Jaki dron z kamerą kupić? Ranking

Drony to urządzenia, które w ostatnich latach błyskawicznie zyskują na popularności. Mogą służyć zarówno do zabawy, jak i do profesjonalnych zastosowań. W obu tych przypadkach mały dron z kamerą świetnie sprawdzi się do kręcenia filmów. Amatorzy mogą kręcić nimi filmy dla rodziny i znajomych, a profesjonaliści doskonałe ujęcia na potrzeby choćby reklam czy programów telewizyjnych.

Jaki dron z kamerą na początek przygody z filmowaniem wybrać, a jaki model kupić dla osób z doświadczeniem?

Polecane drony z kamerą w Komputronik.pl

Tani dron z kamerą: Overmax X-Bee Drone 3.1 Plus WiFi

dron z kamerąTani dron z kamerą oferujący bardzo dobrą relację ceny do jakości. To czterowirnikowe urządzenie wyposażone jest w kamerę WiFi, z której obraz możesz oglądać na żywo na swoim smartfonie lub tablecie. Ten mini dron z kamerą wyposażony został w sześcioosiowy żyroskop, zapewniający dużą stabilizację podczas lotu.

Świetnie sprawdza się do zastosowań amatorskich. Na uwagę zasługuje bardzo długi czas lotu – na naładowanych bateriach może to być nawet 40 minut. Zasięg sterownika to w tym przypadku 100 metrów.


Dron z kamerą 4K: DJI MAVIC Air Fly More Combo

dron z kamerąZaawansowany technologicznie dron z kamerą 4K zainstalowaną na trój-osiowym gimbalu. Doskonały sprzęt dla profesjonalistów. Kamera posiada 12-megapikselową matrycę CMOS 1/2.3″ oraz obiektyw z otworem przysłony f/2.8 i ogniskową 24mm. Jest to dron z kamerą na żywo, możesz więc na bieżąco korygować wszystkie ustawienia danego ujęcia.

Dzięki algorytmom HDR kamera sama używa odpowiednich ustawień ekspozycji w zależności od warunków. Na uwagę zasługuje funkcja Active Track, która umożliwia automatycznie śledzenie nawet szybko poruszającego się celu.


Dron z kamerą do 1000 zł: Yuneec Breeze 4K

dron z kamerąBardzo dobry dron, którego cena nie przekracza 1000 zł. Maksymalna rozdzielczość, w jakiej jest w stanie nagrywać to 3840×2160. Dron może znajdować się w powietrzu przez 12 minut. Wznosi się na wysokość nawet 80 metrów, co umożliwia zrobienie bardzo szerokich ujęć. Potrafi śledzić dany obiekt lub orbitować wokół niego.

System stabilizacji GPS z czujnikami IPS zapewnia wysoką stabilność, co przekłada się na jakość nagrywanych filmów. Dron porusza się z maksymalną prędkością 5m/s. Maksymalny zasięg sterowania to 100 m.


Dron z kamerą HD do 1000 zł: Parrot A.R Drone 2.0

dron z kamerąNowoczesny dron umożliwiający nakręcenie doskonałych ujęć filmowych. Posiada możliwość kręcenia w trybie reżyserskim. Umożliwia to automatyczne programowanie ruchów urządzenia. Za jakość filmu odpowiada doskonała kamera HD 720p. Podczas lotu film może być zapisywany na dysku lub wysyłany bezpośrednio na Twoje urządzenie mobilne.

Dron może wznieść się na wysokość 200 metrów. Maksymalna prędkość lotu to ponad 11m/s. Urządzenie wyposażone jest w akcelerometr, magnetometr, czujnik wysokości, żyroskop i barometr.


Dron z kamerą i monitorem do 2000 zł: DJI SPARK Sky Blue

dron z kamerąJeśli zastanawiasz się, ile kosztuje dron z kamerą, który umożliwi Ci wykonywanie profesjonalnych ujęć, to zapewne ucieszy Cię informacja, że możesz go mieć w kwocie poniżej 2000 zł. Ten dron może wznieść się nawet na 4000 metrów. Porusza się z prędkością niemal 14m/s. Za stabilizację kamery odpowiada dwu-osiowy gimbal.

Dzięki aplikacji DJI GO możesz kontrolować wszystkie funkcje lotu i parametry kamery. Możesz też mieć podglądu obrazu na żywo – taki dron z kamerą i monitorem umożliwia lepszą kontrolę nagrywanych ujęć. Zasięg drona to niemal 2km.

Jaki dron z kamerą kupić? Ranking
5 (100%) 2 głosów