Jaki monitor do komputera? Polecane monitory do 500 zł

Jaki monitor do komputera wybrać, gdy ma się do wydania pół tysiąca? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, opcji jest naprawdę sporo. Odpowiedź na pytanie, jaki model będzie najlepszy, w dużej mierze zależy do czego będzie on wykorzystywany.

Inne wymagania ma gracz, inne – miłośnik seriali, a jeszcze inne cechy są ważne podczas pracy w biurze. Wierzymy, że znajdziesz wśród naszych propozycji doskonały dla siebie monitor do 500 zł.

Najczęściej wybierane monitory do komputera

Monitor do komputera do 500 zł – co powinien mieć?

Monitor to jedno z urządzeń, mających realny wpływ na komfort korzystania z komputera. Aby zapewnić sobie wysoki poziom, powinieneś dobrze przyjrzeć się specyfikacji modelu, który Cię zainteresuje.

Oto najważniejsze cechy monitora w tej cenie:

  • Rozdzielczość – standardem jest obecnie Full HD (1920 x 1080 px). Zapewnia on odpowiednią szczegółowość i dużą przestrzeń roboczą. Taki obraz najlepiej prezentuje się na ekranie o przekątnej od 21 do 24 cali.
  • Typ panelu oraz jego rodzaj – matryca w technologii IPS to lepsze kolory i szersze kąty widzenia, a matryca TN gwarantuje bardzo krótki czas reakcji – jest więc lepszą opcją dla gracza. Błyszczący panel oferuje często wyższą jakość, ale matowy zapewni większy komfort pracy o różnych porach dnia
  • Jasność – nie powinna być niższa niż 250cd/m², tylko wówczas zapewni komfort pracy w każdych warunkach.
  • Redukcja migotania i filtr światła niebieskiego – dodatkowe technologie pozwalające zatroszczyć się o wzrok i zmniejszające zmęczenie oczu pojawiające się podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem.
  • Złącza – standardem jest uniwersalne gniazdo HDMI (monitor powinien mieć co najmniej jedno złącze tego typu), dodatkowy atutem jest Display Port.Obecność złączy D-Sub (VGA) i DVI pozwoli na podłączenie monitora do starszych komputerów.

Monitor do komputera do 500 zł: iiyama ProLite X2474HS-B2

monitor do komputera do 500 zł

Zaczynamy od uniwersalnego monitora do komputera firmy iiyama. Ten ceniony producent dostarcza wysokiej jakości urządzeń i w tym przypadku nie jest inaczej. iiyama ProLite X2474HS-B2 wyposażono w matrycę o przekątnej 24 cale i rozdzielczości Full HD. Zastosowana tutaj matryca VA łączy w sobie zalety paneli IPS i TN. Cechuje się wysokim kontrastem i szerokimi kątami widzenia.

Sam monitor dysponuje trzema wejściami wideo: HDMI, DisplayPort i D-Sub, co pozwala podłączyć do niego praktycznie każde urządzenie, nawet starszego typu. Nie zabrakło także wyjścia słuchawkowego oraz wbudowanych głośników.

Monitor ten sprawdzi się dobrze zarówno w pracy, jak i w domu.


Monitor do 500 zł z FreeSync: Acer KG251Qbmiix

monitor do komputera do 500 zł

W kwocie około 500 zł można także znaleźć całkiem interesujące monitory do gier. Jednym z najlepszych z nich jest Acer KG251Qbmiix. Za tą długą nazwą kryje się 25-calowy monitor z matrycą TN o bardzo szybkim czasie reakcji (1 ms) oraz częstotliwości odświeżania 75 Hz. Takie parametry gwarantują płynne wyświetlanie dynamicznych scen i niskie opóźnienia, co dla graczy jest kluczową cechą.

Oprócz tego monitor obsługuje technologię AMD FreeSync, likwidującą rwanie obrazu o poprawiającą płynność animacji.

Podobać się może także stylistyka monitora. Matowa obudowa z czerwonymi akcentami i trójkątną podstawą powinna przypaść do gustu każdemu graczowi.


Monitor do komputera z matrycą IPS: Philips 223V7QHAB/00

monitor do komputera do 500 zł

Jeśli celem twoich poszukiwań jest monitor do komputera 22 cale, masz całkiem szeroki wybór. Modelem, który na pewno warto wziąć pod uwagę, jest Philips 223V7QHAB/00 z panelem IPS, na którym wyświetlany jest pełen detali obraz Full HD. Ze względu na wymiary, najlepiej sprawdzi się na biurku, na którym nie ma zbyt wiele miejsca.

Zaoferuje wysoki komfort podczas oglądania serialu czy przeglądania stron w sieci. Technologia SmartImage optymalizuje ustawienia obrazu, SmartContrast poprawia odwzorowanie kolorów, a Flicker-free i LowBlue pomagają dbać o wzrok.


Monitor do komputera z matową matrycą: AOC 22V2Q [75Hz, FreeSync]

monitor do komputera do 500 zł

Czy monitor do komputera do 500 zł może imponować swoją stylistyką? AOC 22V2Q to najlepszy dowód na to, że tak. Największa w tym zasługa wyjątkowo wąskiej ramki wokół 21,5-calowego ekranu. Oczywiście to nie wszystko, co ten model ma do zaoferowania.

Dzięki matowemu panelowi, typu IPS, o rozdzielczości Full HD, oglądanie filmów czy surfowanie po sieci, jest w pełni komfortowe, niezależnie od pory dnia. Kontrast jest wysoki, kolory są żywe, a kąty widzenia szerokie.

Także gracze znajdą tutaj coś dla siebie. Monitor może się pochwalić częstotliwością odświeżania matrycy 75 Hz oraz technologią AMD FreeSync.


Monitor do komputera 24 cale: LG 24MP59G [Freesync]

monitor do komputera do 500 zł

Stworzony z myślą o efektywnej pracy monitor do komputera LG 24MP59G, może znaleźć zastosowanie w biurze lub w domu. Matryca IPS gwarantuje szerokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów, ale to niejedyne jej zalety.

Wyróżnia się szybkim czasem reakcji na poziomie 1 ms, co jest możliwe do osiągnięcia dzięki funkcji Dynamic Action Sync. Dzięki temu (oraz wsparciu dla technologii FreeSync) monitor ten świetnie nadaje się także do grania.

Warto także wspomnieć o dodatkowym oprogramowaniu OnScreen Control oraz Screen Split. Pozwala na szybkie dostosowywanie ustawień monitora oraz wygodny podział ekranu na sekcję, co poprawia efektywność pracy. Można także aktywować tryb czytania – w którym wzrok się tak nie męczy, czy też wyeliminować migotanie obrazu.

Wojciech Kulik

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.