Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać? Ranking

23.10.2020 | autor: Julia Sowińska | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu

Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać? Lista korzyści związanych z posiadaniem takiego urządzenia do parzenia kawy jest długa. Ekspres na kapsułki sprawia, że wyborną kawę można przygotować w prosty sposób, nie tracąc zbyt dużo czasu na jej parzenie.

Moda na ekspresy na kapsułki trwa w najlepsze, nic więc dziwnego, że nasze zainteresowanie takim sprzętem utrzymuje się na wysokim poziomie. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu do parzenia kawy? Czym kierować się przy wyborze takiego ekspresu? Doradzamy, co warto wiedzieć przed zakupem, przedstawiamy najważniejsze cechy tego sprzętu oraz ranking TOP 5, a w nim modele polecane przez specjalistów.

W tym poradniku znajdziesz:

Jak działa ekspres na kapsułki?

Zasady działania ekspresu na kapsułki są dość proste. Zamiast pojemnika na kawę mamy tu wyznaczone miejsce, w którym należy ustawić kapsułkę z wybranym rodzajem kawy lub mlecznego napoju. Gdy wykonamy tę czynność, musimy już tylko włączyć ekspres.

Urządzenie samo wykona wszystkie niezbędne czynności – łącznie z ustaleniem ilości wody niezbędnej do przygotowania danego napoju oraz podgrzania jej do odpowiedniej w danym przypadku temperatury.

Zalety i wady ekspresów na kapsułki

Zanim zdecydujesz, jaki ekspres na kapsułki wybrać warto poznać zalety i wady takich urządzeń. Ekspres kapsułkowy, podobnie jak każde inne urządzenie, ma sporo zalet oraz tych słabszych stron. Dla jednych ekspres taki jest ideałem, dla innych – zbędnym wydatkiem. Czego jest więcej – plusów czy minusów? Sprawdźmy.

Zalety ekspresów kapsułkowych:

 • wygodny i szybki sposób przygotowania kawy – wystarczy wybrać kapsułkę z taką kawą, na jaką akurat mamy ochotę, włożyć ją do ekspresu, a następnie włączyć urządzenie,
 • szeroki wybór rodzajów kawy– kawa w kapsułkach to coraz szerszy asortyment, dzięki czemu każdy z nas może w swym domu cieszyć się różnorodnymi kawami,
 • duża liczba programów – za pomocą jednego urządzenia można parzyć różne rodzaje kawy,
 • ciekawe wzornictwo,
 • niewielkie rozmiary,
 • łatwość czyszczenia.

Wady ekspresów kapsułkowych:

 • dość wysoka cena jednej kapsułki z kawą (około 1 zł za kapsułkę),
 • korzystanie z takiego ekspresu zobowiązuje nas do sięgania po kawę produkowaną przez konkretną, wskazaną przez producenta markę.

Ekspres do kawy na kapsułki – dla kogo?

Ze względu na cenę kaw, ekspresy takie dość rzadko kupowane są z myślą o domowym użytku. Wiedza na temat preferencji poszczególnych członków rodziny sprawia, że łatwiej jest dopasować do nich ekspres kolbowy lub automatyczny. Zobacz poradnik: Wybieramy ekspres – kolbowy czy automatyczny?

Kompaktowe rozmiary ekspresów na kapsułki oraz fakt, że można w nich przyrządzać wiele różnych kaw i kawowych specjałów, została natomiast doceniona tam, gdzie każdego dnia pojawia się wiele nieznanych osób.

W biurach, gabinetach prezesów, recepcjach oraz w sekretariatach, ekspresy na kapsułki stają się coraz wyżej cenionym elementem wyposażenia.

To dzięki nim w krótkim czasie każdego niespodziewanego gościa można poczęstować taką kawą, na jaką ma on ochotę.

Jaki ekspres na kapsułki kupić? Polecane modele

Ponieważ dla większość z nas wygoda staje się coraz ważniejszą sprawą, znane marki coraz więcej uwagi poświęcają ekspresom kapsułkowym. Skutkuje to coraz większą liczbą produktów w sklepach. Na jakie urządzenie warto postawić w chwili, gdy decydujemy się na kupno ekspresu na kapsułki? Oto kilka ekspresów na kapsułki, które szybko zostały docenione przez miłośników aromatycznych kaw oraz kawowych specjałów.

W tym rankingu znajdziesz:

 • Tani ekspres na kapsułki: Nespresso C30 Essenza Mini
 • Ekspres na kapsułki i spieniacz do mleka: Nespresso C30 Essenza Mini Zestaw
 • Sterowany smartfonem ekspres na kapsułki: Nespresso D45 Essenza Plus
 • Ekspres na kapsułki do 300 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3202
 • Ekspresy na kapsułki z oferty Outlet

Najpopularniejsze ekspresy w Komputronik.pl
Ekspres na kapsułki do 300 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3202

W przedziale cenowym do 300 zł, ekspresem bardzo dobrze ocenianym przez użytkowników jest Bosch Tassimo Suny TAS3203. To wolnostojący ekspres o wymiarach 16,7 na 30,5 cm, który może się pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami. Regulacja wysokości tacy, wyjmowana taca ociekowa oraz automatyczne wyłączanie po przygotowaniu napoju to cechy, które dość szybko zostały docenione przez użytkowników. Posiada funkcję SmartStart oraz innowacyjny przepływowy podgrzewacz wody. Duży pojemnik na wodę (pojemność 0,8 l) pozwala z kolei przygotować pod rząd kilka filiżanek kawy, dzięki czemu ekspres taki świetnie sprawdza się w trakcie rodzinnych przyjęć. Cicha praca, oszczędność energii oraz automatyczny proces czyszczenia, dzięki czemu smaki poszczególnych kaw nie mieszają się ze sobą – oto kolejne zalety, którymi miłośników kawy może zaskoczyć ten niewielki ekspres kapsułkowy.

Wszystkie ekspresy na kapsułki z oferty Outlet


Kawa i napoje w kapsułkach

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?

Czytaj więcej