Jaki fotel gamingowy? Jak wybrać fotel dla gracza?

Gry to źródło doskonałej zabawy. Przy ulubionych tytułach często spędzamy długie godziny, w związku z czym warto przygotować odpowiednie stanowisko, między innymi dobry fotel do komputera. Przełoży się to na wyższy komfort, a w dłuższej perspektywie czasu także na brak problemów ze zdrowiem. Producenci przygotowują coraz więcej tego typu propozycji i dlatego też poza standardowymi fotelami biurowymi osobną kategorię stanowią już fotele gamingowe. Czym się wyróżniają i jaki fotel gamingowy wybrać?

Odpowiadamy na najważniejsze pytania:

 • Czym cechują się fotele gamingowe?
 • Co powinien mieć fotel gamingowy do 600 zł?
 • Jaki fotel gamingowy do 1000 zł wybrać?
 • Czym wyróżniają się fotele gamingowe do 2000 zł?
 • Profesjonalny fotel gamingowy – czyli?
 • Ranking foteli gamingowych TOP 5

Czym cechują się fotele gamingowe?

Fotel dla gracza musi być wygodny. Dlatego też dedykowane im fotele cechują się sporymi gabarytami, mają szerokie siedziska, a także wysokie oparcia. Często można spotkać się z kubełkowymi konstrukcjami nawiązującymi do foteli samochodowych.

Niezbędne są też podłokietniki oraz szerokie możliwości regulacji. Absolutne minimum to możliwość dostosowania wysokości siedziska i mechanizm TILT umożliwiający bujanie. Dobry fotel gamingowy dysponuje też regulowanymi podłokietnikami i regulowanym kątem pochylenia,  poduszkami pod plecy i kark, oraz elementami poprawiającymi przepływ powietrza. Materiały wykorzystane do konstrukcji danego fotela w dużej mierze zależą od ceny, w jakiej jest oferowany.

Najczęściej kupowane fotele gamingowe

Fotel gamingowy do 600 zł – co powinien mieć?

Kwota 500-600 zł to minimum, jakie przygotować muszą osoby chcące cieszyć się komfortem podczas długiego grania. Jednak nawet taki tani fotel gamingowy może cechować się solidną jakością wykonania. Względem droższych modeli opcje regulacji będą skromniejsze, ale obejmować powinny nie tylko możliwość zmiany wysokości siedziska. Fotel gamingowy do 600 zł może posiadać regulowane podłokietniki i oparcie z możliwością odchylania.

Fotele gamingowe do 600 zł >

Jaki fotel gamingowy do 1000 zł wybrać?

Różnice w porównaniu do foteli z niższego przedziału cenowego bywają naprawdę spore. Wydając więcej o 200, 400 zł, możemy liczyć nie tylko na wyższą jakość wykonania, ale też lepszą ergonomie. Fotel gamingowy do 1000 zł zapewnia szersze możliwość regulacji poszczególnych elementów i tym samym dopasowania go do indywidualnych preferencji. W tym przedziale cenowym standardem są już także poduszki odciążające kręgosłup w odcinku szyjnym i lędźwiowym.

Fotele gamingowe do 1000 zł >

Dobry fotel gamingowy do 2000 zł – czego oczekiwać?

Co zyskamy decydując się na drogi fotel gamingowy? Przede wszystkim najwyższą jakość wykonania i idącą w parze wytrzymałość. Fotel gamingowy do 2000 zł najczęściej bazować będzie na stalowym szkielecie, bardzo mocnym podnośniku, odpornym na odkształcenia wypełnieniu i trwałych, długo zachowujących nienaganny wygląd wykończeniach. Jeszcze lepsze będą tu opcje związane z regulacją poszczególnych elementów, nie też brakuje wspominanych poduszek.

Fotele gamingowe do 2000 zł >

Profesjonalny fotel gamingowy – czyli?

W sprzedaży dostępne są jeszcze droższe, w pełni profesjonalne fotele gamingowe przygotowane z myślą o symulatorach. Dedykowane są największym entuzjastom wyścigów, nawiązują do bolidów i oferują nie tylko świetną ergonomię, ale też wsparcie dla kierownic oraz pedałów. W tym rankingu nadmieniamy jednak o nich w formie ciekawostki koncertując się na klasycznych fotelach.

Ranking foteli gamingowych TOP 5

W tym rankingu znajdziesz:

 • Tani fotel gamingowy do 600 zł: Diablo X-One
 • Fotel gamingowy do 700 zł: Diablo X-Eye
 • Fotel gamingowy do 1000 zł: Genesis Nitro770
 • Gamingowy fotel do 1000 zł: SPC Gear SR500
 • Dobry fotel gamingowy do 2000 zł: VERTAGEAR Racing Series PL6000

Tani fotel gamingowy do 600 zł: Diablo X-One

jaki fotel gamingowyDiablo X-One to jeden z najpopularniejszych foteli gamingowych do 600 zł. Trudno się temu dziwić, ponieważ pod względem ergonomii przewyższa bezpośrednich konkurentów. Producent zdecydował się na nawiązanie do kubełkowego fotela ze sportowego samochodu. Regulować można tu nie tylko wysokość siedziska i podłokietników, ale też oparcie – nawet do pozycji leżącej. Dodatkowym autem – nie zawsze spotykanym w tej cenie – są dwie poduszki: pod kark i lędźwie. Diablo X-One pokrywa ekoskóra, co zapewnia bardzo łatwe czyszczenie.


Gamingowy fotel do 700 zł: Diablo X-Eye

jaki fotel gamingowyLubiący nowoczesną, rzucająca się w oczy stylistykę z pewnością zwrócą uwagę na Diablo X-Eye. Jaskrawe barwy i futurystyczna forma nie powinny jednak przysłaniać równie ważnej wygody – na szczęście producentowi udało się zadbać także o ten element. Kubełkowa konstrukcja z wysokim i wyprofilowanym oparciem, dwie regulowane poduszki, regulowane podłokietnik i system TILT pozwalają na dostosowanie fotela do swoich preferencji. Diablo X-Eye bazuje na metalowym szkielecie, dzięki czemu jest naprawdę wytrzymały.


Fotel gamingowy do 1000 zł: Genesis Nitro770

jaki fotel gamingowyJeśli zadajesz sobie pytanie, jaki fotel gamingowy do 1000 zł wybrać, powinien zainteresować cię Genesis Nitro770. Chociaż na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się tak agresywną stylistyką jak inne modele, to ma wszystko czego potrzeba do szczęścia, a właściwie do komfortowego grania. Fotel jest dobrze wyprofilowany i bardzo trwały. Szkielet wykonano z metalu, a zastosowany tu podnośnik gazowy 4 klasy pozwala na obciążenie wagą do 150kg. To w części fotel gamingowy materiałowy (matowy nylon na froncie), a w części skórzany (skóra ekologiczna na tyle). Komfort podnoszą dwie poduszki.


Fotel dla gracza do 1000 zł: SPC Gear SR500

Mając do wydania nieco ponad 1000 zł warto zwrócić uwagę na SPC Gear SR500. Głębokie, kubełkowe oparcie i duże siedzisko  od razu sugerują, że fotel zapewni wygodną rozgrywkę nawet przez wiele godzin. W tej cenie można oczekiwać jednak więcej, dlatego też producent zadbał o możliwość odchylenia do 170 stopni, podłokietniki 4D, poduszki dające wsparcie kręgosłupa na odcinku szyjnym i  lędźwiowym, oraz regulację wysokości siedziska w zakresie 8cm. Skórzane obicie zwiększa odporność na ścieranie, wchłania wilgoć, a także jest łatwe w czyszczeniu. Fotel idealny dla osób o wzroście od 165 do 185cm.


Dobry fotel gamingowy do 2000 zł: VERTAGEAR Racing Series PL6000

VERTAGEAR Racing Series PL6000 to bardzo zaawansowany fotel biurowy gamingowy. Przygotowująca go firma – stosunkowo młoda w branży – postarała się odpowiedzieć na potrzeby użytkowników i oddała im do dyspozycji iście królewski tron. VERTAGEAR Racing Series PL6000 wykonany jest z najwyższej jakości materiałów – stali, stopu aluminium i skóry ekologicznej. Oferuje bardzo duże siedzisko (53x58cm) i wysokie oparcie z opcją regulacji do 150 stopni, regulowane w czterech wymiarach podłokietniki, poduszki pod plecy i kar.  Maksymalne obciążenie to 200kg. Dostępny jest w pięciu wariantach kolorystycznych.


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.