Jaki młynek do kawy kupić? Polecane modele

Ziarnista kawa, zmielona tuż przed zaparzeniem, to najlepszy wybór dla miłośników świeżej i aromatycznej „małej czarnej”. By móc szybko i wygodnie przygotować taki napój we własnym domu, nie trzeba wiele. Wystarczy dobry młynek, dzięki któremu przygotowanie ziaren kawy do parzenia będzie zadaniem prostym i przyjemnym. Jaki młynek do kawy wybrać? Zobacz ranking, a w nim najlepsze młynki do kawy.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Jak wybrać młynek do kawy?
  • Dobry i tani młynek do kawy: Clatronic KSW 3307
  • Udarowy młynek do kawy: Ariete macinacaffe moka aroma 3014
  • Młynek żarnowy do kawy: Severin KM 3874
  • Młynek stożkowy do kawy: Nivona CafeGrano 130

Jak wybrać młynek do kawy? Na co zwrócić uwagę?

Młynek do kawy to proste urządzenie, które pozwala szybko przemienić ziarna kawy w kawę mieloną – idealną do parzenia świeżej, aromatycznej „małej czarnej”. Zanim zdecydujesz, jaki młynek do kawy kupić, sprawdź jakie najważniejsze cechy powinien mieć dobry młynek:

  • możliwość regulacji grubości mielenia ziaren,
  • wysoka moc – aby można było zmielić więcej ziaren za jednym razem,
  • szczelne i pojemne pojemniki na ziarno oraz zmieloną kawę,
  • niskie obroty – dzięki czemu kawa w trakcie mielenia nie traci swego aromatu,
  • automatyczne wyłączanie się po zakończeniu mielenia.

Rodzaje młynków do kawy:

Młynki ostrzowe – ich działanie polega na cięciu ziaren. Minusem jest nierówne rozdrabianie ziarn kawy, co przyczynia się często do ich przegrzania.

Młynki żarowe – nie tną ziaren kawy, lecz je ścierają, dzięki czemu w trakcie mielenia powstaje więcej kawy, a mniej pyłu kawowego. Są nieco droższe, za to znacznie wyżej oceniane przez wymagających miłośników kawy.

Zobacz również: Czym cechuje się świeża kawa?

Dobry i tani młynek do kawy: Clatronic KSW 3307

jaki młynek do kawyKto nie chce wydać na młynek do kawy więcej niż 50-100 złotych, ten może postawić na młynek Clatronic KSW 3307. Urządzenie to może się pochwalić silnikiem o mocy 120 W oraz pojemnością 40 g, dzięki czemu jednorazowo można zmielić taką ilość ziaren, jaka jest potrzebna do zaparzenia 20 filiżanek aromatycznej kawy. Chowany kabel oraz ciekawe rozwiązania mające na celu bezpieczeństwo (sprzętu i użytkownika) – oto kolejne cechy, dzięki którym ten niedrogi młynek do kawy cieszy się wielkim zainteresowaniem. Nóż udarowy, pojemnik do mielenia oraz obudowa, wykonane są ze stali szlachetnej, dzięki czemu urządzenie może zaskoczyć swą trwałością. Użytkownicy cenią też te rozwiązania, dzięki którym mogą decydować o stopniu rozdrobnienia ziaren kawy, oraz zabezpieczeniami, dzięki którym mielona kawa nie traci swego zapachu.


Udarowy młynek do kawy: Ariete macinacaffe moka aroma 3014

jaki młynek do kawyAriete macinacaffe moka aroma 3014 to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy zamierzają wydać na młynek około 100 złotych. Silnik o mocy 170 W, pojemność 85 g oraz wyjmowany pojemnik na kawę – oto cechy najbardziej charakterystyczne dla tego urządzenia. Udarowy młynek Ariete macinacaffe moka aroma 3014 to również prosta obsługa i wygoda. Możliwość zadecydowania o grubości zmielonego ziarna oraz łatwość czyszczenia są kolejnymi zaletami, które dostrzegają użytkownicy tego funkcjonalnego urządzenia.

Produkt chwilowo niedostępny. Zobacz inne młynki do kawy Ariete


Młynek żarnowy do kawy: Severin KM 3874

jaki młynek do kawySeverin KM 3874 to wykonany ze stali szlachetnej młynek, który można kupić już za około 150 złotych. To urządzenie przeczy tezie, że wysoka jakość musi wiązać się z wysoką ceną. Severin KM 3874 to jeden z najtańszych, a jednocześnie najlepszych młynków żarowych, jakie pojawiły się w ostatnim czasie na polskim rynku. Młynek ten zadziwia trwałością, ciekawym wzornictwem oraz funkcjonalnością.


Młynek stożkowy do kawy: Nivona CafeGrano 130

jaki młynek do kawyNajbardziej wymagającym miłośnikom kawy, polecany jest młynek Nivona CafeGrano 130. Jego koszt to około 350 złotych, jednak dla prawdziwych miłośników kawy będzie to bardzo dobra inwestycja. To młynek dla koneserów, który może zaskoczyć użytkowników licznymi funkcjami. Wyjmowane pojemniki na ziarna oraz na zmieloną kawę, możliwość regulowania czasu mielenia, kilka poziomów zmielenia ziaren kawy – oto walory, dzięki którym użytkownicy tego urządzenia będą mogli przygotować w swym domu wyborną, kuszącą intensywnym aromatem oraz świeżością kawę.

Zobacz młynki do kawy z regulatorem >


Jaki młynek do kawy kupić? Polecane modele
5 (100%) 2 głosów