Jaki odkurzacz do 300 zł? Ranking TOP 5

Trudno o bardziej praktyczny sprzęt gospodarstwa domowego niż odkurzacz. Używamy go kilka razy w tygodniu i ciężko sobie wyobrazić sprzątanie domu bez niego. Jaki odkurzacz wybrać? Oferta tego typu sprzęt jest bardzo szeroka.

Nie ma jednak konieczności wydawania na niego olbrzymich kwot pieniędzy. Na sklepowych półkach bez problemu znajdziemy wysokiej klasy sprzęt w cenie do 300 zł.

Sprawdźmy, które odkurzacze są najczęściej polecane w tym przedziale cenowym.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Blaupunkt VCC301: odkurzacz do 200 zł
  • Najlepszy odkurzacz do 300 zł: Philips PowerGo FC8245/09
  • Odkurzacz pionowy do 300 zł: Ariete 2764 Evo 2 in 1
  • Wydajny odkurzacz do 300 zł: Tefal TW3724 Compact Power 3A
  • Odkurzacz z filtrem wodnym: First 5546-3 RE

Blaupunkt VCC301: odkurzacz do 200 zł

odkurzacz do 300 złBlaupunkt VCC301 to przystępny cenowo odkurzacz bezworkowy będący jedną z najciekawszych propozycji w swojej klasie cenowej. Jest bardzo wygodny w obsłudze, przede wszystkim dzięki regulacji siły ssania w uchwycie, przez co nie zachodzi konieczność ciągłego pochylania się. Tym bardziej, że jednocześnie zastosowano tu nożny przycisk Start/Stop.

W zestawie znajduje się ssawka z włosiem, okrągła ssawko-szczotka oraz uniwersalna szczelinówka, co pozwala dopasować odkurzacz do różnego rodzaju podłóg i przy silniku o mocy 700W skutecznie eliminować wszelkie zabrudzenia.


Najlepszy odkurzacz do 300 zł: Philips PowerGo FC8245/09

odkurzacz do 300 złPhilips PowerGo FC8245/09 odkurzacz workowy o mocy 750W, który łączy wysoką efektywność pracy z klasą energetyczną AAA. Producent postawił tutaj na worki s-bag cechujące się wysoką wytrzymałością oraz dużą komorę (3 litry). Regulacja mocy ssania pozwala dopasować pracę odkurzacza do różnych zadań. Na uznanie zasługuje zasięg aż 9 metrów, oraz filtr antyalergiczny Clean Air, skutecznie wyłapujący cząsteczki kurzu czy sierść zwierząt.

Cena Philips PowerGo FC8245/09 minimalnie przekracza założony budżet, ale w zestawie znajdują się 4 dodatkowe worki oraz zestaw filtrów, co bez wątpienia podnosi atrakcyjność całego zestawu.

Zobacz wszystkie odkurzacze workowe >


Odkurzacz pionowy do 300 zł: Ariete 2764 Evo 2 in 1

odkurzacz do 300 złSympatyzujący z najbardziej funkcjonalnymi urządzeniami, mogą zainteresować się Ariete 2764 Evo 2in1. To odkurzacz pionowy, a z głównej konstrukcji w każdej chwili można odłączyć odkurzacz ręczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu komfortowo odkurzymy nie tylko podłogi, ale również meble czy tapicerkę w samochodzie. Zwłaszcza, że producent zastosował tu silnik o mocy 600W i technologię cyklonową efektywnie radzącą sobie z zabrudzeniami. Jest to odkurzacz z filtrem hepa eliminującym drobnoustroje, bakterie i drobinki kurzu, a tym samym doskonale sprawdzi się u alergików. Filtr można czyścić pod bieżącą wodą.

O tym, jak wybrać odkurzacz pionowy przeczytasz w poradniku: Jak wybrać odkurzacz pionowy?

Zobacz wszystkie odkurzacze pionowe >


Wydajny odkurzacz do 300 zł: Tefal TW3724 Compact Power 3A

odkurzacz do 300 złTefal TW3724 Compact Power 3A to kompaktowy odkurzacz o dużych możliwościach. Producent zastosował tutaj wydajny silnik EffiTech o mocy 750W oraz przygotowaną do czyszczenia podłóg i dywanów szczotkę 2w1. Dzięki temu model sprawdza się nie gorzej niż niejeden odkurzacz z elektroszczotką.

Do uchwytu przymocowana jest dodatkowa szczotka Easy Brush pozwalająca na czyszczenie trudno dostępnych miejsc, znajdziemy na nim również regulator mocy ssania. Zasięg pracy wynosi w nim 8,8 metra.


Odkurzacz z filtrem wodnym: First 5546-3 RE

odkurzacz do 300 złChcący sięgnąć po odkurzacz piorący powinni być przygotowani na wydatek przekraczający założony tutaj budżet. Sporo do zaoferowania ma jednak dostępny za około 300 złotych First 5546-3 RE – odkurzacz z filtrem wodnym. Można wykorzystywać go do pracy na sucho i na mokro, co przy mocy aż 2200W umożliwia skuteczne radzenie sobie z nawet najcięższymi zabrudzeniami.

Co istotne, zastosowany tu filtr wodny jest łatwo dostępny, nie ma też problemów z jego czyszczeniem. Chociaż nie jest to urządzenie najmniejszych rozmiarów, dzięki regulowanej rączce przenoszenie nie sprawia najmniejszych trudności.