Doskonałym sprzętem do urozmaicenia codziennych śniadań są opiekacze do kanapek. Jest to bardzo proste urządzenie – na jednej płycie grzejnej kładziemy nasze kanapki, a drugą identyczną płytą przyciskamy całość od góry. Po kilku minutach kanapki są już przypieczone. Przed zakupem opiekacza warto poznać rodzaje i funkcje opiekaczy. Jaki opiekacz do kanapek najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni?
Polecane opiekacze do kanapek
Ranking opiekaczy do kanapek
Jaki opiekacz do kanapek i tostów kupić? Ranking tego typu urządzeń z pewnością pomoże w podjęciu decyzji. W zestawieniu poniżej znalazły się proste i tanie opiekacze do tostów, a także modele droższe i bardziej skomplikowane, np. opiekacze 3w1.
- Tefal SM157236 – tani opiekacz do kanapek
- Gorenje SM703GCG 3w1– tani opiekacz 3w1 – do kanapek, gofrów i grillowania mięsa
- Zelmer ZSM7900 3W1– tani opiekacz 3w1 – do grilla, gofrów i kanapek
- MPM MOP-35 – elegancki opiekacz do kanapek w kształcie trójkąta o dużej mocy
- Ariete Party Time 1972/01 – nowoczesny opiekacz 3w1 – do kanapek, donutów i muffinek
- ETA Sorento Plus 6w1 – nowoczesny opiekacz do tostów, gofrów, panini, ciasteczek, grillowanego mięsa i smażenia naleśników
- Braun Snack Maker 5 SM5005 – solidny opiekacz do kanapek i gofrów za mniej niż 400 złotych marki Braun
- Tefal SW341D12 – solidny opiekacz do gofrów i trójkątnych kanapek za mniej niż 400 złotych marki Tefal
Tani opiekacz do kanapek: Tefal SM157236
Jaki najlepszy opiekacz do kanapek możemy kupić przy niedużym budżecie, np. poniżej 130 złotych? Nasza pierwsza propozycja to Tefal SM157236. To opiekacz do kanapek i tostów, jak również grillowania mięsa, o mocy 700 W. Jest prosty w przechowywaniu, nawet w niewielkiej kuchni, dzięki pionowemu układowi i schowkowi na przewód. Jest również łatwy w utrzymaniu czystości za sprawą powłoki nieprzywierającej. Obsługa opiekacza do kanapek i tostów Tefal SM157236 jest bajecznie prosta dzięki światełkom kontrolnym, które sygnalizują aktualny status pracy. Warto się zainteresować tym modelem, gdy nie chcemy wydać dużo na urządzenie.
Tani opiekacz 3w1 - do kanapek, gofrów i grillowania mięsa: Gorenje SM703GCG 3w1
Jeśli dysponujemy budżetem poniżej 130 złotych i zależy nam na urządzeniu wielofunkcyjnym, dobrym wyborem będzie opiekacz 3w1 Gorenje SM703GCG. To opiekacz do tostów i innych śniadaniowych przysmaków, który pomoże również w przyrządzeniu gofrów i grillowaniu mięsa. Urządzenie o mocy 700 W ma pionowy układ, jego producent przewidział również miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego. Dzięki temu opiekacz 3w1 Gorenje SM703GCG można łatwo i wygodnie przechowywać, nawet w niewielkiej kuchni. Trzy rodzaje płytek, które wchodzą w skład zestawu, zostały wykonane z wysokiej jakości stopu aluminium, pokryto je również powłoką nieprzywierającą.
Tani opiekacz 3w1 - do grilla, gofrów i kanapek: Zelmer ZSM7900 3W1
Jaki opiekacz do kanapek kupić przy nieco większym budżecie, np. do 200 złotych? Bardzo dobrym wyborem będzie opiekacz 3w1 Zelmer ZSM7900 3W1. To tani opiekacz do kanapek, gofrów i grillowania mięsa o mocy 900 W. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, dzięki pokryciu płyt grzewczych kamienną, nieprzywierającą powłoką. Wystarczy odczekać do ostygnięcia urządzenia i przetrzeć wymienne płyty wilgotną ściereczką. Producent pomyślał również o tym, aby ułatwić przechowywanie opiekacza 3w1 – w dolnej części urządzenia znajduje się schowek, w którym zmieści się cały kabel razem z wtyczką.
Elegancki opiekacz do kanapek w kształcie trójkąta o dużej mocy: MPM MOP-35
W przedziale cenowym do 200 złotych dobrym wyborem będzie także opiekacz do kanapek MPM MOP-35. To urządzenie wyróżnia nie tylko elegancki wygląd, ale także wysoka moc rzędu aż 1600 W. Zmieści się ono nawet w niewielkiej kuchni, dzięki możliwości przechowywania w pozycji pionowej i poziomej oraz wyznaczonemu miejscu na nawinięcie przewodu sieciowego. Z pomocą opiekacza do kanapek przygotujemy jednocześnie aż 8 trójkątnych kanapek. Jest on łatwy w utrzymaniu czystości za sprawą powłoki nieprzywierającej.
Nowoczesny opiekacz 3w1 - do kanapek, donutów i muffinek: Ariete Party Time 1972/01
Oto ciekawa propozycja od marki, znanej z dobrej jakości pieców do pizzy. Ariete Party Time 1972/01, czyli nowoczesny, wielofunkcyjny opiekacz do kanapek! Ranking, który przygotowaliśmy, byłby nudny bez tego modelu. Jest to bowiem opiekacz 3w1 – do kanapek oraz… donutów i muffinek. Urządzenie dysponuje mocą rzędu 700 W i wyróżnia je niebanalny wygląd, na który składają się opływowe kształty i oryginalny kolor. Z pomocą Ariete Party Time 1972/01 przepyszne przekąski na słodko lub słono przygotujemy w mniej niż 10 minut. Opiekacz 3w1 sprawdzi się zarówno podczas parapetówki, jak i do szybkiego przygotowywania pożywnych śniadań do szkoły, na uczelnię czy też do pracy.
Nowoczesny opiekacz do tostów, gofrów, panini, ciasteczek, grillowanego mięsa i smażenia naleśników: ETA Sorento Plus 6w1
Jaki opiekacz do kanapek wybrać, gdy zależy nam na dużej mocy i wielofunkcyjności? Oto ETA Sorento Plus 6w1 o mocy 900 W, dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, poniżej 300 złotych. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy aż 6 rodzajów płytek grzewczych – do tostów z tradycyjnego chleba, ciasteczek dla dzieci, grilla, gofrów, a także panini i naleśników. Opiekacz do tostów i innych przysmaków charakteryzuje się stylowym, minimalistycznym wyglądem, przemyślanym schowkiem na nawinięcie przewodu sieciowego oraz możliwością przechowywania w pozycji pionowej i poziomej. Nad bezpieczeństwem użytkowania czuwają: nóżki antypoślizgowe i wyłącznik bezpieczeństwa.
Solidny opiekacz do kanapek i gofrów za mniej niż 400 złotych marki Braun: Braun Snack Maker 5 SM5005
Jaki opiekacz do kanapek wybrać, gdy dysponujemy większym budżetem i zależy nam na solidności? Dobrym wyborem będzie Braun Snack Maker 5 SM5005 o mocy 800 W. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy 2 rodzaje płytek grzewczych – do kanapek i gofrów. Są one pokryte podwójną warstwą wysokiej jakości nieprzywierającej powłoki i można je myć w zmywarce. Opiekacz do kanapek i gofrów jest łatwy w przechowywaniu dzięki możliwości ustawienia w pozycji pionowej. Dzięki specjalnie zaprojektowanym rowkom na płytkach grzewczych nic nigdy nie przecieka podczas opiekania, więc kuchnia pozostaje czysta.
Solidny opiekacz do gofrów i trójkątnych kanapek za mniej niż 400 złotych marki Tefal: Tefal SW341D12
Oto urządzenie sprawdzonej marki, którego zakup warto rozważyć, jeśli marzy nam się solidny opiekacz do kanapek. Ranking zamyka Tefal SW341D12, czyli opiekacz do gofrów i trójkątnych kanapek o mocy 700 W. Płyty grzewcze, które otrzymujemy razem z urządzeniem, są pokryte powłoką nieprzywierającą i można je myć w zmywarce. W przygotowywaniu przekąsek na ciepło pomagają lampki włączania/wyłączania oraz wskaźnik końca nagrzewania wstępnego. Natomiast nad bezpieczeństwem użytkowania czuwają izolowany, nienagrzewający się uchwyt i blokada z zapadką. Tefal SW341D12 to opiekacz do kanapek i gofrów, który jest również łatwy w przechowywaniu dzięki możliwości ustawienia w pozycji pionowej.
Spis treści:
- Jak wybrać najlepszy opiekacz do kanapek? Kluczowe parametry
- Jaki opiekacz do kanapek wybrać?
- Czy warto wybrać opiekacz do kanapek 3w1?
Jak wybrać najlepszy opiekacz do kanapek? Kluczowe parametry
Czym się kierować podczas zakupu urządzenia do opiekania i przyrządzania słodkich lub słonych przekąsek? Jaki najlepszy opiekacz do kanapek wybrać? W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na parametry, takie jak:
- Moc opiekacza
- Rodzaj powłoki na płytach grzejnych
- Kształt i rozmiar urządzenia
- Rodzaj obudowy opiekacza
Moc opiekacza
Co zrobić, gdy nie chcemy długo czekać na kanapki? Jaki wybrać opiekacz do kanapek? Jaka moc będzie najlepsza? Warto zainwestować w urządzenie o najwyższej możliwej mocy w danym przedziale cenowym. Wśród tanich opiekaczy do tostów i kanapek będzie to zwykle około 700 W, natomiast wśród droższych propozycji znajdziemy modele o mocy rzędu 1000 W lub nawet więcej, które będą gotowe do pracy o wiele szybciej. W ich przypadku czas oczekiwania na przekąski będzie także dość krótki.
Rodzaj powłoki na płytach grzejnych
Gdy marzy nam się nowy opiekacz do kanapek lub opiekacz 3w1, warto przyjrzeć się powłoce płyt grzejnych. Powinna ona być wykonana z nieprzywierającego i odpornego na zarysowania materiału. Informacje na temat rodzaju powłoki na płytach grzejnych znajdziemy w specyfikacji technicznej opiekacza do tostów i kanapek. W tej samej rubryce producent zamieszcza zwykle również dane na temat możliwości mycia płyt grzejnych w zmywarce.
Kształt i rozmiar
Jaki opiekacz do kanapek wybrać do niewielkiej kuchni? Zwróćmy uwagę na to, aby urządzenie było kompaktowe i łatwe w przechowywaniu. Na rynku są dostępne również opiekacze, które można stawiać w pozycji pionowej – dzięki temu możemy z łatwością schować urządzenie w szafce, gdy z niego nie korzystamy. Jeśli zależy nam na możliwości przygotowywania większych ilości naraz, niestety musimy sięgnąć po większe modele, np. przystosowane do przygotowywania jednocześnie 6 czy nawet 8 kanapek.
Rodzaj obudowy opiekacza
Czym jeszcze kierować się podczas zakupu opiekacza do kanapek? Jak wybrać najlepszy model? Bardzo istotne jest to, z czego została wykonana obudowa urządzenia. W przypadku opiekaczy do tostów i kanapek stosuje się zwykle obudowę z plastiku lub metalu. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, które jest lekkie i łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce, natomiast musimy się liczyć z mniejszą wytrzymałością i ryzykiem stopienia się niektórych miejsc na obudowie wskutek częstego i długotrwałego użytkowania. Jeśli chodzi o metalowe opiekacze do kanapek, rankingi tego typu produktów zwykle od nich stronią, ze względu na wysoką cenę oraz toporność i przez to mniejsze zainteresowanie użytkowników. Gdy jednak zdecydujemy się zainwestować w tego typu model, możemy się cieszyć wytrzymałością i stylowym wyglądem urządzenia przez znacznie dłuższy czas. Kompromisem jest mieszanka dwóch różnych materiałów w postaci obudowy z tworzywa sztucznego i metalu (np. stali szlachetnej).
Jaki opiekacz do kanapek wybrać?
Wybierając opiekacz do kanapek, najlepiej kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami. Gdy już zaznajomiliśmy się z podstawowymi parametrami tego typu urządzeń, zwróćmy uwagę na:
- dodatkowe wyposażenie w zestawie;
- funkcje dodatkowe opiekacza do kanapek.
Dodatkowe wyposażenie w zestawie
Funkcjonalność opiekacza do tostów i kanapek możemy zwiększyć poprzez skorzystanie z wyposażenia dołączonego do zestawu przez producenta. Mowa tutaj o:
- wkładkach do wypieków, np. ciastek, donatów, muffinków czy też rurek z kremem;
- wymiennych płytach grzewczych, np. do gofrów lub naleśników.
Funkcje dodatkowe opiekacza do kanapek
Czym jeszcze się kierować? Jaki opiekacz do kanapek wybrać? Zwróćmy uwagę na funkcje dodatkowe opiekacza, które znacznie ułatwią nam życie i zwiększą bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Należy do nich np.:
- izolowany i nienagrzewający się uchwyt – dzięki tej funkcji szybko przygotujemy przekąski bez ryzyka poparzenia rąk;
- możliwość mycia płyt grzewczych w zmywarce – jeśli zamierzamy często korzystać z opiekacza 3w1 w celu grillowania mięsa, warto sprawdzić, czy wymienne płyty grzewcze można myć w zmywarce;
- pionowe przechowywanie – jeśli mamy niewielką kuchnię, upewnijmy się, czy opiekacz do tostów można postawić w pionie. Dzięki temu lepiej zagospodarujemy przestrzeń na blatach czy też w szafkach;
- pojemnik magazynujący tłuszcz – nowoczesne opiekacze 3w1, z których pomocą przygotujemy nie tylko kanapki czy tosty, ale też grillowane mięso, często są wyposażone w specjalny pojemnik lub tackę ociekową, które zbierają nadmiar tłuszczu podczas opiekania potrawy;
- praktyczny system przechowywania kabla – jeśli zależy nam na porządku i nie lubimy plączących się kabli, wybierzmy model z wbudowanym schowkiem na przewód;
- wskaźniki świetlne – w wielu modelach opiekaczy do kanapek spotkamy się z diodami, które sygnalizują nie tylko uruchomienie urządzenia, ale także jego gotowość do pracy lub nawet zakończenie opiekania.
Zobacz również Toster czy opiekacz? Najważniejsze funkcje
Czy warto wybrać opiekacz do kanapek 3w1?
Oto ostatnia istotna kwestia związana z opiekaczami do kanapek. Jak wybrać urządzenie, jeśli zależy nam na możliwości przygotowywania większej ilości przekąsek niż tylko kanapki na ciepło? Z pomocą wtedy przychodzą opiekacze 3w1, czyli wielofunkcyjne opiekacze do tostów i nie tylko, z wymiennymi płytami grzewczymi.
Opiekacze 3w1 stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z opiekacza do przygotowywania różnych potraw, nie tylko kanapek czy tostów, ale też grillowania mięs, robienia gofrów, wypieków czy nawet smażenia naleśników. Mogą one zastąpić wiele różnych urządzeń w kuchni, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele miejsca na blatach czy też w kuchennych szafkach. Minusem tego rozwiązania jest wyższa cena niż w przypadku klasycznych opiekaczy do kanapek. Należy również mieć świadomość, że w opiekaczu 3w1 nie przygotujemy dużych porcji jedzenia oraz urządzenia tego typu mogą być mniej wytrzymałe niż profesjonalne sprzęty kuchenne, takie jak np. grill elektryczny, frytkownica beztłuszczowa czy zaawansowane modele gofrownic.
Mogą Cię zainteresować: