Jaki dron do nauki latania? Ranking

Drony potrafią dać mnóstwo frajdy, ale na zakup tych najlepszych trzeba przeznaczyć ogromne pieniądze. Jaki dron wybrać? Najpierw warto się nauczyć nimi sterować, a przy okazji upewnić, że to rzeczywiście pasja dla nas.

Świetnie w tej roli sprawdzają się niedrogie drony, które cechują się dużą wytrzymałością, prostą obsługą i niewielkimi gabarytami.

Zobacz zestawienie i zdecyduj, jaki dron do nauki latania wybrać?

Polecane drony w Komputronik.pl

Jaki dron na początek? Oto polecane modele:

  • Niedrogi dron na początek: Overmax X-Bee Drone 2.4
  • Mały, składany dron do nauki latania: uGO Sirocco
  • Wytrzymały dron na start: Parrot A.R Drone 2.0
  • Prosty w obsłudze dron dla dziecka: Syma X5SW Explorers 2
  • Dron dla średnio zaawansowanych: Overmax X-Bee Drone 7.2 FPV

Niedrogi dron na początek: Overmax X-Bee Drone 2.4

dron do nauki lataniaNie ma się co oszukiwać – pierwszy dron na pewno zaliczy upadek, a właściwie: upadki. Dlatego po pierwsze: powinien być niedrogi, po drugie: mieć wytrzymałą konstrukcję i po trzecie: zawierać komplet części zamiennych w zestawie. Wszystkie trzy wymagania spełnia Overmax X-Bee Drone 2.4, który przy okazji (co nie mniej ważne) jest prosty w obsłudze i lata osiem minut między ładowaniami.

Dodajmy, że w pudełku poza samym urządzeniem znajdziemy cztery osłony, cztery zapasowe śmigła, śrubokręt i dodatkowe śrubki.


Mały, składany dron do nauki latania: uGO Sirocco

dron do nauki lataniaDrony bywają nieporęczne, ale zdecydowanie nie można tego powiedzieć o modelu uGO Sirocco. Ma on bowiem składaną konstrukcję, dzięki czemu jego transport na arenę pierwszych prób pilotażu możliwy jest nawet w plecaku. Jego obsługę ułatwiają funkcje automatyczne startu i lądowania, a wysoką precyzję sterowania podczas samego lotu zapewnia sześcioosiowy żyroskop.

Pozytywny wpływ na komfort pilotowania mają również kamera HD720p i kontroler z uchwytem na smartfona, na którego ekranie może pojawiać się wideo na żywo. Opcjonalnie możliwe jest połączenie z dronem gogli VR (przez WiFi) i oglądanie lotu w okularach z widokiem FPP.


Wytrzymały dron na start: Parrot A.R Drone 2.0

dron na początekParrot A.R Drone 2.0 to wytrzymały dron, który jest dobry na początek, ale też świetnie sprawdza się wtedy, gdy posiądzie się już pewne umiejętności. To szybka – bo rozwijająca prędkość nawet 40km/h – i zwrotna maszyna. W dodatku cechuje się dłuższym czasem działania do 12 minut i dużą wytrzymałością.

Jest również wyposażona w niezłą i dobrze stabilizowaną kamerę, pozwalającą rejestrować wideo w rozdzielczości HD720p i płynności 30 klatek na sekundę. Specjalny tryb reżyserski daje możliwości automatycznego programowania ruchów kamery i drona, aby kręcić lepsze ujęcia. Jest to zatem ciekawa propozycja dla amatora filmowania z powietrza.


Prosty w obsłudze dron dla dziecka: Syma X5SW Explorers 2

dron do nauki lataniaKolejna propozycja to niedrogi dron dla najmłodszych, którzy chcieliby szybko nauczyć się sztuki pilotażu. Syma X5SW Explorers 2 cechuje się wysoką stabilnością dzięki 6-osiowemu żyroskopowi, prostotą obsługi za sprawą inteligentnej orientacji lotu, oraz intuicyjnego kontrolera bezprzewodowego. Do wykonania powietrznej ewolucji wystarczy użyć tylko jednego przycisku.

Istotnymi elementami tego modelu są również osłony na śmigła, które pozwalają uniknąć przykrych konsekwencji w przypadku kolizji czy upadku. Maksymalny czas lotu wynosi natomiast 8 minut.


Dron dla średnio zaawansowanych: Overmax X-Bee Drone 7.2 FPV

dron do nauki lataniaOvermax X-Bee Drone 7.2 FPV to dron do 700 zł na początek przygody z nieco bardziej profesjonalnym „lataniem”. To model z nieco wyższej półki, który charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością, trybem kompasu, funkcją automatycznego powrotu do miejsca startu i aż 25-minutowym czasem lotu.

Ma również kamerę HD i kontroler z wyświetlaczem umożliwiającym oglądanie wideo w czasie rzeczywistym. Nie bez znaczenia są też: odporność na zderzenia i upadki oraz komplet zapasowych śmigieł w zestawie.

Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.

Jaki dron do nauki latania? Ranking
4.7 (93.33%) 3 głosów