Jaki monitor do komputera? Polecane monitory do 500 zł

Jaki monitor do komputera wybrać, gdy ma się do wydania pół tysiąca? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, opcji jest naprawdę sporo. Odpowiedź na pytanie, jaki monitor będzie najlepszy, w dużej mierze zależy do czego będzie on wykorzystywany. Inne wymagania ma gracz, inne – miłośnik seriali, a jeszcze inne cechy są ważne podczas pracy w biurze. Monitory, które wybraliśmy do tego rankingu, uwzględniają pracę biurową, rozrywkę a nawet potrzeby zapalonych graczy.

Zanim jednak przymierzysz się do zakupu monitora, koniecznie przeczytaj nasz artykuł Jaki monitor wybrać. Znajdziesz tam praktyczne porady, które pomogą Ci dopasować monitor do swoich potrzeb. Zachęcamy także do przeczytania Rankingu monitorów, w którym opisujemy najlepsze modele w tym roku.


Najlepsze monitory do komputera


Ranking monitorów do 500 zł

Polecane monitory do komputera

W zestawieniu znajdziesz monitory przeznaczone do pracy, nauki, ale także monitor, który sprawdzi się również do gier.Monitor do komputera do 500 zł – co powinien mieć?

Monitor to jedno z urządzeń, mających realny wpływ na komfort korzystania z komputera. Aby zapewnić sobie wysoki poziom, powinieneś dobrze przyjrzeć się specyfikacji modelu, który Cię zainteresuje.

Oto najważniejsze cechy monitora w tej cenie:

  • Rozdzielczość – standardem jest obecnie Full HD (1920 x 1080 px). Zapewnia on odpowiednią szczegółowość i dużą przestrzeń roboczą. Taki obraz najlepiej prezentuje się na ekranie o przekątnej od 21 do 24 cali.
  • Typ panelu oraz jego rodzajmatryca w technologii IPS to lepsze kolory i szersze kąty widzenia, a matryca TN gwarantuje bardzo krótki czas reakcji – jest więc lepszą opcją dla gracza. Błyszczący panel oferuje często wyższą jakość, ale matowy zapewni większy komfort pracy o różnych porach dnia
  • Jasność – nie powinna być niższa niż 250cd/m², tylko wówczas zapewni komfort pracy w każdych warunkach.
  • Redukcja migotania i filtr światła niebieskiego – dodatkowe technologie pozwalające zatroszczyć się o wzrok i zmniejszające zmęczenie oczu pojawiające się podczas wielogodzinnej pracy przed monitorem.
  • Złącza – standardem jest uniwersalne gniazdo HDMI (monitor powinien mieć co najmniej jedno złącze tego typu), dodatkowy atutem jest Display Port. Obecność złączy D-Sub (VGA) i DVI pozwoli na podłączenie monitora do starszych komputerów.

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Alicja Hudzik
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (7 głosów)

Czytaj więcej