Jaki dysk zewnętrzny do 800 zł kupić? TOP 5

Każdy z nas przechowuje coraz więcej danych. Dokumenty, zdjęcia, filmy, gry – wszystko to zajmuje naprawdę wiele miejsca. Znajdujący się w obudowie komputera, czy laptopa dysk twardy łatwo szybko zapełnić, nawet jeśli dysponuje on sporą pojemnością. Jeśli zastanawiasz się, jaki dysk zewnętrzny kupić, aby rozwiązać ten problem, warto wziąć pod uwagę inne rozwiązanie – dyski zewnętrzne. Sprawdźmy zatem, jaki dysk zewnętrzny do 800 zł wybrać?

W tym rankingu znajdziesz:

  • Dysk zewnętrzny 2TB: WD Elements Desktop 2 TB
  • Dysk kompatybilny z systemami Windows: Seagate Expansion Desktop 3TB
  • Dysk zewnętrzny 2.5”: WD My Passport od 1TB do 4TB
  • Dysk zewnętrzny SSD: Adata SD700 256GB lub 512GB
  • Dysk zewnętrzny 2TB: WD Elements Desktop 2 TB

Dysk zewnętrzny 2TB: Seagate Backup Plus Hub Desk

dysk zewnętrzny do 800 złDobrym wyborem będzie dysk do 350 zł WD Elements Desktop 2TB. Jest to przystępny cenowo i popularny dysk zewnętrzny, którego użytkownicy cenią przede wszystkim za świetną relację ceny do możliwości. Oferuje całkiem sporo, ponieważ 2 TB przestrzeni na dane i charakteryzuje się przy tym wsparciem dla szybkiego interfejsu USB 3.0. Producent przewidział tutaj oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych, a także opcje związane z bezpieczeństwem danych, takie jak szyfrowanie czy ochrona hasłem. Podobać może się przy tym minimalistyczna, miła dla oka obudowa.

Zobacz wszystkie zewnętrzne dyski HDD >

zobacz produkt w sklepie


Dysk kompatybilny z systemami Windows: Seagate Expansion Desktop 3TB

dysk zewnętrzny do 800 złTylko nieco droższy jest Seagate Expansion Desktop 3TB. Jak wskazuje nazwa, liczyć można tu przede wszystkim na większą pojemność wynoszącą 3 TB, co pozwala na przechowywanie obszernych kolekcji danych, zdjęć, filmów czy gier. Również w tym przypadku nie zabrakło wsparcia dla interfejsu USB 3.0 gwarantującego dużą szybkość transferu danych. Seagate Expansion Desktop 3TB kompatybilny jest z systemami z rodziny Windows – od Windows 7 wzwyż.

zobacz produkt w sklepie


Dysk zewnętrzny 2.5”: WD My Passport od 1TB do 4TB

dysk zewnętrzny do 800 złFirma WD oferuje w serii WD My Passport cztery wersje pojemności – od 1TB do 4TB, można zatem wybrać model dopasowany do potrzeb i budżetu. Dysk zewnętrzny 1TB ma najniższą cenę, ale modele o wyższej pojemności oferują lepszy współczynnik ceny za 1GB. Dodatkowo urozmaiceniem jest bogata paleta kolorów obudowy – czarna, czerwona, biała, pomarańczowa, niebieska, a nawet źółta. Dysk nie musi być więc nudnym sprzętem komputerowym, ale atrakcyjnym gadżetem. WD My Passport oferuje dobre bezpieczeństwo przechowywanych danych. Zapewnia je między innymi 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES, a także oprogramowanie WD Security. Z kolei WD Backup umożliwia zautomatyzowanie procesu tworzenia kopii wybranych plików zapisanych w systemie – są one tworzone zgodnie z naszymi wymaganiami.

zobacz produkt w sklepie


Dysk zewnętrzny SSD: Adata SD700 256GB lub 512GB

dysk zewnętrzny do 800 złSzybki i wytrzymały dysk zewnętrzny SSD. Model ten działa w oparciu o interfejs USB 3.1. Prędkość odczytu i zapisu danych osiąga nawet 430MB/s. Dysk jest niezwykle lekki – waży zaledwie 75 gramów. Ma podwyższoną odporność na wstrząsy i upadki, jest też odporny na pył i wodę – spełnia wymagania normy IP68. Dysk jest kompatybilny z systemami Windows, Mac OS, Linux i Android. Możemy go więc używać jako dodatkowego dysku dla smartfonów czy tabletów z USB OTG. Nie bez znaczenia jest też bardzo atrakcyjny wygląd obudowy dysku.
Niższą cenę ma wersja 256GB, jednak w przeliczeniu ceny za 1GB, o wiele korzystniej wypadnie dysk zewnętrzny 500GB.

Zobacz wszystkie zewnętrzne dyski SSD >

zobacz produkt w sklepie


Dysk zewnętrzny 8TB: Seagate Backup Plus Hub Desk

Warianty 4 TB, 6 TB, 10 TB: Seagate Backup Plus Hub Desk

dysk zewnętrzny do 800 złJeśli potrzebujemy naprawdę dużo powierzchni na dane lub codzienne kopie zapasowe, w cenie do 800zł możemy wybrać bardzo pojemny dysk zewnętrzny – na przykład 8TB. Ważne dane i pliki mogą być łatwo zabezpieczone poprzez wykorzystanie programu do tworzenia kopii zapasowych firmy Seagate, który jest dostępny do pobrania. Dodatkową ciekawostką i przydatną funkcjonalnością dysku Seagate Backup Plus Hub Desk jest zintegrowany koncentrator Hub USB, z umieszczonymi na przednim panelu dwoma portami USB. Dzięki nim można również wygodnie tworzyć kopie zapasowych plików z podłączonego tabletu lub smartfonu. Możliwe jest także ładowanie ich baterii, nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony (dysk ma osobne zasilanie).


Mateusz Tomczak

Mateusz Tomczak

Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele

Jaki dysk zewnętrzny do 800 zł kupić? TOP 5
5 (100%) 2 głosów