Jaki głośnik przenośny do 300 zł? TOP 5

Wybór głośnika do domu nie sprawia nam najmniejszych problemów, ponieważ do dyspozycji mamy wiele urządzeń i gadżetów. Kłopot może pojawić się w sytuacji kiedy udajemy się chociażby w plener. Odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona czy tabletu nie zawsze daje zadowalające efekty.

Jaki głośnik wybrać? Właśnie dlatego powstały głośniki przenośne, których do sprzedaży trafia coraz więcej. Jaki model wybrać w przypadku dysponowania niewielkim budżetem? Który głośnik przenośny do 300 zł będzie najlepszy?

W artykule znajdziesz:

 • Najważniejsze cechy głośnika przenośnego
 • Polecane głośniki bluetooth – TOP 5

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika przenośnego?

 • Duża moc – z racji niewielkich gabarytów po mobilnych głośnikach nie wypada oczekiwać mocy na poziomie zestawów komputerowych. Mimo tego muszą one cechować się mocą wystarczającą do komfortowego słuchania muzyki w plenerze. Droższe modele mogą pochwalić się mocą około 10W, niekiedy nawet 15W i więcej. Tego typu wartości powinny okazać się wystarczające nawet dla bardziej wymagających użytkowników.
 • Bluetooth w nowszym standardzie i NFC – głośniki przenośne korzystają z łączności bezprzewodowej Bluetooth. Im nowszy ze standardów będzie obsługiwany tym lepsza jakość przesytu muzyki i mniejsze prawdopodobieństwo problemów. Najlepsze modele wspierają Bluetooth 4.0, 4.1,4.2 lub 5.0, a dodatkowo pochwalić mogą się wsparciem technologii NFC. To skrót od Near Field Communication oznaczający komunikację zbliżeniową. Jeśli dysponuje nią także smartfon wystarczy zbliżyć go do głośnika i błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie.
 • Długi czas pracy – na atrakcyjność głośnika przenośnego w dużej mierze wpływa jego bateria. Jeśli zapewniać będzie długi czas pracy można będzie mówić o dużej funkcjonalności głośnika. Producenci podają w specyfikacji pojemność baterii (określoną zazwyczaj w wartości mAh). Teoretycznie im jest ona większa tym lepiej. W praktyce warto jednak sprawdzać, na jaki czas pracy ma to w przypadku danego modelu przełożenie. Takie informacje są zdecydowanie bardziej miarodajne, dobry głośnik przenośny pracować powinien na baterii przynajmniej 5, a najlepiej 7 i więcej godzin.
 • Wytrzymała, wodoszczelna obudowa – nowoczesne głośniki przenośne muszą być wytrzymałe. To w końcu propozycje, które towarzyszyć będą nam w różnego rodzaju wycieczkach. Warto zwracać uwagę na kształty obudowy, materiały z jakich została wykonana, a także na spasowanie poszczególnych elementów. Posiłkować można się opiniami dotychczasowych właścicieli, ważną cechą zwiększającą żywotność głośników jest wodoszczelność. Dzięki temu nie zaszkodzi im deszcz, bez obaw będzie można zabrać je także na przykład na plażę.
 • Nowoczesny głośnik przenośny z mikrofonem – wśród dodatkowych elementów, w jakie wyposażony może być głośnik przenośny warto wymienić bez wątpienia mikrofon. W przypadku jego obecności głośnik będzie mógł pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, co w wielu sytuacjach może się przydać. Droższe modele skrywają w obudowie nawet kilka głośników, dzięki czemu pozwalają na komfortowe rozmowy w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

Najczęściej kupowane głośniki bluetooth

Jaki głośnik przenośny do 300 zł?

 • Głośnik przenośny do 100 zł: Creative Muvo 1C
 • Przenośny głośnik do 200 zł: JBL Clip 3
 • Głośnik przenośny z mikrofonem: Sony SRS-XB12
 • Przenośny głośnik do 300 zł: Creative Sound Blaster Free
 • Głośnik bluetooth z USB: Fresh ’n Rebel Rockbox Brick Fabriq Edition

Przenośny głośnik do 100 zł: Creative Muvo 1C

W przypadku mocno ograniczonego budżetu warto zwrócić uwagę na Creative Muvo 1C. Chociaż cena jest tutaj naprawdę niska można liczyć na dobrą jakość wykonania, w tym odporność na pył oraz zachlapania (IP66). Producent zadbał o jakość dźwięku między innymi poprzez wbudowanie  pasywnego radiatora, po sparowaniu ze sobą dwóch głośników Creative Muvo 1C możliwe jest uzyskanie dźwięku stereo. Wbudowana bateria zapewnia tu około 6 godzin ciągłego odtwarzania. W razie konieczności Creative Muvo 1C może też służyć jako zestaw głośnomówiący.


Głośnik bluetooth do 200 zł: JBL Clip 3

JBL Clip 3 to głośnik z bardzo popularnej serii, który na tle konkurentów wyróżnia się bardzo interesującą konstrukcją. Jest wodoszczelny (IPX7), dzięki czemu można zabrać go w plener bez obaw o deszcz, albo nawet na plażę czy na basen. Zintegrowany z obudową karabińczyk umożliwia przypięcie głośnika np. do plecaka. To głośnik przenośny bluetooth (w standardzie 4.1), który można wykorzystywać jako zestaw głośnomówiący. Pomimo kompaktowych rozmiarów producentowi udało się zastosować bardzo wydajną  baterię o pojemności 10.000mAh, która pozwala na 10 godzin działania.


Przenośny głośnik z mikrofonem: Sony SRS-XB12

Sony SRS-XB12 również może pochwalić się imponującą w tej klasie sprzętu baterią. Pełne naładowanie umożliwia nawet 16 godzin użytkowania głośnika. Brzmienie poprawia dodatkowo funkcja EXTRA BASS eksponująca niskie tony. To dobry głośnik przenośny do telefonu, posiada moduł łączności Bluetooth, a także wbudowany mikrofon. Jak przystało na dobrej jakości sprzęt przenośny, obudowa została wzmocniona – jest wodoszczelna zgodnie ze standardami normy IP67. Sony SRS-XB12 może zostać nie tylko zachlapany, ale nawet zanurzony w wodzie bez obaw o uszkodzenia.


Głośnik bluetooth do 300 zł: Creative Sound Blaster Free

Creative Sound Blaster Free to najbardziej zaawansowany model z prezentowanego zestawienia. Można go położyć lub postawić i w obydwu trybach pracy cieszyć się dobrą jakością dźwięku. Creative Sound Blaster Free ma wbudowany czytnik microSD, może także odtwarzać muzykę ze źródła podłączonego przez USB i bezprzewodowo poprzez Bluetooth – można sparować z nim dwa urządzenia jednocześnie. Czytelny panel sterujący zapewnia prostą obsługę, specjalny przycisk przycisk LOUD zwiększa głośność i poprawia przestrzenność dźwięku. Obudowa skrywa też mikrofon i jest wzmocniona zgodnie z normą IPX4.


Głośnik przenośny z USB: Fresh ’n Rebel Rockbox Brick Fabriq Edition

Osoby ceniące sobie oryginalnie wyglądające gadżety zainteresować powinien Fresh ‚n Rebel Rockbox Brick Fabriq Edition. Ten głośnik przenośny Bluetooth od razu wpada w oko, producent pokrył obudowę tkaniną z wielobarwnymi nitkami i dopełnił skórzaną etykietką z tłoczonym logo. Kluczowa cecha to również duża moc – 2x 6W, oraz bateria o pojemności aż 4000mAh. Dzięki niej można odtwarzać muzykę przez nawet 20 godzin. Poza tym ten głośnik przenośny z USB w razie konieczności pełnić może rolę powerbanku.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.

Jaki głośnik przenośny do 300 zł? TOP 5
4.3 (86.67%) 3 głosów