Jaki laptop do Wiedźmina 3 wybrać?

Zastanawiasz się, jaki laptop do gier wybrać? Dobrym wyznacznikiem jego możliwości jest to, czy poradzi sobie z najnowszą częścią przygód Geralta z Rivii. Wiedźmin 3: Dziki Gon ma już kilka lat, ale nadal cieszy się sporą popularnością, zwłaszcza po premierze serialu na Netflixie, który stał się fenomenem na skalę światową.

Wiele osób postanowiło powrócić do przygód Białego Wilka i przeżyć jego przygody raz jeszcze lub zagłębić się w ten fantastyczny świat po raz pierwszy.

Wiedźmin 3 mimo upływu czasu wciąż pozostaje dość wymagającą grą, ale obecnie nie ma większego problemu, aby uruchomić go na laptopie. Oczywiście pod warunkiem, że jest wyposażony w odpowiednio wydajne podzespoły.

Jaki laptop do Wiedźmina 3 nada się dla poszczególnych ustawień graficznych?

Wiedźmin 3 – minimalne ustawienia graficzne

Jaki sprzęt nada się do grania w rozdzielczości 1366×768 pikseli i niskich ustawieniach graficznych? Warto tutaj zwrócić uwagę na wymagania sprzętowe.

Wiedźmin 3 – minimalne wymagania:

  • Procesor: Intel Core i5, AMD Ryzen 5
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce MX 250, AMD Radeon RX 560/RX 560X, Radeon Vega 8/ Vega 10

Do niskich ustawień graficznych nie musi być to laptop typowo przeznaczony do grania, bo wystarczy tutaj nawet model ze średniej półki. Dobrze żeby był on wyposażony w 4-rdzeniowy procesor, co najmniej 6GB pamięci RAM oraz jedną z podstawowych kart graficznych Nvidia Geforce MX 150 lub MX 250. Dobrze sprawdzą się także układy AMD Radeon Vega zintegrowane z procesorami AMD Ryzen.

Jeśli pogodzimy się z obniżoną jakością grafiki i dość niską rozdzielczością, to bez problemu znajdziemy laptop do Wiedźmina do 3000 zł.

Laptopy do gier do 3000 zł w Komputronik.pl

Przy odrobinie szczęścia uda się nam nawet w tej cenie znaleźć model z kartą graficzną Nvidia Geforce GTX 1050 lub nawet GTX 1650, który powinien pozwolić na granie nawet w FHD (w niskich detalach).

Jakie modele możemy polecić?

Stawkę otwiera Lenovo Ideapad L340 – właściwie jest to najtańszy laptop do Wiedźmina 3. Jeżeli interesuje Was tani laptop do Wiedźmina, warto również zwrócić uwagę na słabsze wersje ASUS TUF Gaming FX, Acer Nitro 5.

laptop do wiedźmina 3

Wiedźmina 3 – wymagania wysokie

Jeżeli zależy nam na graniu w rozdzielczości 1920×1080 pikseli i wysokich ustawieniach graficznych, wymagania odnośnie sprzętu są już dużo wyższe.

Wiedźmin 3 – wymagania zalecane:

Do grania w wysokich ustawieniach warto więc wybrać lepsze konfiguracje. Nie obejdzie się bez mocnego procesora Core i5 lub Core i7 z serii H/HQ/HK, 8 GB pamięci operacyjnej i karty graficznej GeForce GTX co najmniej GTX 105o Ti. Ceny takich modeli zaczynają się od około 3500 – 4000 zł, natomiast za lepsze wersje trzeba wyłożyć już blisko 5000 zł. W tej kwocie możemy już liczyć na kartę GTX 1060, GTX 1660 Ti lub nawet RTX 2060.

Jaki laptop do Wiedźmina do 4000 zł?

Przede wszystkim polecamy Lenovo Legion Y540-15, który występuje w wielu różnych konfiguracjach. Warto również zwrócić uwagę na Asus TUF Gaming FX, MSI GL65, Dell Inspiron 15 G3, Dell Inspiron 15 G5, Acer Nitro 7.

Więcej propozycji znajdziesz w artykułach:

Wiedźmin 3 – wymagania ultra i rozdzielczość 4K

Wymagania jeszcze bardziej rosną jeżeli mamy zamiar grać w rozdzielczości 4K i najwyższych ustawieniach graficznych.

Wiedźmin 3 – wymagania zalecane:

W takich właściwie sprawdzą się tylko najwydajniejsze laptopy dostępne na rynku. Nie obejdzie się bez konfiguracji z wydajnym procesorem Intel Core i7 lub nawet Core i9, pamięci RAM 16GB i kartą graficzną z najwyższej półki, czyli Geforce RTX 2070 i RTX 2080 lub modele z poprzedniej generacji GTX 1070 i GTX 1080.

Przy takim scenariuszu laptop gamingowy do Wiedźmina 3 może już kosztować od 7000 zł do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jaki laptop do gier wziąć pod uwagę? Do laptopów spełniających te kryteria należy Dell Alienware 17, Asus ROG Strix, MSI GE 75 Raider, Acer Predator Helios 700.

Grosza rzuć Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij

Do pogrania w Wiedźmina 3 wystarczy nawet laptop ze średniej półki – najtańsze modele z odpowiednią konfiguracją można kupić poniżej 3000 złotych. Wymagania rosną jeżeli zależy nam na wysokiej rozdzielczości i realistycznych ustawieniach graficznych, gdzie nie obejdzie się bez typowo gamingowego modelu za kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Cóż, Wiedźmin 3 na pewno należy do najlepszych gier ostatnich lat – jeżeli więc jeszcze nie mieliście okazji pograć, z całą pewnością będą to dobrze zainwestowane pieniądze.