Jaki pendrive do 100 zł? Ranking

Chociaż żyjemy w czasach niepodważalnej popularności Internetu i coraz więcej osób przekonuje się do chmurowego transferu danych, wciąż nie brakuje sympatyków fizycznych nośników. W ich gronie znajdują się między innymi pendrive. Cenione za niewielkie gabaryty zapewniające najwyższą mobilność, a jednocześnie łatwość obsługi. Zastanawiasz się, jaki pendrive kupić? Dysponujesz przy tym niewielkim budżetem? Podpowiadamy, jaki pendrive do 100 zł będzie najlepszy.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Pendrive do 20 zł: GOODRAM UTS2
  • Pendrive do 50 zł: Kingston DataTraveler50 USB 3.0
  • Pendrive do 100 zł: SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C
  • Pendrive WiFi do 100 zł: SanDisk Connect Wireless Stick
  • Pendrive do 100 zł o dużej pojemności: Kingston DataTraveler 100 G3 USB 3.0

Pendrive do 20 zł: GOODRAM UTS2

pendrive do 100 złOsobom szukającym czegoś w niskiej cenie polecić można GOODRAM UTS2 16GB. Chociaż kosztuje tylko kilkanaście złotych nie jest to pendrive 8GB, ale dwukrotnie pojemniejszy pendrive 16GB, a to zapewnia zdecydowanie większą funkcjonalność. GOODRAM UTS2 co prawda korzysta z interfejsu USB 2.0 i oferuje prędkości transferu danych na poziomie do 20MB/s odczyt, oraz do 5MB/s zapis. Wymiary to tylko 6x3x1cm, a producent zdecydował się na obudowę z obrotową metalową osłoną. To z jednej strony trwałość, a z drugiej brak obaw, że z czasem zgubimy zatyczkę.


Pendrive do 50 zł: Kingston DataTraveler50 USB 3.0

pendrive do 100 złKingston DataTraveler50 32GB USB 3.0 to pendrive 32GB o dobrej relacji ceny do możliwości – bezapelacyjnie jedna z lepszych propozycji w tym przedziale cenowym. Interfejs USB 3.1 zapewnia wysokie prędkości transferu danych – odczyt 100 MB/s. Oczywiście jest wstecznie kompatybilny ze starszym USB 2.0. I w tym przypadku postawiono na konstrukcję bez nasadki i metalową obudowę. Ciekawostką jest tu program personalizacji – przy większym zamówieniu, np. do firmy – dzięki któremu można dodać chociażby swoje logo i trwale preinstalować dowolne pliki.


Pendrive do 100 zł: SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C

pendrive do 100 złSanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C to pendrive 64GB  charakteryzujący się bardzo interesującą konstrukcją, oraz oryginalną stylistyką. Producent zastosował tu aż dwa złącza – USB 3.1 oraz USB typu C. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo szeroką funkcjonalność, możliwe jest bowiem łatwe przenoszenie plików pomiędzy tak popularnymi smartfonami i komputerami. Producent przewidział nawet aplikację mobilną na system Google Android, która pomaga zarządzać dostępną pamięcią. Wrażenie robić mogą również prędkości transferu danych – odczyt do 150 MB/s.


Pendrive WiFi do 100 zł: SanDisk Connect Wireless Stick

pendrive do 100 złSanDisk Connect Wireless Stick 16GB to pendrive bezprzewodowy, stanowiący odpowiedź na obecne trendy związane z transferem danych bez użycia przewodów. Współpracuje z systemami Google Android oraz Apple iOS, dzięki modułowi WiFi pozwala na bezprzewodowy transfer plików, oraz ich strumieniowe odtwarzanie. Zasięg wynosi aż 45 metrów. Wbudowana bateria pozwala na około 4 godziny pracy. Co ważne, jednocześnie mamy tu do dyspozycji złącze USB 2.0, dzięki czemu pendrive może pracować także w klasycznym trybie komputerowym.


Pendrive do 100 zł o dużej pojemności: Kingston DataTraveler 100 G3 USB 3.0

pendrive do 100 złPendrive do 100 zł o dużej pojemności – tak przedstawiać można ten właśnie model. To pendrive 128GB, który pozwala zabrać ze sobą wiele dokumentów, muzyki czy filmów. Interfejs USB 3.0 (kompatybilny wstecz) przekłada się na wysoką prędkość odczytu danych do 100 MB/s. Zastosowane kości pamięci umożliwiają zapis danych z prędkością do 10MB/s. Kingston DataTraveler 100 G3 USB 3.0 ma wymiary 6x2x1cm, cechuje się też minimalistycznym wzornictwem. Złącze USB jest wysuwane z obudowy.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.