Jaki fotelik samochodowy do 500 zł? Ranking

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w przypadku przewożenia małego dziecka to fotelik samochodowy. Rozpiętość cen przy tego typu sprzętu jest olbrzymia, ale na szczęście możemy znaleźć wysokiej jakości produkt w rozsądnej cenie.

Wystarczy 500 zł, by kupić fotelik, który zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort jazdy najmłodszym pasażerom.

Jaki fotelik samochodowy do 500 zł sprawdzi się najlepiej? Oto polecane foteliki samochodowe w tej kategorii cenowej:

  • Niedrogi fotelik samochodowy dla dziecka: Lionelo Levi Plus
  • Dobry fotelik samochodowy z isofixem: Kinderkraft Expander
  • Uniwersalny fotelik samochodowy do 500 zł: Lionelo Sander
  • Fotelik samochodowy dla niemowlaka: Maxi Cosi Cabrio Fix
  • Dobry fotelik samochodowy z funkcją spania: Lionelo Bastiaan

Polecane foteliki samochodowe do 500 zł

Niedrogi fotelik samochodowy dla dziecka: Lionelo Levi Plus

Lionelo Levi Plus to fotelik, którego zakup nie wyczerpuje nawet połowy założonego budżetu. Jest to jednak produkt zdecydowanie godny uwagi, gwarantujący (przewożonemu przodem do kierunku jazdy) dziecku bezpieczeństwo i wygodę. O to pierwsze dbają pasy, o drugie zaś wysokiej jakości materiał i 4-stopniowa regulacja zagłówka. Ta ostatnia pozwala dostosować do wzrostu chłopca czy dziewczynki, a wypada w tym miejscu dodać, że jest to model dostosowany do pasażerów o wadze między 9 a 36kg.


Dobry fotelik samochodowy z isofixem: Kinderkraft Expander

Fotelik Kinderkraft Expander może zostać zainstalowany w samochodzie za pomocą samych pasów bezpieczeństwa, ale też z wykorzystaniem systemu isofix – ułatwiającego montaż i gwarantującego niezawodne połączenie, a co za tym idzie: bezpieczeństwo dziecka. Nie jest to jedyna zaleta tego modelu, kolejnymi są wyprofilowana powierzchnia do siedzenia i wzmocnione oparcie, możliwość regulacji wysokości ramion oraz pierwszorzędna izolacja termiczna. Dodajmy, że jest to fotelik samochody z atestem Przemysłowego Instytutu Motoryzacyjnego (Grupa II/III 15-36 kg).


Uniwersalny fotelik samochodowy do 500 zł: Lionelo Sander

Kolejny model w zestawieniu – Lionelo Sander – to fotelik, który zasługuje na miano uniwersalnego. Po pierwsze jest przystosowany do dzieci w każdym wieku – od niemowlaka po dwunastolatka. Po drugie ma obrotową konstrukcję, pozwalającą na przewożenie młodego pasażera zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Po trzecie: montażu można dokonać za pomocą samych pasów lub też poprzez isofix. Całości dopełnia natomiast dodatkowa poduszka podpierająca kark i tym samym zapewniająca dziecku bezpieczną i komfortową podróż.


Fotelik samochodowy dla niemowlaka: Maxi Cosi Cabrio Fix

Jeśli celem twoich poszukiwań jest dobry fotelik samochodowy do 500zł przeznaczony do przewożenia niemowlaka, przyjrzyj się modelowi Maxi Cosi Cabrio Fix. To montowany z wykorzystaniem isofix fotelik z regulacją szelek i systemem ochrony w przypadku uderzeń bocznych. Co ciekawe, niska waga i dobrze pomyślana konstrukcja sprawiają, że akcesorium może też pełnić funkcję kołyski lub leżaczka, a także być wpinany do wybranych modeli wózków. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to Cabrio Fix otrzymał pięć gwiazdek w testach ADAC/2007, a to najlepsza rekomendacja.


Dobry fotelik samochodowy z funkcją spania: Lionelo Bastiaan

Lionelo Bastiaan to fotelik samochodowy do spania – przełączanie pomiędzy pozycją siedzącą a leżącą jest możliwe dzięki 4-poziomowej regulacji pochylenia. W siedmiu stopniach regulowana jest z kolei wysokość zagłówka, co ważne jest choćby dlatego, że jest to model dostosowany do dzieci w każdym wieku – o wadze od 0 do 36kg. Stabilny montaż zapewnia kompatybilność z isofixem, komfortową jazdę – oddychający i delikatny materiał, a bezpieczeństwo pięcio-punktowe pasy i poduszka chroniąca głowę. Świetnym dodatkiem jest konstrukcja z 360-stopniowym obrotem. Pozwala ona na wybranie sposobu przewożenia dziecka, ale też wygodne umieszczanie go w foteliku przed jazdą, dzięki opcji obrotu w stronę drzwi.

Dowiedz się więcej z artykułu: Jak działa fotelik samochodowy z funkcją spania?