Jaki monitor do komputera? Polecane monitory do 500 zł

Jaki monitor do komputera wybrać, gdy ma się do wydania pół tysiąca? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, opcji jest naprawdę sporo. Odpowiedź na pytanie, jaki monitor będzie najlepszy, w dużej mierze zależy do czego będzie on wykorzystywany.

Inne wymagania ma gracz, inne – miłośnik seriali, a jeszcze inne cechy są ważne podczas pracy w biurze. Wierzymy, że znajdziesz wśród naszych propozycji doskonały dla siebie monitor do 500 zł. Jeśli szukasz sprzętu do pracy, to sprawdź ranking monitorów biurowych, polecamy również zestawienie monitorów 16:10, które oferują większą przestrzeń roboczą. Warto też zerknąć na ranking monitorów do nauki dla uczniów i studentów, przydatnych w czasach nauki zdalnej i nie tylko. Przygotowaliśmy również ranking najlepszych monitorów dla graczy w cenie nieprzekraczającej 1000 zł.

Ranking monitorów do 500 zł

Monitor do komputera do 500 zł – co powinien mieć?

Monitor to jedno z urządzeń, mających realny wpływ na komfort korzystania z komputera. Aby zapewnić sobie wysoki poziom, powinieneś dobrze przyjrzeć się specyfikacji modelu, który Cię zainteresuje.

Oto najważniejsze cechy monitora w tej cenie:

  • Rozdzielczość – standardem jest obecnie Full HD (1920 x 1080 px). Zapewnia on odpowiednią szczegółowość i dużą przestrzeń roboczą. Taki obraz najlepiej prezentuje się na ekranie o przekątnej od 21 do 24 cali.
  • Typ panelu oraz jego rodzajmatryca w technologii IPS to lepsze kolory i szersze kąty widzenia, a matryca TN gwarantuje bardzo krótki czas reakcji – jest więc lepszą opcją dla gracza. Błyszczący panel oferuje często wyższą jakość, ale matowy zapewni większy komfort pracy o różnych porach dnia
  • Jasność – nie powinna być niższa niż 250cd/m², tylko wówczas zapewni komfort pracy w każdych warunkach.
  • Redukcja migotania i filtr światła niebieskiego – dodatkowe technologie pozwalające zatroszczyć się o wzrok i zmniejszające zmęczenie oczu pojawiające się podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem.
  • Złącza – standardem jest uniwersalne gniazdo HDMI (monitor powinien mieć co najmniej jedno złącze tego typu), dodatkowy atutem jest Display Port. Obecność złączy D-Sub (VGA) i DVI pozwoli na podłączenie monitora do starszych komputerów.

Polecane monitory do komputera

W zestawieniu znajdziesz monitory przeznaczone do pracy, nauki, ale także monitor, który sprawdzi się również do gier.
Najczęściej wybierane monitory do komputera


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej