Jaki głośnik przenośny do 300 zł? TOP 5

Wybór głośnika do domu nie sprawia nam najmniejszych problemów, ponieważ do dyspozycji mamy wiele urządzeń i gadżetów. Kłopot może pojawić się w sytuacji kiedy udajemy się chociażby w plener. Odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona czy tabletu nie zawsze daje zadowalające efekty.

Jaki głośnik wybrać? Właśnie dlatego powstały głośniki przenośne, których do sprzedaży trafia coraz więcej. Jaki model wybrać w przypadku dysponowania niewielkim budżetem? Który głośnik przenośny do 300 zł będzie najlepszy?

W artykule znajdziesz:

 • Najważniejsze cechy głośnika przenośnego
 • Polecane głośniki bluetooth – TOP 5

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika przenośnego?

 • Duża moc – z racji niewielkich gabarytów po mobilnych głośnikach nie wypada oczekiwać mocy na poziomie zestawów komputerowych. Mimo tego muszą one cechować się mocą wystarczającą do komfortowego słuchania muzyki w plenerze. Droższe modele mogą pochwalić się mocą około 10W, niekiedy nawet 15W i więcej. Tego typu wartości powinny okazać się wystarczające nawet dla bardziej wymagających użytkowników.
 • Bluetooth w nowszym standardzie i NFC – głośniki przenośne korzystają z łączności bezprzewodowej Bluetooth. Im nowszy ze standardów będzie obsługiwany tym lepsza jakość przesytu muzyki i mniejsze prawdopodobieństwo problemów. Najlepsze modele wspierają Bluetooth 4.0, 4.1,4.2 lub 5.0, a dodatkowo pochwalić mogą się wsparciem technologii NFC. To skrót od Near Field Communication oznaczający komunikację zbliżeniową. Jeśli dysponuje nią także smartfon wystarczy zbliżyć go do głośnika i błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie.
 • Długi czas pracy – na atrakcyjność głośnika przenośnego w dużej mierze wpływa jego bateria. Jeśli zapewniać będzie długi czas pracy można będzie mówić o dużej funkcjonalności głośnika. Producenci podają w specyfikacji pojemność baterii (określoną zazwyczaj w wartości mAh). Teoretycznie im jest ona większa tym lepiej. W praktyce warto jednak sprawdzać, na jaki czas pracy ma to w przypadku danego modelu przełożenie. Takie informacje są zdecydowanie bardziej miarodajne, dobry głośnik przenośny pracować powinien na baterii przynajmniej 5, a najlepiej 7 i więcej godzin.
 • Wytrzymała, wodoszczelna obudowa – nowoczesne głośniki przenośne muszą być wytrzymałe. To w końcu propozycje, które towarzyszyć będą nam w różnego rodzaju wycieczkach. Warto zwracać uwagę na kształty obudowy, materiały z jakich została wykonana, a także na spasowanie poszczególnych elementów. Posiłkować można się opiniami dotychczasowych właścicieli, ważną cechą zwiększającą żywotność głośników jest wodoszczelność. Dzięki temu nie zaszkodzi im deszcz, bez obaw będzie można zabrać je także na przykład na plażę.
 • Nowoczesny głośnik przenośny z mikrofonem – wśród dodatkowych elementów, w jakie wyposażony może być głośnik przenośny warto wymienić bez wątpienia mikrofon. W przypadku jego obecności głośnik będzie mógł pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, co w wielu sytuacjach może się przydać. Droższe modele skrywają w obudowie nawet kilka głośników, dzięki czemu pozwalają na komfortowe rozmowy w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

Najczęściej kupowane głośniki bluetooth

Jaki głośnik przenośny do 300 zł?

 • Głośnik przenośny do 100 zł: Ugo Bazooka 2.0
 • Przenośny głośnik do 200 zł: JBL Clip 3
 • Głośnik przenośny z mikrofonem: Sony SRS-XB12
 • Przenośny głośnik do 300 zł: UE Wonderboom
 • Wodoodporny głośnik przenośny: Anker Soundcore Flare

Przenośny głośnik do 100 zł: Ugo Bazooka 2.0

W przypadku mocno ograniczonego budżetu warto zwrócić uwagę na Ugo Bazooka 2.0. Chociaż cena jest tutaj naprawdę niska można liczyć na dobrą jakość wykonania i niewielką wagę. Producent zadbał o jakość dźwięku i odpowiednio wysoką głośność, więc świetnie nada się na imprezy i aktywności poza domem.

Głośnik wyposażony został ponadto w radio FM oraz zestaw głośnomówiący, co pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych. Możemy również podłączyć do niego odtwarzacz dzięki funkcji AUX. Wbudowany akumulator pozwoli na odtwarzanie muzyki przez 3 godziny.


Głośnik bluetooth do 200 zł: JBL Clip 3

JBL Clip 3 to głośnik z bardzo popularnej serii, który na tle konkurentów wyróżnia się bardzo interesującą konstrukcją. Jest wodoszczelny (IPX7), dzięki czemu można zabrać go w plener bez obaw o deszcz, albo nawet na plażę czy na basen. Zintegrowany z obudową karabińczyk umożliwia przypięcie głośnika np. do plecaka.

To głośnik przenośny bluetooth (w standardzie 4.1), który można wykorzystywać jako zestaw głośnomówiący. Pomimo kompaktowych rozmiarów producentowi udało się zastosować bardzo wydajną  baterię o pojemności 10.000mAh, która pozwala na 10 godzin działania.

Głośnik dostępny jest w różnych kolorach.


Głośniki JBL Clip 3


Przenośny głośnik z mikrofonem: Sony SRS-XB12

Sony SRS-XB12 również może pochwalić się imponującą w tej klasie sprzętu baterią. Pełne naładowanie umożliwia nawet 16 godzin użytkowania głośnika. Brzmienie poprawia dodatkowo funkcja EXTRA BASS eksponująca niskie tony. To dobry głośnik przenośny do telefonu, posiada moduł łączności Bluetooth, a także wbudowany mikrofon. Jak przystało na dobrej jakości sprzęt przenośny, obudowa została wzmocniona – jest wodoszczelna zgodnie ze standardami normy IP67. Sony SRS-XB12 może zostać nie tylko zachlapany, ale nawet zanurzony w wodzie bez obaw o uszkodzenia.


Przenośne głośniki Sony


Głośnik bluetooth do 300 zł: UE Wonderboom

Ultimate Ears Wonderboom to przenośny głośnik bluetooth, który każdego zaskoczy jakością dźwięku. W niewielkiej obudowie kryje potężne możliwości. Czysty dźwięk, wyraźne brzmienie i mocne basy to jego największe zalety. Co więcej, jego obudowa jest wodoodporna, więc można go zabrać na basen, na plażę bez obaw, że coś mu się stanie.

Jego wbudowany akumulator pozwala na odtwarzanie nawet przez 10 godzin. Ciekawą funkcją jest możliwość sparowania ze sobą dwóch głośników i jeszcze lepsze nagłośnienie imprezy!


Głośniki Ultimate Ears


Wodoodporny głośnik przenośny: Anker Soundcore Flare

wodoodporny głośnik przenośnyOsoby ceniące sobie oryginalnie wyglądające gadżety zainteresować powinien Anker Soundcore Flare. Zaopatrzony został w podświetlenie LED pulsujące w rytm odtwarzanej muzyki. Świetny patent na dodanie klimatu i budowanie atmosfery na imprezie.

Przede wszystkim jednak przenośny głośnik Bluetooth Ancore Soundcore Flare oferuje mocny dźwięk 360-stopniowy z mocnymi basami i czystym brzmieniem. Profil dźwiękowy można też zmieniać korzystając z equalizera, co pozwala dostosować go do danego gatunku muzycznego.

Anker SoundCore Flare to wodoodporny głośnik, który wytrzyma nie tylko letni deszczyk, ale nawet całkowite zanurzenie w wodzie. Nic zatem nie będzie w stanie zepsuć zabawy.


Głośniki Anker


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.