Jaki monitor przenośny wybrać? Ranking mobilnych monitorów

Przenośne monitory mają długą listę potencjalnych zastosowań. Związane są głównie z pracą i z nauką, choć i podczas zabawy można je doskonale wykorzystać. Oczywiście trzeba najpierw wybrać dobry monitor przenośny dostosowany do swoich potrzeb i preferencji.

Dlatego wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tymi urządzeniami i podpowiadamy, jakie monitory mobilne są aktualnie najbardziej godne uwagi.

Spis treści:

Jeśli szukasz tradycyjnego monitora zobacz poradnik: Jak wybrać monitor?


Polecane monitory przenośne


Monitor przenośny – rankingCo to jest przenośny monitor?

Nazwa tego urządzenia mówi właściwie wszystko. Jest to po prostu monitor, który łatwo i bez większych problemów można przenosić. Nie trzeba go podłączać do gniazdka elektrycznego – całą energię pozyskuje z tego samego portu USB C, który służy do przesyłania obrazu. Taki sprzęt jest też przeważnie lekki i smukły, co ułatwia jego transportowanie i korzystanie z niego w podróży.

Przenośny monitor do pracy i nauki zdalnej

Ze względu na pewne ograniczenia, mobilny monitor nie sprawdza się raczej w grach wideo. Zobacz poradnik: Co musi mieć monitor do gier?

Monitor mobilny to bardzo dobre rozwiązanie do pracy i nauki zdalnej. Z jego pomocą łatwo i wygodnie zwiększysz przestrzeń roboczą.

To nowoczesna opcja, sprzyjająca wielozadaniowości czy nawet szerzej: działaniu na wielu oknach równocześnie. Przykładowo: na monitorze można wyświetlić materiały źródłowe, a na ekranie notebooka pisać na ich podstawie raport, artykuł czy referat do szkoły.

Jak podłączyć przenośny monitor do laptopa?

Przenośne monitory do laptopa najczęściej wykorzystują złącze USB typu C. Ten standard umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 10Gb/s, więc nie ma mowy o opóźnieniach w wyświetlaniu obrazu. Pozwala też na zasilanie sprzętu o poborze energii dochodzącym do 100W – a to w zupełności wystarcza do tego, by nie trzeba było podłączać monitora do gniazdka elektrycznego.

Do czego można jeszcze podłączyć monitor mobilny?

Laptop to naturalny kompan monitora mobilnego, ale tak naprawdę może być on połączony z każdym kompatybilnym źródłem obrazu wyposażonym w złącze USB-C- nie wyłączając z tego grona smartfona.

Czasem zdarza się, że oddaje on do dyspozycji użytkowników także port HDMI, co dodatkowo wydłuża listę kompatybilnych urządzeń – choćby o przenośne odtwarzacze DVD, tunery TV, konsole przenośne i inne tego typu sprzęty.

Przenośny monitor – czy warto?

Nie każdy potrzebuje przenośnego monitora, ale faktem jest też, że to naprawdę praktyczne narzędzie. Najoczywistszym zastosowaniem jest zwiększenie obszaru roboczego dla zwiększenia efektywności w pracy czy też podczas nauki.

Dobrze sprawdza się również wtedy, gdy dysponujemy tylko smartfonem, a chcielibyśmy zobaczyć coś na większym ekranie.

Oglądanie filmów czy granie to kolejne zastosowania, ale taki sprzęt sprawdza się przede wszystkim w biznesie. Choćby do prezentacji treści klientom po drugiej stronie biurka.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej