Jaki ekspres do kawy na kapsułki? Ranking

Wśród dostępnych na polskim rynku urządzeń do parzenia kawy, ekspres do kawy na kapsułki jest dość młodym produktem. Mimo młodego wieku urządzenie to już teraz może się pochwalić szerokim gronem sympatyków. Dlaczego warto do nich dołączyć? Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać? Lista korzyści związanych z posiadaniem takiego urządzenia do parzenia kawy jest długa. Przedstawiamy najważniejsze z nich oraz ranking TOP 5, a w nim najlepsze ekspresy ciśnieniowe na kapsułki polecane przez specjalistów

Ekspres do kawy na kapsułki to przede wszystkim:

  • wygodny i szybki sposób przygotowania kawy – wystarczy wybrać kapsułkę z taką kawą, na jaką akurat mamy ochotę, włożyć ją do ekspresu, a następnie włączyć urządzenie;
  • szeroki wybór – kawa w kapsułkach to coraz szerszy asortyment, dzięki czemu każdy z nas może w swym domu cieszyć się różnorodnymi kawami;
  • duża liczba programów – za pomocą jednego urządzenia można parzyć różne rodzaje kawy;
  • ciekawe wzornictwo;
  • łatwość czyszczenia.

W tym rankingu znajdziesz:

  • Ekspres na kapsułki do 300 zł: NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP1006
  • Ekspres do kawy na kapsułki do 400 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3205
  • Ekspres do kawy na kapsułki do 5000 zł: Bosch Tassimo MY WAY TAS6003
  • Ekspres na kapsułki sterowany smartfonem: Nespresso XN410T
  • Najlepszy ekspres do kawy na kapsułki: De’Longhi EN560.S

Tani ekspres na kapsułki: NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP1006

ekspres do kawy na kapsułkiWśród najtańszych ekspresów na kapsułki, na wyróżnienie zasługuje model NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP1006. To wolnostojące urządzenie przyciąga pięknym wyglądem oraz niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet w mniejszej kuchni. Kompaktowy sprzęt może zaskoczyć swą funkcjonalnością. NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo KP1006 pozwala szybko przygotować różne rodzaje kawy. Espresso, które będzie kusiło intensywnym smakiem, delikatne Latte Macchiato to wybrane kawy, które w ciągu kilku minut można przygotować dzięki temu urządzeniu.


Ekspres do kawy na kapsułki do 400 zł: Bosch Tassimo Suny TAS3205

ekspres do kawy na kapsułkiW przedziale cenowym 350-400 złotych, ekspresem bardzo dobrze ocenianym przez użytkowników jest Bosch Tassimo Suny TAS3205. To wolnostojący ekspres o wymiarach 16,7 na 30,5 cm, który może się pochwalić wieloma przydatnymi funkcjami. Regulacja wysokości tacy, wyjmowana taca ociekowa oraz blokada kapania to cechy, które dość szybko zostały docenione przez użytkowników. Posiada funkcję SmartStart oraz innowacyjny przepływowy podgrzewacz wody. Duży pojemnik na wodę (pojemność 0,8 l) pozwala z kolei przygotować pod rząd kilka filiżanek kawy, dzięki czemu ekspres taki świetnie sprawdza się w trakcie rodzinnych przyjęć. Cicha praca, oszczędność energii oraz automatyczny proces czyszczenia parą wodną, dzięki czemu smaki poszczególnych kaw nie mieszają się ze sobą – oto kolejne zalety, którymi miłośników kawy może zaskoczyć ten niewielki ekspres kapsułkowy.


Ekspres do kawy na kapsułki do 500 zł: Bosch Tassimo MY WAY TAS6003

Jaki ekspres na kapsułki do 500 złotych? Pozytywnie wyróżnia się tutaj między innymi Bosch Tassimo MY WAY TAS6003, który pozostając prostym w obsłudze – ma panel dotykowy i wskaźniki LED – zapewnia szeroką funkcjonalność. Umożliwia przygotowanie kilku napojów – świeżo parzona kawa espresso, cappuccino, latte macchiato, gorąca czekolada i herbata, a dodatkowo zastosowano tutaj system personalizacji pozwalający na regulację intensywności, temperatury oraz wielkości napojów. Ten ekspres do kawy na kapsułki posiada też system zapobiegający przenoszeniu smaków. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,3 litra.


Ekspres na kapsułki sterowany smartfonem: Nespresso XN410T

ekspres do kawy na kapsułkiW przedziale cenowym 650-700 złotych wyróżnia się ekspres, który – dzięki połączeniu z telefonem – można obsługiwać bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Sterowany za pomocą technologii Bluetooth ekspres Nespresso XN410T staje się zatem cennym wsparciem dla zabieganych osób, dla których każda sekunda jest czymś wyjątkowo cennym. Szeroki wybór kaw, funkcje, dzięki którym można automatycznie kontrolować poziom wody w pojemniku oraz usuwać puste kapsułki to kolejne udogodnienia, które warto docenić.

Produkt chwilowo niedostępny. Zobacz inne ekspresy na kapsułki Krups


Najlepszy ekspres do kawy na kapsułki: De’Longhi EN560.S

Jeśli interesuje Cię bardziej zaawansowany ekspres ciśnieniowy na kapsułki, warto zwrócić uwagę na De’Longhi EN560.S. Nie tylko z racji wpadającego w oko designu, ale również efektywności pracy. Charakteryzuje się mocą 1400W, ciśnieniem 19 barów i zbiornikiem na wodę o pojemności 0,9 litra. Co istotne, jest to ekspres do kawy na kapsułki ze spieniaczem mleka, co dla wielu osób będzie ogromnym atutem. Tym bardziej, że pojemnik na mleko (0,35 litra) można szybko wyjąć i np. schować do lodówki. Znajdziemy tu także programowanie ilości napoju – 6 rodzajów, bardzo krótki czas nagrzewania i zbiornik na zużyte kapsułki.

Produkt chwilowo niedostępny. Zobacz inne ekspresy na kapsułki De’Longhi


Ekspres do kawy na kapsułki to praktyczne urządzenie, z którego każdy kawosz będzie zadowolony. Ten sprzęt sprawia, że wyborną kawę można przygotować w prosty sposób, nie tracąc czasu na jej parzenie.

Jaki ekspres do kawy na kapsułki? Ranking
5 (100%) 2 głosów