Jaki laptop biznesowy? Wybieramy laptop do pracy biurowej i zdalnej

12.08.2022 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 13 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
 • Jakie cechy powinny mieć dobre laptopy biznesowe, dzięki czemu łatwiej będzie odpowiedzieć na pytanie, jaki laptop do pracy wybrać?
 • Wybraliśmy również najlepsze modele i stworzyliśmy ranking laptopów biznesowych, który znajdziesz na końcu artykułu.

Profesjonaliści i przedsiębiorcy coraz częściej stawiają nie na komputer stacjonarny, lecz na laptopa, ponieważ ten daje im dużą większą swobodę działania: zarówno w biurze, jak i poza nim. Jednak nie każdy notebook sprawdzi się w pracy równie dobrze – aby spełnić pokładane w nim nadzieje, musi charakteryzować się konkretnymi cechami.

Ranking biznesowych laptopów do pracy

W skrócie, czyli najważniejsze cechy laptopa biznesowego:

Jeśli nie masz czasu na przeczytanie całego poradnika (chociaż gorąco do tego zachęcamy), to poniżej zamieszczamy najważniejsze cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry laptop do pracy.

Najpopularniejsze laptopy biznesowe w Komputronik.pl

Laptop dla biznesu – czym powinien się cechować?

Co to znaczy, że laptop jest biznesowy? Laptop do pracy to przenośny komputer, od którego oczekujemy nieco innych właściwości niż od notebooka dla graczy czy do obsługi multimediów. Takie urządzenie przede wszystkim powinno być solidne, oferować możliwie najszerszą funkcjonalność, zapewniać wysoką wydajność konieczną dla wielozadaniowości i obsługi specjalistycznego oprogramowania i cechować się ergonomią, przekładającą się bezpośrednio na komfort użytkowania.

Wytrzymała obudowa

Zacznijmy od warstwy zewnętrznej. Obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub z metalu. Nnajczęściej stosowane materiały to aluminium, włókno węglowe, stop magnezu. Taki wytrzymały laptop biznesowy zapewnia niezawodność w różnych warunkach.

Praktycznym dodatkiem jest klawiatura odporna na zalanie/zachlapanie, która ochroni nas przed przypadkowym uszkodzeniem podzespołów.

Stopień wytrzymałości laptopów może być oznaczony w specyfikacji technicznej. Taką informacją jest m.in. potwierdzenie pomyślnie zdanego testu MIL-STD-810G, który jest militarnym standardem trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne (kurz, pył, wodę, temperaturę, wstrząsy, uderzenia i upadki).

Niska waga

W parze z wytrzymałością powinna iść nieduża waga urządzenia. Lekki laptop biznesowy to przede wszystkim mobilność, a więc możliwość komfortowego przenoszenia go z miejsca na miejsce i co za tym idzie – bezproblemowa praca zdalna.

Przedsiębiorcy, którym zdarza się pracować nie tylko w biurze, ale też poza nim, np. w trasie, powinni zwracać na ten element szczególną uwagę. Najlżejsze laptopy ważą ok. 1 kg, ale zazwyczaj są to również najdroższe modele. Najlepiej więc gdy waga obudowy nie przekracza:

 • 1,5 kg – w przypadku notebooków do 14 cali
 • 2,0 kg – w przypadku wyświetlacza o przekątnej 15,6 cala

Mobilność to także długi czas pracy na baterii

Mobilny laptop dla profesjonalisty powinien mieć również na pokładzie pojemny akumulator, który zapewni długi czas pracy na jednym naładowaniu.

Biznesowy laptop powinien zapewniać co najmniej 8 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Najlepsze modele oferują nawet kilkanaście godzin pracy, dzięki czemu można swobodnie korzystać w nich w sytuacjach, bez dostępu do gniazdka elektrycznego, np. w podróży.

Liczne złącza i porty

Biznesowy notebook powinien też oddawać do dyspozycji użytkownika pełną gamę gniazd wejścia/wyjścia. Zwiększają one funkcjonalność laptopa i pozwalają w pełni wykorzystać jego możliwości.

 • USB – podstawowe złącza to oczywiście USB 3.0 (USB 3.1), ale standardem staje się także uniwersalne złącze USB typu C. To ostatnie pozwoli m.in. wygodnie podłączyć nowoczesnego smartfona, replikator portów, a nawet monitor. Niektóre laptopy umożliwiają również ładowanie akumulatora za pomocą tego portu
 • Thunderbolt – nowoczesne złącze gwarantujące najszybszy przesył danych
 • HDMI i Display Port – nowoczesny laptop do biura oferuje też wyjścia wideo służące do podłączenia zewnętrznego monitora lub projektora, co przydaje się w pracy oraz w trakcie biznesowych spotkań
 • Ethernet / RJ45 – umożliwia przewodowe połączenie z Internetem. Ze względu na smukłą obudowę czasem brakuje tego złącza, wówczas w razie potrzeby można skorzystać z przejściówki USB na RJ45, aby połączyć się z siecią w ten sposób
 • Czytnik kart pamięci – przydatny dodatek do szybkiego transferu plików np. z aparatu fotograficznego lub smartfona
 • Gniazdo słuchawkowe – gniazdo mini jack pozwoli na podłączenie słuchawek i zewnętrznych głośników

Łączność bezprzewodowa

Dopełnieniem powinny być szerokie opcje łączności bezprzewodowej, na czele z szybkim Wi-Fi. Obecnie standardem jest Wi-Fi 5 (IEEE 802.11a/b/g/n/ac), który pozwala na pracę w dwóch pasmach: 2,4 i 5 GHz). Najnowsze urządzenia obsługują już bardziej wydajny standard Wi-Fi 6 (Wi-Fi ax).

Więcej o nim przeczytasz w artykule WiFi 6 – nowy standard sieciowy WiFi ax.

Jeśli będziemy często korzystać z laptopa w podróży, warto rozważyć zakup laptopa z wbudowanym modemem 4G LTE oraz gniazdem SIM. To pozwoli mieć stały dostęp do sieci praktycznie wszędzie, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Najnowsze modele laptopów mogą mięć wbudowany modem 5G.

Laptopy z modemem LTE


jaki laptop biznesowyPrzykładem laptopa z modemem 5G jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon 9

Pamięć RAM i dysk SSD

Te dwa parametry decydują w znacznej mierze o szybkości działania laptopa i komforcie pracy.

 • Pamięć RAM – w przypadku pamięci operacyjnej zasada jest prosta – im jest jej więcej, tym lepiej. Pozwala ona bowiem w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w sercu laptopa, a więc w procesorze. Absolutnym minimum jest obecnie 8 GB RAM, ale warto rozważyć wybór modelu z większą ilością pamięci operacyjnej. Pozwoli to cieszyć się płynną pracą nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach. Nie mniej ważny od ilości pamięci jest jej typ. Nowoczesne notebooki do pracy wykorzystują DDR4 o wyższej przepustowości i niższym poborze mocy.

Dobrze też, gdy pamięć RAM jest rozszerzalna, czyli istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych kości pamięci. Dzięki temu zakup początkowy jest tańszy, a jeśli wydajność okaże się nie wystarczająca, nic nie stoi na przeszkodzie, by ją poprawić.

 • Dysk SSD – szybki laptop do pracy potrzebuje również odpowiedniego dysku. Obecnie – nie bez powodu – prym wiodą dyski SSD. Zapewniają one szybsze transfery (dzięki czemu, między innymi, system i aplikacje uruchamiają się krócej) i cechują się większą niezawodnością, a do tego mniej się nagrzewają i pracują niemal bezgłośnie. Korzyści są więc niezaprzeczalne.

Jak wybrać laptop biznesowy? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przejdźmy teraz do tego, jakie konkretnie elementy specyfikacji zapewniają spełnienie wymagań, o których pisaliśmy wcześniej. Innymi słowy: na co należy zwrócić uwagę, by dobrze wybrać laptopa dla siebie.

Jaki system operacyjny?

Wciąż najczęściej wybieranym systemem operacyjnym w laptopach biznesowych jest Windows 11 Pro. Jest on przystosowany do zastosowań profesjonalnych, ma też większą funkcjonalność niż domowa wersja Windows 11 Home. Wciąż dostępne są również laptopy z poprzednią wersją systemu operacyjnego Windows 10 Pro i Windows 10 Home.

Bardzo dużą popularnością cieszą się laptopy Apple MacBook. Działają one pod kontrolą autorskiego systemu Mac OS, który ceniony jest przede wszystkim za stabilność, wydajność i komfort pracy.

Więcej o systemach operacyjnych dowiesz się z poradników:

Jaki ekran w laptopie biznesowym?

Są trzy podstawowe parametry ekranu w laptopie: przekątna, rozdzielczość i powłoka ekranu.

 • Przekątna ekranulekki laptop biznesowy najczęściej ma 13,3 lub 14-calowy ekran, ale zdarzają się też większe modele, np. z wyświetlaczem o przekątnej 15,6 cala, zapewniającym wyższy poziom komfortu pracy na miejscu (np. w biurze), ale jednocześnie ogranicza jego mobilność (mniej poręczna, cięższa obudowa).
 • Rozdzielczość – najczęściej stosowana jest 1920×1080 pikseli, czyli Full HD. Gwarantuje dobrą szczegółowość obrazu oraz duży obszar roboczy, sprzyjający pracy na kilku oknach. Oczywiście im większa rozdzielczość, tym więcej „zmieści się” na ekranie. Dlatego modele z wyższej półki mogą dysponować wyświetlaczem o rozdzielczości 2560×1440 lub nawet 4K Ultra HD, czyli 3840×2160 pikseli.
 • Matowa matryca – zapobiega powstawaniu odblasków na powierzchni ekranu, a co za tym idzie zwiększa czytelność wyświetlanego obrazu. Dzięki temu zdecydowanie lepiej sprawdza się podczas pracy w terenie, poza biurem niż błyszcząca matryca.

jaki laptop biznesowy

Jaki procesor w laptopie biznesowym?

Szybki laptop biznesowy powinien mieć wydajny, a zarazem energooszczędny procesor, który zapewni sprawną obsługę wielu programów i aplikacji, a jednocześnie umożliwi długi czas pracy na baterii.

Odpowiednią wydajność gwarantują procesory z co najmniej czterema rdzeniami.

Dobrym wyborem będą tutaj układy Intel Core i5 oraz Core i7 dziesiątej, jedenastej i dwunastej generacji.

Łatwo je rozpoznać i zidentyfikować, gdyż ich nazwy zaczynają się od liczby wskazującej konkretną generację np. Intel Core i5-1135G7 lub Intel Core i7-12700H. Alternatywą dla nich są wydajne układy AMD Ryzen 5 lub AMD Ryzen 7 serii 4000 i 5000.

Jaka karta graficzna?

Jeśli laptop służyć będzie wyłącznie do obsługi aplikacji biurowych i mało wymagających programów, to w zupełności wystarczą układy graficzne zintegrowane z procesorem – Intel UHD Graphics, Iris Xe lub AMD Radeon Vega.

Jeśli natomiast laptop będzie wykorzystywany np. do edycji grafiki lub wideo, to konieczne będzie zainwestowanie w dedykowany układ graficzny Nvidia Geforce (GTX i RTX) lub AMD Radeon.

Apple MacBook Air  i Macbook Pro posiadają wysokowydajne zintegrowane karty graficzne o oznaczeniach M1, M1 Pro, M1 Max oraz M2.


Dodatkowe cechy laptopów biznesowych

Czytnik linii papilarnych

Laptop do pracy biurowej powinien nie tylko być wydajny, lekki, funkcjonalny, ergonomiczny i wytrzymały. Musi też dbać o bezpieczeństwo ważnych plików, które przechowujemy na jego dysku twardym. Dlatego też dobrze jest, gdy ma dodatkowe zabezpieczenia, na przykład czytnik linii papilarnych.

Czytnik Smart Card

Stanowi dodatkowe zabezpieczenie komputera. Laptop z czytnikiem Smart Card umożliwia zablokowanie dostępu do danych dla osób nieposiadających specjalnej inteligentnej karty (zbliżonej wyglądem do karty płatniczej).

TPM

Laptopy biznesowe powinny być wyposażone w moduł TPM (Trusted Platform Module), umożliwiający zaszyfrowanie dostępu do danych przechowywanych na dysku komputera, a co za tym idzie utrudnienie dostępu do nich przez niepowołane osoby.

Złącze blokady Kensington

Pozwala na przypięcie laptopa do biurka za pomocą specjalnej linki, a tym samem uniemożliwiają kradzież sprzętu. Blokada może być wyposażona w zamek szyfrowy lub kłódkę.

Touchpad z obsługą gestów i TrackPoint

Warto też wspomnieć o rozwiązaniach poprawiających komfort pracy. Odpowiadają za to między innymi: touchpad z obsługą gestów oraz coś, co wyróżnia każdy laptop biznesowy Lenovo ThinkPad, czyli TrackPoint – dżojstik umieszczony między klawiszami G, H i B, który pozwala wygodniej pracować bez myszy.

Dotykowy ekran

Dotykowy ekran jest świetnym połączeniem klasycznego laptopa z tabletem. Sprawia, że szybciej można przeglądać dokumenty, wykorzystując intuicyjne ruchy dłonią, a myszka okaże się zbędnym akcesorium. Wiele modeli jak np. ASUS ZenBook Flip 13 posiada w zestawie rysik, który ułatwia tworzenie notatek.

Gwarancja

Wybierając laptopa biznesowego warto też zwrócić uwagę na zasady gwarancji oferowane przez danego producenta. Im wyższy standard usługi tym spokojniej będziemy mogli korzystać z laptopa, a w razie problemów szybko usunąć usterkę. Istotny jest nie tylko czas trwania gwarancji, ale także sposób jej realizacji. Wygodną usługą jest gwarancja door-to-door, czyli uszkodzony laptop jest odbierany spod wskazanego adresu i dostarczany z powrotem po jego naprawie.


Ranking laptopów biznesowych


Laptop biznesowy do 3000 zł: Lenovo Ideapad 3-17IT

Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB)
Cena od 2 949,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D9PB)
Cena od 2 899,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB)
Cena od 2 499,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D5PB)
Cena od 2 149,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D9PB) - 500GB M.2 PCIe
Cena od 3 199,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB) - 1TB M.2 PCIe | 12GB
Cena od 3 499,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB) - 1TB M.2 PCIe
Cena od 3 399,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB) - 512GB M.2 PCIe + 480GB SSD
Cena od 2 599,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB) - 512GB M.2 PCIe + 960GB SSD
Cena od 3 499,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D7PB)
Cena od 2 949,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB) - 512GB M.2 PCIe | 12GB
Cena od 3 249,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D9PB) - 256GB M.2 PCIe | 12GB
Cena od 3 149,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D9PB) - 500GB M.2 PCIe | 12GB
Cena od 3 249,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB) - 512GB M.2 PCIe + 960GB SSD | 12GB
Cena od 2 849,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900GKPB) - 512GB M.2 PCIe + 960GB SSD | 12GB
Cena od 3 599,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB) - 512GB M.2 PCIe | 12GB
Cena od 2 699,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB) - 512GB M.2 PCIe + 480GB SSD | 12GB
Cena od 2 699,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D6PB) - 512GB M.2 PCIe + 960GB SSD
Cena od 2 799,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D5PB) - 512GB M.2 PCIe | Windows 11
Cena od 2 649,00zł
Lenovo Ideapad 3-17ITL (82H900D5PB) - 512GB M.2 PCIe + 960GB SSD | 12GB
Cena od 2 549,00zł

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na spory wydatek na zakup komputera, to warto rozejrzeć się wśród laptopów biznesowych w cenie do 3000 zł. Dobry laptop do pracy biurowej w tej kategorii to Lenovo Ideapad 3-17ITL wyposażony w dobrej klasy procesor Intel Córę i5, 8 GB RAM i dysk 256 GB. Procesor graficzny to natomiast Intel Iris Xe Graphics. Producent zastosował w laptopie tryb Stealth Mode, który wycisza pracę hałas wentylatora i dysku, a Ty lepiej skupisz się na wyznaczonych zadaniach.

Dużych rozmiarów 17-calowy wyświetlacz dostarczy czytelną treść i sprawi, że praca będzie komfortowa. Głośniki z certyfikatem Dolby Audio gwarantują dobrą jakość dźwięku podczas oglądania filmów i seriali. Ponadto ten laptop do biura posiada wbudowaną fizyczną osłonę na kamerkę internetową, dlatego, jeśli akurat z niej nie korzystasz, zasłoń ją i poczuj się swobodnie.


Laptop biznesowy do 3500 zł: DELL Vostro 3510

Dysponując nieco bardziej zasobnym portfelem, można skierować wzrok na DELL Vostro 3510. To sprawdzony laptop do pracy zdalnej, który zadebiutował na rynku już kilka lat temu. Posiada 15,6-calowy ekran Full HD z antyrefleksyjną powłoką. W cenie do 3500 zł bez problemu znajdziemy model z procesorem Intel Core i5 jedenastej generacji i dyskiem SSD zapewniającym płynne i szybkie działanie komputera.

Oferuje łączność bezprzewodową Bluetooth i Wi-Fi 6, a także dysponuje dwoma szybkimi złączami USB 3.2. Klawiatura jest odporna na rozlanie płynu. Plusem jest fakt, że nad wszystkim czuwa tu system Windows 11 Pro.Laptop do pracy do 4000 zł: Lenovo ThinkBook 15

Świetny laptop do pracy w biurze lub w formie zdalnej. Seria laptopów Lenovo ThinkBook łączy cechy klasycznych laptopów do uniwersalnego użytku z właściwościami zarezerwowanymi przez długi czas dla typowo biznesowych modeli z rodziny ThinkPad. Mamy tutaj więc wygodną klawiaturę, dobrą jakość wykonania obudowy, dużą liczbę portów oraz niezłej jakości ekran. Miłym dodatkiem jest zasłona kamerki internetowej, przydatna szczególnie w czasach częstych wideokonferencji, pozwala szybko i skutecznie zadbać o prywatność. Nie bez znaczenia są także wydajne podzespoły przekładające się na sprawną obsługę wszelkich aplikacji i programów.


Biznesowy laptop 17 cali – Lenovo V17

Wiele osób ceni sobie laptopy z większymi ekranami, takie jak Lenovo V-17. Mobilność jest tu drugorzędna, ale w zamian można cieszyć się dużą powierzchnią roboczą 17,3-calowego ekran z powłoką antyrefleksyjną. Takie połączenie sprawia, że praca jest wygodna i komfortowa, niemal jak po podłączeniu zewnętrznego monitora. Solidna obudowa skrywa procesor Intel Core i5 lub Core i7, 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD. Niektóre warianty dysponują ponadto dedykowaną kartą graficzną Nvidia Geforce MX350. Laptop bez problemu poradzi sobie z obsługą wielu aplikacji jednocześnie, a wygodna klawiatura ułatwia szybkie pisanie. Producent zadbał także o bezpieczeństwo użytkownika. Laptop ma wbudowany układ TPM do szyfrowania danych, a także złącze blokady Kensington.


Laptop do pracy i gier: ASUS Vivobook S14

Poszukujesz laptopa do pracy i gier, na którym w ciągu dnia będziesz mógł wykonywać zadania biurowe, natomiast wieczorem odprężyć się przy swojej ulubionej strzelance? Oto ASUS Vivobook S14, model, który sprosta każdemu wyzwaniu. W jego wnętrzu znajduje się procesor AMD Ryzen 7 o taktowaniu 4,4 GHz w trybie boost, pamięć RAM wynosi 16 GB (z możliwością rozszerzenia do 32 GB), a szybki dysk SSD pomieści 512 GB danych. Nie można oczywiście zapomnieć o dedykowanej karcie graficznej, jaką jest NVIDIA GeForce RTX 3050.

ASUS Vivobook S14 posiada stonowaną stylistykę, więc w biurze nikt nie pozna się na mocy, jaka drzemie w tym laptopie. Jedynym gamingowym motywem jest klawiatura z podświetleniem RGB. Wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2880 x 1800 to klasa sama w sobie. Dodatkowo posiada on pokrycie barw na poziomie 100% DCI-P3. Czas reakcji wynosi natomiast zaledwie 0,2 ms, co przekłada się na brak rozmycia w dynamicznych filmach i grach.


Lekki laptop biznesowy: LG GRAM 16

Dla osób preferujących lekkie laptopy biznesowe, które są znacznie łatwiejsze w przenoszeniu, proponujemy serię LG GRAM. W naszej ofercie mamy sporo laptopów, które nie są ciężkie, a do ich zalet zaliczamy mobilność i szeroki wybór rozmiarów matryc. Jednocześnie taki laptop do biura zachowuje wszelkie funkcje i możliwości większych modeli. Idealnie sprawdzi się więc w rękach dynamicznych osób, prowadzących aktywny tryb życia.

Jednym z lepszych modeli będzie LG GRAM 16″ 2021 (16Z90P-G.AA66Y). Ta konstrukcja południowokoreańskiego producenta na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji, jednak posiada certyfikat Intel EVO. Jest on gwarancją wysokiej wydajności, która utrzyma się przez długie lata. Ponadto w laptopie został umieszczony duży ekran o proporcjach 16:10 oraz rozdzielczości WQXGA (2560 x 1600), która jest 2 razy większa niż w przypadku Full HD.

LG GRAM 16” 2021 waży jedyne 1,19 kg, podsiada niezwykle smukłe ramki i minimalistyczny kształt. Zawiasy natomiast zostały ukryte wewnątrz obudowy, więc są bardziej odporne na uszkodzenia. Model posiada pełnowymiarową klawiaturę, która zmniejsza szanse na popełnienie błędu, a skok klawisza jest bardziej wyczuwalny.


MacBook do pracy zdalnej – Apple MacBook Air

Na szczególną uwagę zasługują nowe laptopy Apple MacBook Air, ze względu na zastosowane procesory Apple M1. Te zupełnie nowe, autorskie układy zachwycają wydajnością, kulturą pracy i niskim zapotrzebowaniem na energię. Stanowią realną alternatywę dla procesorów Intel i AMD. Na jednym ładowaniu urządzenie jest w stanie pracować nawet do kilku dni.

Dzięki tzw. Touch ID, czyli czytnikowi linii papilarnych szybko odblokujesz swoje urządzenie i autoryzujesz płatność w Internecie. Klawiatura motylkowa Magic Keyboard jest ergonomiczna i komfortowa, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas wielogodzinnej pracy. Co więcej, MacBook Air posiada kompaktowe rozmiary. Ekran IPS o przekątnej 13,3-cala zapewnia mu mobilność, natomiast rozdzielczość 2560 x 1600, jest gwarancją doskonałej jakości.
Najlepszy laptop biznesowy: Lenovo ThinkPad X1 Carbon 9

Laptopy Lenovo ThinkPad to jedne z najbardziej cenionych przez użytkowników notebooków biznesowych. Wśród nich zdecydowanie najbardziej pożądaną serią jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Jego najnowsza wersja jest już ósmą generacją, a producent coraz bardziej zbliża się do ideału laptopa biznesowego.

ThinkPad X1 Carbon 9 ma wszystko, czego można oczekiwać od tego typu sprzętu. Jest lekki (waży nieznacznie powyżej 1 kg), wytrzymały (obudowa z włókna węglowego i stopu magnezu jest odporna na mechaniczne uszkodzenia i zalania) i ma mocną baterię zapewniającą bardzo długi czas pracy na baterii. Z innych zalet trzeba wspomnieć o jednej z najlepszych i najwygodniejszych klawiatur stosowanych w laptopach, wbudowany modem 4G LTE (lub nawet 5G) i mocne podzespoły.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 9 dostępny jest w wielu wersjach różniących się m.in. procesorem, ekranem (dostępne są warianty z FHD i Ultra HD) oraz ilością pamięci RAM.


Biznesowa seria laptopów Lenovo ThinkPad

Warto też zwrócić uwagę na inne laptopy z biznesowej serii Lenovo ThinkPad. Cechują się świetną jakością wykonania, jedną z najbardziej wygodnych klawiatur na rynku oraz uniwersalnym, ponadczasowym designem. Mocna obudowa poradzi sobie w pracy w każdych warunkach, zarówno w biurze, jak i w hybrydowym lub całkowicie zdalnym trybie pracy. Szczególnie polecamy serię ThinkPad E15.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej