Jaki fotelik samochodowy do 500 zł? Ranking

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w przypadku przewożenia małego dziecka to fotelik samochodowy. Rozpiętość cen przy tego typu sprzętu jest olbrzymia, ale na szczęście możemy znaleźć wysokiej jakości produkt w rozsądnej cenie. Wystarczy 200-500 zł, by kupić fotelik, który zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort jazdy najmłodszym pasażerom.

Jaki fotelik samochodowy do 500 zł sprawdzi się najlepiej? Oto polecane foteliki samochodowe w tej kategorii cenowej:

  • Tani fotelik samochodowy dla dziecka: Lionelo Lars
  • Fotelik samochodowy do 200 zł: Lionelo Levi
  • Dobry fotelik samochodowy z isofix: Kinderkraft Junior Fix
  • Uniwersalny fotelik samochodowy do 400 zł: Lionelo Sander
  • Fotelik samochodowy do 500 zł: Lionelo Bastiaan

Tani fotelik samochodowy dla dziecka: Lionelo Lars

Lionelo Levi Lars to fotelik, którego zakup nie wyczerpuje nawet połowy założonego budżetu. Jest to jednak produkt zdecydowanie godny uwagi, gwarantujący (przewożonemu przodem do kierunku jazdy) dziecku bezpieczeństwo i wygodę. O to pierwsze dbają pasy, o drugie zaś wysokiej jakości materiał i 5-stopniowa regulacja zagłówka. Ta ostatnia pozwala dostosować do wzrostu chłopca czy dziewczynki, a wypada w tym miejscu dodać, że jest to model dostosowany do pasażerów o wadze między 15 a 36 kg.


Fotelik samochodowy do 200 zł: Lionelo Levi

Jeśli celem twoich poszukiwań jest dobry fotelik samochodowy przeznaczony do przewożenia dziecka o wadze 9-36 kg, przyjrzyj się modelowi Lionelo Levi. To montowany przodem do kierunku jazdy fotelik z 6-stopniową regulacją zagłówka i systemem ochrony w przypadku uderzeń bocznych.  Jeśli zaś chodzi o komfort podróży, to producent wykorzystał oddychającą wkładkę Dri-Seat dla mniejszych dzieci oraz miękką, przyjemną w  dotyku tapicerkę (łatwą w czyszczeniu). Gdy maluch podrośnie mamy możliwość korzystania z samej podkładki fotelika przeznaczonej dla starszych dzieci.


Dobry fotelik samochodowy z isofix: Kinderkraft Junior Fix

Fotelik Kinderkraft Junior Fix może zostać zainstalowany w samochodzie za pomocą samych pasów bezpieczeństwa, ale też z wykorzystaniem systemu isofix – ułatwiającego montaż i gwarantującego niezawodne połączenie, a co za tym idzie: bezpieczeństwo dziecka. Nie jest to jedyna zaleta tego modelu, kolejnymi są wyprofilowana powierzchnia do siedzenia i wzmocnione oparcie, 7-stopniowa regulacja ramion, pierwszorzędna izolacja termiczna oraz możliwość zdjęcia pokrowca do prania. Dodajmy, że jest to fotelik samochody z atestem Przemysłowego Instytutu Motoryzacyjnego (Grupa II/III 15-36 kg).


Uniwersalny fotelik samochodowy do 400 zł: Lionelo Sander

Kolejny model w zestawieniu – Lionelo Sander– to fotelik, który zasługuje na miano uniwersalnego. Po pierwsze jest przystosowany do dzieci w każdym wieku – od niemowlaka po dwunastolatka (0-36 kg). Po drugie ma obrotową konstrukcję, pozwalającą na przewożenie młodego pasażera zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Po trzecie: montażu można dokonać za pomocą samych pasów lub też poprzez isofix. Całości dopełnia natomiast dodatkowa poduszka podpierająca kark i tym samym zapewniająca dziecku bezpieczną i komfortową podróż.


Dobry fotelik samochodowy do 500 zł: Lionelo Bastiaan

Lionelo Bastiaan to fotelik samochodowy do spania – przełączanie pomiędzy pozycją siedzącą a leżącą jest możliwe dzięki 4-poziomowej regulacji pochylenia. W siedmiu stopniach regulowana jest z kolei wysokość zagłówka, co ważne jest choćby dlatego, że jest to model dostosowany do dzieci w każdym wieku – o wadze od 0 do 36 kg. Stabilny montaż zapewnia kompatybilność z isofixem, komfortową jazdę – oddychający i delikatny materiał, a bezpieczeństwo pięcio-punktowe pasy i poduszka chroniąca głowę. Świetnym dodatkiem jest konstrukcja z 360-stopniowym obrotem. Pozwala ona na wybranie sposobu przewożenia dziecka, ale też wygodne umieszczanie go w foteliku przed jazdą, dzięki opcji obrotu w stronę drzwi.

Dowiedz się więcej z artykułu: Jak działa fotelik samochodowy z funkcją spania?

Najpopularniejsze foteliki samochodowe w sklepie

Zobacz wszystkie foteliki samochodowe

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 (5 głosów)

Czytaj więcej