Ranking ekspresów 500 zł. Jaki tani ekspres do kawy kupić?

Picie porannej kawy to ulubiony rytuał ponad połowy dorosłych Polaków. Pijemy ją albo w domu, albo zaraz po przyjściu do pracy. Smak i aromat kawy zależy oczywiście od sposobu jej przygotowania. W większości przypadków nie mamy czasu na jej ręczne przygotowanie, więc robimy ją w ekspresie.

Tu pojawia się pytanie – jaki ekspres wybrać, żeby pogodzić rozsądną cenę z wysoką jakością przygotowywanej kawy? Sprawdźmy więc, jakie ekspresy do kawy będą najlepsze i jaki ekspres do kawy do 500 zł są rekomendowane przez ekspertów i użytkowników.


Polecane tanie ekspresy do kawy


Ranking ekspresów do kawy – 2023

W tym rankingu znajdziesz:
ekspres do kawy do 500 zł

Jaki ekspres do kawy do 500 zł kupić?

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez aromatycznej, świeżo parzonej kawy, ale jednocześnie nie chcesz kupować kawiarki lub kupować kawy w kawiarniach – postaw na ekspres do kawy do 500 zł. Spokojnie w tym budżecie znajdziesz eleganckie, sprawne urządzenia, które przeniosą Cię prosto do stolicy kawy: Włoch. Espresso, Cappuccino a nawet kawy z mlekiem czy podgrzewanie wody: to wszystko znajdziesz w pozornie niewielkich maszynach w naprawdę przystępnej cenie.

Wybierając ekspres do kawy na to zwróć uwagę:

  • rodzaj (ciśnieniowy kolbowy, kapsułkowy, ciśnieniowy automatyczny, kolbowo-przelewowy, przelewowy),
  • rodzaj obsługiwanej kawy (mielona, w saszetkach, w ziarnach, w kapsułkach),
  • pojemność na kawę,
  • pojemność na wodę,
  • liczbę kaw, które może zrobić na raz,
  • możliwość regulacji mocy kawy,
  • spieniacz do mleka lub jego brak.

Tani ekspres do kawy, który kupisz w granicach 500 zł, będzie Ci służyć przez wiele lat. Urządzenia w tym budżecie są porządne, wytrzymałe i oferują mnóstwo ciekawych funkcji, które pozwolą Ci cieszyć się ulubioną, aromatyczną kawą kiedy tylko zechcesz.


Mogą Cię zainteresować:

Autor
Julia Sowińska
Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 (9 głosów)

Czytaj więcej