Jaki monitor do komputera do 500 zł? TOP 5

Jaki monitor do komputera wybrać, gdy ma się do wydania pół tysiąca? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, opcji jest naprawdę sporo. Odpowiedź na pytanie, jaki model będzie najlepszy, w dużej mierze zależy do czego będzie on wykorzystywany. Inne wymagania ma gracz, inne – miłośnik seriali, a jeszcze inne cechy są ważne podczas pracy w biurze. Wierzymy, że znajdziesz wśród naszych propozycji doskonały dla siebie monitor do 500 zł.

Monitor do komputera do 500 zł – co powinien mieć?

Monitor to jedno z urządzeń, mających realny wpływ na komfort korzystania z komputera. Aby zapewnić sobie wysoki poziom, powinieneś dobrze przyjrzeć się specyfikacji modelu, który Cię zainteresuje.

Oto najważniejsze cechy monitora w tej cenie:

  • Rozdzielczość – standardem jest obecnie Full HD (1920 x 1080 px). Zapewnia on odpowiednią szczegółowość i dużą przestrzeń roboczą. Taki obraz najlepiej prezentuje się na ekranie o przekątnej od 21 do 24 cali.
  • Typ panelu oraz jego rodzaj – matryca w technologii IPS to lepsze kolory i szersze kąty widzenia, a matryca TN gwarantuje bardzo krótki czas reakcji – jest więc lepszą opcją dla gracza. Błyszczący panel oferuje często wyższą jakość, ale matowy zapewni większy komfort pracy o różnych porach dnia
  • Jasność – nie powinna być niższa niż 250cd/m², tylko wówczas zapewni komfort pracy w każdych warunkach.
  • Redukcja migotania i filtr światła niebieskiego – dodatkowe technologie pozwalające zatroszczyć się o wzrok i zmniejszające zmęczenie oczu pojawiające się podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem.
  • Złącza – standardem jest uniwersalne gniazdo HDMI (monitor powinien mieć co najmniej jedno złącze tego typu), dodatkowy atutem jest Display Port.Obecność złączy D-Sub (VGA) i DVI pozwoli na podłączenie monitora do starszych komputerów.

Zobacz monitory do komputera do 500 zł>

Monitor do komputera z matrycą IPS: Philips 223V7QHSB/00

monitor do komputera do 500 złJeśli celem twoich poszukiwań jest monitor do komputera 22 cale, masz całkiem szeroki wybór. Modelem, który na pewno warto wziąć pod uwagę, jest Philips 223V7QHSB/00 z panelem IPS, na którym wyświetlany jest pełen detali obraz Full HD. Ze względu na wymiary, najlepiej sprawdzi się na biurku, na którym nie ma zbyt wiele miejsca.

Zaoferuje wysoki komfort podczas oglądania serialu czy przeglądania stron w sieci. Technologia SmartImage optymalizuje ustawienia obrazu, SmartContrast poprawia odwzorowanie kolorów, a Flicker-free i LowBlue pomagają dbać o wzrok.


Monitor do komputera z matową matrycą: AOC I2281FWH

monitor do komputera do 500 złCzy monitor do komputera do 500 zł może imponować swoją stylistyką? AOC I2281FWH to najlepszy dowód na to, że tak. Smukła ramka wokół jego 21,5-calowego ekranu i nietypowa podstawka dają razem świetny efekt. Oczywiście to nie wszystko, co ten model ma do zaoferowania. Dzięki matowemu panelowi, typu IPS, o rozdzielczości Full HD, oglądanie filmów czy surfowanie po sieci, a nawet granie, jest w pełni komfortowe, niezależnie od pory dnia. Kontrast jest wysoki, kolory są żywe, a kąty widzenia szerokie.


Monitor do gier do 500 zł: Dell SE2417HG

monitor do komputera do 500 złKolejna propozycja w zestawieniu to 24-calowy monitor do komputera do gier. Dell SE2417HG został wyposażony w matową matrycę typu TN – ma nieco węższe kąty widzenia, ale za to pozwala uzyskać bardzo krótki czas reakcji, co dla gracza jest niezwykle istotne.

Doceni on również rozdzielczość Full HD, wysoką jasność oraz obecność dwóch gniazd HDMI. Jedno z nich można wykorzystać na przykład do podłączenia konsoli. Atrakcyjna stylistyka stanowi tutaj już tylko dopełnienie całości.


Monitor z FreeSync 22 cale: iiyama G-Master GE2288HS

monitor do komputera do 500 złWyświetlający obraz Full HD na 21,5-calowym ekranie monitor do komputera iiyama G-Master GE2288HS również może zainteresować graczy. Oferuje  wysoką szczegółowość obrazu i niezłe kolory, ale też ultrakrótki czas reakcji 1ms. Dzięki technologii FreeSync nie dopuszcza do wystąpienia jakiegokolwiek zacięcia. W dodatku przy ekranie tego monitora nawet wielogodzinna rozgrywka nie stanowi problemu, ponieważ o wzrok dbają funkcje ograniczające migotanie i emisję światła niebieskiego.


Monitor do komputera 24 cale: LG 24MP48HQ-P

monitor do komputera do 500 złStworzony z myślą o efektywnej pracy monitor do komputera LG 24MP48HQ-P, może znaleźć zastosowanie w biurze lub w domu. Jego oprogramowanie pozwala podzielić ekran na sekcje – co sprzyja wielozadaniowości, aktywować tryb czytania – w którym wzrok się tak nie męczy, czy też wyeliminować migotanie obrazu.

Można więc osiągnąć komfortowe warunki do pracy, a po pracy oddawać się rozrywce. Podczas oglądania ulubionego serialu można liczyć na naturalne kolory i bogactwo szczegółów, dzięki 24-calowemu panelowi IPS o rozdzielczości Full HD.

Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców. W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.

Jaki monitor do komputera do 500 zł? TOP 5
5 (100%) 2 głosów