Jaki dysk do PS4 do 500 złotych?

Jesteś fanem gier i masz w domu konsolę PlayStation 4? Po pewnym czasie zapewne zorientowałeś się, że jej stockowy dysk o pojemności 500 GB może dość szybko się zapełnić. Najnowsze gry potrafią zajmować nawet ponad 50 GB. Jak nietrudno obliczyć, kilka takich gier zapełnia całą przestrzeń na dysku.

Jest jednak na to sposób – dysk można wymienić na większy. Jaki dysk twardy wybrać i czy rzeczywiście warto go wymieniać? Dyski nie są drogim rozwiązaniem i to przede wszystkim przemawia za taką inwestycją. Zobaczmy, jaki dysk do PS4 do 500 zł spełni nasze oczekiwania.

Sprawdź także: Jaka konsola do gier? Jak wybrać?

W tym rankingu znajdziesz:

  • Dysk do 400 zł
  • Cichy dysk do konsoli
  • Dysk do 250 zł
  • Wydajny dysk twardy
  • Dysk twardy dla gracza

Dysk do 400 zł: Seagate Barracuda 2TB, 2,5 cala

Wysokiej jakości dysk do 400 zł gwarantujący niezawodne działanie i bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dzięki niemu będziesz miał cztery razy więcej miejsca na swoje ulubione gry. Prędkość obrotowa dysku to 5400 obr./min, czyli tyle samo co w fabrycznym dysku konsoli PlayStation 4. Model ten posiada interfejs serial ATA III, a maksymalny transfer wynosi w tym przypadku 600 MB/s. Dysk wyposażony jest w technologię wielopoziomowego buforowania Multi-Tier Caching (MTC). Technologia ta istotnie zwiększa poziom wydajności, co w praktyce przekłada się na szybsze ładowanie gier.


Cichy dysk do konsoli: WD Blue 1TB (WD10JPVX)

Firma Western Digital to jeden z czołowych producentów dysków twardych na świecie. Jest to gwarancja niezawodności i długich lat bezproblemowego użytkowania dysku. Model ten wyposażony został w 8MB pamięci podręcznej. To w połączeniu z prędkością obrotową dysku 5400 obr./min. zapewnia dobrą wydajność urządzenia. Dysk do konsoli pracuje bardzo cicho. Zastosowane formatowanie Advanced Format daje efekt w postaci lepszego zagospodarowania pojemności dysku dla dużych plików. Z kolei technologia NoTouch Ramp Load gwarantuje, że głowica nie dotyka powierzchni dysku. Powoduje to mniejsze zużycie zarówno głowicy, jak i samego dysku


Dysk do PS4 do 250 zł: HGST TravelStar 7K1000 1 TB

Jak za nieduże pieniądze powiększyć ilość miejsca na konsoli PS4? Najlepiej za pomocą HGST TravelStar 7K1000. To tani dysk twardy 2,5 cala, który zdecydowanie jednak spełnia pokładane w nim nadzieje. Ma 1 TB pamięci, jego prędkość to 7200 obrotów na minutę, a maksymalny transfer zewnętrzny wynosi 600 MB/s. Wykorzystuje interfejs Seria ATA III i w licznych testach wydajnościowych wypada naprawdę dobrze – zapewnia szybkie ładowanie i instalację gier oraz wysoką wydajność i niezawodność.

Produkt chwilowo niedostępny.


Wydajny dysk twardy do PS4: WD Red 1 TB (WD10JFCX)

Dysk twardy Western Digital Red 1 TB (model WD10JFCX) również oferuje 1TB pamięci i wykorzystuje interfejs Serial ATA III, ale w praktyce jest wydajniejszy, a w dodatku zapewnia długą żywotność. Jak podaje producent, niezawodność MTBF szacowana jest na 1.000.000 godzin, co jest szczególnie ważne w przypadku zapalonych graczy, którzy praktycznie nie rozstają się ze swoją konsolą. WD Red 1 TB zatem nie tylko podwaja miejsce na gry, ale też gwarantuje bezpieczeństwo „save’om”. To doskonały dysk twardy do ps4.

Produkt chwilowo niedostępny.


Dysk twardy dla gracza: Seagate Game Drive 1TB

Dysk do konsoli PS4 Seagate Game Drive 1 TB, jak wskazuje na to zresztą sama nazwa, powstał z myślą o graczach. Doskonale nadaje się do konsoli PlayStation 4 – podwaja miejsce na dane i poprawia wydajność wszędzie, gdzie jest to możliwe. Dzięki połączeniu dużej pojemności dysku HDD z szybkością napędu SSD uruchamianie systemu trwa krócej, podobnie jak ładowanie gier. Podczas rozgrywki zaś nie ma mowy o najmniejszym przycinaniu. Co więcej, dzięki technologii Adaptive Memory możliwości dysku z czasem jeszcze się poprawiają – uczy się on bowiem naszych nawyków i z każdym kolejnym uruchomieniem radzi sobie lepiej.

Produkt chwilowo niedostępny.