Jaki ekspres na kapsułki? Jak wybrać?

Moda na ekspresy ciśnieniowe na kapsułki trwa w najlepsze, nic więc dziwnego, że nasze zainteresowanie takim sprzętem utrzymuje się na wysokim poziomie. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu do parzenia kawy? Czym kierować się przy wyborze takiego ekspresu? Doradzamy, co warto wiedzieć przed zakupem oraz jaki ekspres na kapsułki warto wybrać.

W tym poradniku znajdziesz:

 • Jak działa ekspres na kapsułki?
 • Zalety i wady ekspresów na kapsułki
 • Ekspres do kawy na kapsułki – dla kogo?
 • Jaki ekspres na kapsułki kupić? Polecane modele

Jak działa ekspres na kapsułki?

Zasady działania ekspresu na kapsułki są dość proste. Zamiast pojemnika na kawę mamy tu wyznaczone miejsce, w którym należy ustawić kapsułkę z wybranym rodzajem kawy lub mlecznego napoju. Gdy wykonamy tę czynność, musimy już tylko włączyć ekspres.

Urządzenie samo wykona wszystkie niezbędne czynności – łącznie z ustaleniem ilości wody niezbędnej do przygotowania danego napoju oraz podgrzania jej do odpowiedniej w danym przypadku temperatury.

Ekspresy ciśnieniowe na kapsułki Kawa i napoje w kapsułkach
jaki ekspres na kapsułki jaki ekspres na kapsułki

 Zalety i wady ekspresów na kapsułki

Zanim zdecydujesz, jaki ekspres na kapsułki wybrać warto poznać zalety i wady takich urządzeń. Ekspres kapsułkowy, podobnie jak każde inne urządzenie, ma sporo zalet oraz tych słabszych stron. Dla jednych ekspres taki jest ideałem, dla innych – zbędnym wydatkiem. Czego jest więcej – plusów czy minusów? Sprawdźmy.

Zalety ekspresów kapsułkowych:

 • szybki i wygodny proces parzenia kawy,
 • coraz dłuższa lista funkcji,
 • niewielkie rozmiary urządzenia,
 • prosta obsługa,
 • ciekawe wzornictwo,
 • szeroki wybór kaw oraz napojów kawowych.

Wady ekspresów kapsułkowych:

 • dość wysoka cena jednej kapsułki z kawą (około 1 zł za kapsułkę),
 • korzystanie z takiego ekspresu zobowiązuje nas do sięgania po kawę produkowaną przez konkretną, wskazaną przez producenta markę.

jaki ekspres na kapsułki

Ekspres do kawy na kapsułki – dla kogo?

Ze względu na cenę kaw, ekspresy takie dość rzadko kupowane są z myślą o domowym użytku. Wiedza na temat preferencji poszczególnych członków rodziny sprawia, że łatwiej jest dopasować do nich ekspres kolbowy lub automatyczny. Zobacz poradnik: Wybieramy ekspres – kolbowy czy automatyczny?

Kompaktowe rozmiary ekspresów na kapsułki oraz fakt, że można w nich przyrządzać wiele różnych kaw i kawowych specjałów, została natomiast doceniona tam, gdzie każdego dnia pojawia się wiele nieznanych osób. W biurach, gabinetach prezesów, recepcjach oraz w sekretariatach, ekspresy na kapsułki stają się coraz wyżej cenionym elementem wyposażenia. To dzięki nim w krótkim czasie każdego niespodziewanego gościa można poczęstować taką kawą, na jaką ma on ochotę.

Jaki ekspres na kapsułki kupić? Polecane modele

Ponieważ dla większość z nas wygoda staje się coraz ważniejszą sprawą, znane marki coraz więcej uwagi poświęcają ekspresom kapsułkowym. Skutkuje to coraz większą liczbą produktów w sklepach. Na jakie urządzenie warto postawić w chwili, gdy decydujemy się na kupno ekspresu na kapsułki? Oto kilka ekspresów na kapsułki, które szybko zostały docenione przez miłośników aromatycznych kaw oraz kawowych specjałów.

 • NESCAFÉ Dolce Gusto Oblo KP1101
 • Bosch Tassimo Suny TAS3205
 • De’Longhi EN 80.B
 • Krups XN2601

Więcej modeli ekspresów kapsułkowych znajdziesz w rankingu: Jaki ekspres na kapsułki kupić?

Ekspres kapsułkowy do 300 zł: NESCAFÉ Dolce Gusto Oblo KP1101

jaki ekspres na kapsułkiNESCAFÉ Dolce Gusto Oblo KP1101 to nie tylko intrygujący wygląd, to ekspres dla wymagających, a jego funkcje już dawno zyskały uznanie w świecie koneserów kawowych specjałów. Ciśnienie 15 barów sprawia, że parzona w tym ekspresie kawa zadziwia bogactwem oraz intensywnością smaków, a wysoka moc (1500W) znacznie skraca czas oczekiwania na pierwszą filiżankę wybornej kawy. W ekspresie tym można przyrządzić wiele pysznych napojów bazujących na kawie, jego możliwości powinni też docenić wszyscy miłośnicy gorącej czekolady. Dodatkowo, funkcja, dzięki której ekspres ten może się wyłączyć po 5 minutach od chwili zakończenia pracy, dla wielu zabieganych osób może się okazać cennym wsparciem.


Ekspres na kapsułki do 300 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3205

jaki ekspres na kapsułkiElegancki wygląd, praktyczna obudowa i ciekawa kolorystyka sprawiają, że to niewielkie urządzenie może się okazać ciekawym elementem wystroju każdej kuchni. Ten ekspres z pewnością docenią osoby zabiegane, dla których każda sekunda ma ogromną wartość. Wyposażony w system Smart Start ekspres pozwala nam przygotować kawę szybko i wygodnie. Ciekawym rozwiązaniem jest tu również inteligentna technologia kodów kreskowych INTELLIBREW, dzięki której ekspres sam ustawia odpowiednie parametry – na podstawie kodów kreskowych, znajdujących się na opakowaniu wybranej kawy. Miłośnicy kaw, gorących czekolad oraz kawowych napojów z dodatkiem mleka mogą wybierać wśród 18 specjałów. Automatyczny proces czyszczenia i odkamieniania to kolejna funkcja, dzięki której utrzymanie tego sprzętu w dobrym stanie będzie łatwiejsze. Dodatkowo energooszczędność to wielka zaleta tego ekspresu, który po zaparzeniu kawy automatycznie przechodzi w stan stand-by.


Ekspres kapsułkowy do 400 zł: De’Longhi EN 80.B

jaki ekspres na kapsułkiCiśnienie 19 bar oraz bardzo krótki czas nagrzewnia to cechy, które sprawiają, że proces parzenia kawy w takim ekspresie przebiega szybko, a przygotowana przy jego pomocy mała czarna zaskakuje intensywnością oraz bogactwem smaków. Podobnie jak w przypadku wielu innych ekspresów na kapsułki, tak i tu wielkim walorem staje się możliwość eksperymentowania z różnymi smakami. Różne rodzaje kaw oraz kawowych napojów sprawiają, że każdy gość będzie mógł się cieszyć takim specjałem, na jaki aktualnie ma ochotę. Możliwość zaprogramowania 2 wielkości filiżanek oraz podstawka z możliwością regulowania wysokości to kolejne drobne udogodnienia, dzięki którym ten ekspres tak szybko zdobył wielkie uznanie. Pojemnik na zużyte kapsułki, opcja automatycznego wyłączania się po określonym czasie oraz niski pobór energii – oto kolejne zalety tego niewielkiego, za to niezwykle funkcjonalnego urządzenia.

Produkt chwilowo niedostępny.


Dobry ekspres na kapsułki: Krups XN2601

jaki ekspres na kapsułkiTo jeden z najlepszych ekspresów kapsułkowych, jakie pojawiły się na polskim rynku w ostatnim czasie. Elegancki wygląd i niewielkie rozmiary sprawiają, że ekspres ten rewelacyjnie sprawdzi się w każdej kuchni. Przydatne funkcje pozwolą nam z kolei korzystać z tego, co najważniejsze – wybornych kaw i pysznych napojów. Jakimi funkcjami może się pochwalić to urządzenie? Opcja spieniania gorącego lub zimnego mleka, automatyczna funkcja power-off oraz funkcja, dzięki której można uchronić się przed przelaniem filiżanki to rozwiązania, dzięki którym urządzenie to już dawno zdobyło ogromną popularność. Automatyczne usuwanie zużytych kapsułek, dotykowy panel sterowania oraz możliwość ustawiania trzech wielkości kaw to kolejne zalety, które z pewnością warto docenić w przypadku tego urządzenia.


Jaki ekspres na kapsułki? Jak wybrać?
5 (100%) 2 głosów