Jaki dron z kamerą kupić? Ranking

Drony to urządzenia, które w ostatnich latach błyskawicznie zyskują na popularności. Mogą służyć zarówno do zabawy, jak i do profesjonalnych zastosowań. W obu tych przypadkach mały dron z kamerą świetnie sprawdzi się do kręcenia filmów. Amatorzy mogą kręcić nimi filmy dla rodziny i znajomych, a profesjonaliści doskonałe ujęcia na potrzeby choćby reklam czy programów telewizyjnych.

Jaki dron z kamerą na początek przygody z filmowaniem wybrać, a jaki model kupić dla osób z doświadczeniem?

Polecane drony z kamerą w Komputronik.pl

Tani dron z kamerą HD: Syma X8SW-D

dron z kamerą

Zastanawiasz się, ile kosztuje dron z kamerą? Dobra wiadomość: najprostsze modele tego typu wcale nie są szczególnie drogie. Da się je kupić już za mniej niż 500 złotych. Wśród nich znajduje się zasługujący na uwagę Syma X8SW-D. Pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości HD (720p).

Dzięki modułowi Wi-Fi wideo możesz oglądać na żywo – wystarczy smartfon z Androidem lub iOS. Sama maszyna cechuje się dobrą stabilizacją, niezawodnym utrzymywaniem wysokości i 9-minutowym czasem działania na baterii.


Mini dron z kamerą: Tello powered by DJI & Intel

dron z kamerą

Tello powered by DJI & Intel reprezentuje inną grupę modeli. To mały dron z kamerą – można by go wręcz nazwać latającym aparatem. Jest tak malutki, że mieści się na dłoni. Jego waga to zaledwie 80 gramów. Dzięki czterem wirnikom rozpędza się do prędkości 8m/s i może osiągać wysokość 100 metrów.

To idealne rozwiązywanie, gdy chcemy uwieczniać swoje przygody albo robić grupowe selfie, lecz nasze ekipy są tak duże, że brakłoby nam ręki. Sterowanie jest proste, wykonanie nienaganne, a jakość zdjęć i filmów pierwszorzędna. Bateria pozwala na około 13 minut lotu.


Dobry dron z kamerą do 1000 zł: Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS

dron z kamerą

Chcesz wydać około 1000 zł? Zerknij więc na Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS. To już znacznie lepiej wyposażony dron z kamerą na żywo i nagrywaniem, a także funkcjami inteligentnymi. Wykorzystuje geolokalizację, aby podążać za operatorem, albo może samodzielnie lecieć do punktu, jaki zaznaczysz na mapie.

Do tego maszyna automatycznie ląduje i utrzymuje żądaną wysokość. Zasięg na poziomie 600 metrów otwiera nowe możliwości. Dużym atutem jest też długi czas pracy, sięgający w tym modelu aż 20 minut.


Dron z kamerą 4K: DJI MAVIC Air Arctic White

dron z kamerą

Czas na drony dla zaawansowanych operatorów. Poszukujących sprzętu, który nie będzie ograniczać ich kreatywności. Pierwszym z nich jest DJI MAVIC Air. Jego kamera z obiektywem o jasności f/2.8 oferuje nagrywanie filmów filmy 4K, tryb slow-motion oraz sferyczne panoramy. HDR zapewnia naturalne kolory i wysoki kontrast. Inteligentne tryby lotu pozwalają skupić się na samym filmowaniu.

Dzięki 3-osiowemu gimbalowi możesz liczyć na stabilne nagrania. Z kolei 3-kierunkowe wykrywanie przeszkód eliminuje ryzyko kolizji. Wisienką na torcie jest składana konstrukcja, ułatwiająca transport drona.


Profesjonalny dron z kamerą: DJI MAVIC Air 2 Fly More Combo

dron z kamerą

Projektując DJI MAVIC Air 2 producent zrobił kolejny krok naprzód. Ostre i płynne wideo w jakości 4K przy 60fps. Zdjęcia w rozdzielczości 48Mpix. Automatyczna optymalizacja fotografii krajobrazowych to tylko mały wycinek tego, na co możesz liczyć.

Na liście znajdują się też najrozmaitsze tryby inteligentne. Podgląd na żywo z odległości nawet sześciu kilometrów. Prędkość lotu dochodząca do 68km/h i 34-minutowy czas działania na baterii. W zestawie Fly More Combo masz też dodatkowe akumulatory, więc nawet dłużej możesz latać i nagrywać filmy z powietrza.