco starszych lepiej wybierać coś o stonowanej, minimalistycznej stylistyce, ale jednocześnie większych gabarytach – np.: by zmieścić laptop.

Jaki plecak do szkoły wybrać?

Plecak czy tornister? Co lepsze do szkoły?

Zacznijmy od tego, czym różni się tornister od plecaka. Pierwszy posiada sztywne ściany boczne oraz płaski spód, a plecak wykonany jest z miękkich materiałów, co sprawia, że co do zasady jest lżejszy od tornistra. Sztywne elementy tornistra zapewniają wygodę oraz mniej obciążają kręgosłup dziecka. Warto też dodać, że tornistry posiadają zazwyczaj jedną dużą komorę oraz zamykane są na zamek błyskawiczny i pokrywę, co chroni ich zawartość. Jeśli jednak szukamy czegoś z większą liczbą kieszeni i przegródek to z pewnością warto przyjrzeć się plecakom. Oba typy mają wiele wad i zalet, a to który wybrać zależy przede wszystkim od potrzeb dziecka. Wśród najmłodszych lub bardziej postawnych pociech lepiej sprawdzi się tornister, a starsze oraz drobniejsze dzieci z pewnością woleć będą plecak.

Co oprócz plecaka?

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, jak wybrać plecak do szkoły, ale to przecież nie wszystko. Wyprawka do szkoły to także artykuły piśmiennicze i plastyczne, piórniki, pudełka śniadaniowe oraz worki na buty. Z pewnością przyda się też butelka termiczna czy termos. Warto pomyśleć także o smartwatchu dla dziecka, dzięki któremu z łatwością będziemy mogli skontaktować się z naszą pociechą oraz sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje.

Może Cię zainteresować:

Autor
Joanna Skornowicz
Wiecznie uśmiechnięta tatromaniaczka. Wkręcona w niedoceniane nowoczesne technologie w sprzętach AGD. Wybredna i szukająca dziury w całym. Z zaangażowaniem testuje urządzenia ułatwiające codzienne obowiązki. Niestała w związkach z myszkami i klawiaturami gamingowymi – ma słabość do nowszych modeli.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej