Jaki ekspres do kawy na kapsułki? Ranking

Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać? Lista korzyści związanych z posiadaniem takiego urządzenia do parzenia kawy jest długa.  Ekspres na kapsułki sprawia, że wyborną kawę można przygotować w prosty sposób, nie tracąc zbyt dużo czasu na jej parzenie.

Wśród urządzeń do parzenia kawy ekspresy na kapsułki są dość młodymi produktami. Mimo to mogą się pochwalić szerokim gronem sympatyków. Dlaczego warto do nich dołączyć? Przedstawiamy najważniejsze cechy tego sprzętu oraz ranking TOP 5, a w nim modele polecane przez specjalistów.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Tani ekspres na kapsułki: Nespresso D30 Essenza Mini metal
  • Ekspres do kawy na kapsułki do 300 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3203
  • Ekspres do kawy na kapsułki do 400 zł: Nespresso C30 Essenza Mini
  • Sterowany smartfonem ekspres na kapsułki: Nespresso D45 Essenza Plus
  • Ekspres do kawy na kapsułki i spieniacz do mleka: Nespresso C30 Essenza Mini

Dlaczego warto wybrać ekspres do kawy na kapsułki?

Ekspres do kawy na kapsułki to przede wszystkim:

  • wygodny i szybki sposób przygotowania kawy – wystarczy wybrać kapsułkę z taką kawą, na jaką akurat mamy ochotę, włożyć ją do ekspresu, a następnie włączyć urządzenie,
  • szeroki wybór rodzajów kawy– kawa w kapsułkach to coraz szerszy asortyment, dzięki czemu każdy z nas może w swym domu cieszyć się różnorodnymi kawami,
  • duża liczba programów – za pomocą jednego urządzenia można parzyć różne rodzaje kawy,
  • ciekawe wzornictwo,
  • łatwość czyszczenia.

Tani ekspres na kapsułki: Nespresso D30 Essenza Mini

Ekspres na kapsułkiWśród najtańszych ekspresów na kapsułki, na wyróżnienie zasługuje model Nespresso D30 Essenza Mini metal. To wolnostojące urządzenie przyciąga pięknym wyglądem oraz niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet w mniejszej kuchni. Kompaktowy sprzęt może zaskoczyć swą funkcjonalnością. Nespresso D30 Essenza Mini metal pozwala szybko przygotować różne rodzaje kawy. W ciągu 25 sekund przygotujesz Espresso (40 ml kawy) lub Lungo (110 ml kawy), które będzie kusiło intensywnym smakiem.


Ekspres do kawy na kapsułki do 300 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3203

Ekspres na kapsułkiW przedziale cenowym do 300 zł, ekspresem bardzo dobrze ocenianym przez użytkowników jest Bosch Tassimo Suny TAS3203. To wolnostojący ekspres o wymiarach 16,7 na 30,5 cm, który może się pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami. Regulacja wysokości tacy, wyjmowana taca ociekowa oraz automatyczne wyłączanie po przygotowaniu napoju to cechy, które dość szybko zostały docenione przez użytkowników. Posiada funkcję SmartStart oraz innowacyjny przepływowy podgrzewacz wody. Duży pojemnik na wodę (pojemność 0,8 l) pozwala z kolei przygotować pod rząd kilka filiżanek kawy, dzięki czemu ekspres taki świetnie sprawdza się w trakcie rodzinnych przyjęć. Cicha praca, oszczędność energii oraz automatyczny proces czyszczenia, dzięki czemu smaki poszczególnych kaw nie mieszają się ze sobą – oto kolejne zalety, którymi miłośników kawy może zaskoczyć ten niewielki ekspres kapsułkowy.


Ekspres do kawy na kapsułki do 400 zł: Nespresso C30 Essenza Mini

Ekspres na kapsułkiJaki ekspres na kapsułki do 400 złotych? Pozytywnie wyróżnia się tutaj między innymi Nespresso C30 Essenza Mini, który jest niezwykle prosty w obsłudze. Posiada dwa przyciski, które umożliwiają przygotowanie w 25 sekund dwóch wielkości napojów: klasyczne małe espresso oraz większą kawę w rozmiarze lungo. Dodatkowo zastosowano tutaj automatyczne wyłączanie się po 9 minutach (z możliwością zmiany tego czasu), diodę informującą o potrzebie odkamienienia. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,6 litra, a pojemnik na zużyte kapsułki pomieści 6 sztuk.


Sterowany smartfonem ekspres na kapsułki: Nespresso D45 Essenza Plus

Ekspres na kapsułkiW przedziale cenowym 700 złotych wyróżnia się ekspres, który dzięki połączeniu z telefonem, można obsługiwać bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Sterowany za pomocą technologii Bluetooth ekspres Nespresso D45 Essenza Plus staje się zatem cennym wsparciem dla zabieganych osób, dla których każda sekunda jest czymś wyjątkowo cennym. Szeroki wybór kaw, funkcje, dzięki którym można automatycznie kontrolować poziom wody w pojemniku oraz usuwać puste kapsułki to kolejne udogodnienia, które warto docenić. Na uwagę zasługuje również pojemność pojemnika na wodę, która obejmuje aż 1l, możliwość parzenia wrzątku pozwalająca na przygotowanie np. herbaty, 25-sekundowe nagrzewanie się oraz automatyczne wyłączanie.

 


Ekspres na kapsułki i spieniacz do mleka: Nespresso C30 Essenza Mini

Ekspres na kapsułkiJeśli interesuje Cię bardziej zaawansowany ekspres ciśnieniowy na kapsułki, warto zwrócić uwagę na Nespresso C30 Essenza Mini. Nie tylko z racji klasycznego designu, ale również efektywności pracy. Charakteryzuje się mocą 1200W, ciśnieniem 19 barów i zbiornikiem na wodę o pojemności 0,6 litra. Co istotne, jest to ekspres do kawy na kapsułki ze spieniaczem mleka w zestawie, co dla wielu osób będzie ogromnym atutem. Tym bardziej, że pojemnik na mleko można szybko wyjąć i np. schować do lodówki. Dodatkowmi atutami tego modelu jest szybki czas nagrzewania wynoszący jedynie 25 sekund, automatyczne wyłączanie po 9 minutach od zakończonej pracy (z możliwością ustawienia innego czasu) oraz zbiornik, który pomieści aż 6 zużytych kapsułek.