Jaki dron do 1000 złotych wybrać? Ranking

Jaki dron do 1000 zł wybrać, by mieć pewność, że dokonało się dobrego zakupu? Jaki model pomoże szybko i sprawnie przyswoić podstawy obsługi? Który pozwoli czerpać czystą przyjemność z latania i nagrywania filmów z nieba? Podpowiadamy, na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego sprzętu. Polecamy najlepsze wielowirnikowce, które szczególnie się wyróżniają. Oto nasz ranking, a w nim drony do 1000 złotych – dla dzieci i dorosłych.

Polecane drony do 1000 zł:

  • Parrot A.R Drone 2.0: dron do 1000 zł
  • Yuneec Breeze 4K: dron do 900 zł
  • Tello powered by DJI & Intel: dron do 700 zł
  • Overmax X-Bee Drone 7.2: dron do 500 zł
  • Overmax X-Bee Drone 8.0: dron do 600 zł

Najczęściej wybierany dron do nauki: Parrot A.R Drone 2.0

dron do 1000 złJaki dron na początek wybrać? Najlepiej taki, który lata stabilnie i szybko, jest prosty w obsłudze i pozwala nagrywać filmy z „lotu ptaka” w wysokiej jakości. Cechy te spełnia Parrot A.R Drone 2.0, który jest w stanie rozpędzić się nawet do 40km/h, latać do 12 minut i rejestrować wideo w rozdzielczości HD 720p. Zarówno bardziej, jak i mniej doświadczeni operatorzy docenią intuicyjny interfejs aplikacji AR.FreeFlight. Innymi słowy: ten model to jedna z najlepszych odpowiedzi na pytanie o to, jaki dron dla dziecka wybrać, by zapewnić mu świetną rozrywkę.


Dron do filmowania w 4K: Yuneec Breeze 4K

dron do 1000 złWłaściwie bardziej niż dronem, powinno się nazywać go latającą kamerą – z matrycą CMOS 13Mpix. Model Yuneec Breeze 4K jest mały i waży niespełna pół kilograma, więc można zabrać go ze sobą w każdą podróż, by uwieczniać najpiękniejsze chwile swojego życia. Dzięki licznym trybom automatycznym – takim jak śledzenie obiektu czy orbitowanie – zostaną one zapisane w niezwykłej formie. Nie bez znaczenia jest też rozdzielczość 4K  oznaczająca wysoką ostrość oraz zaawansowany system stabilizacji. A obsługa? Cóż, ta nikomu nie powinna sprawić trudności, bo świetną stabilność wewnątrz i na zewnątrz zapewnia stabilizacja GPS i czujniki IPS.


Mały dron do selfie: Tello powered by DJI & Intel

dron do 1000 złTello powered by DJI & Intel to dobry dron do zdjęć i filmów typu selfie, jak i krajobrazowych. To maleństwo startuje z otwartej dłoni, a następnie utrzymuje żądaną wysokość i wykonuje ruchy zgodnie z tym, co przekaże mu się za pomocą aplikacji na smartfona. Lata płynnie i stabilnie, a jego kamera 5Mpix (HD) to gwarancja tego, że zdjęcia i filmy są ostre i szczegółowe, cechując się do tego żywymi kolorami. Ciekawostką jest funkcja EZ Shots, która pozwala na nagrywanie krótkich materiałów i automatyczne publikowanie ich na portalach społecznościowych.


Dron z funkcją FPV: Overmax X-Bee Drone 7.2

dron do 1000 złJeśli priorytetem są długie loty, warto postawić na Overmax X-Bee Drone 7.2. W zestawie z dronem znajdziemy bowiem dwa akumulatory, pozwalające bawić się nawet przez 25 minut. Ponadto bezzałogowiec ma kamerę HD i kontroler z ekranem, pozwalającym obserwować rejestrowany obraz na żywo. To też dobry dron na start. Po pierwsze: jego obsługa jest niezwykle prosta, po drugie: nawet jeśli coś pójdzie nie tak i maszyna zaliczy upadek, to nic złego się nie stanie, dzięki wysokiej jakości materiałom, z jakich została wykonana.


Lekki dron z kamerą: Overmax X-Bee Drone 8.0

dron do 1000 złKolejny model tego producenta – Overmax X-Bee Drone 8.0 – to interesujący, lekki dron dla początkujących, wymagających jednak sprzętu o niezłych możliwościach, które będą mogli wykorzystać, gdy już nauczą się podstaw obsługi. Sześcioosiowy żyroskop to gwarancja stabilnego lotu, 20 minut działania to wynik więcej niż dobry, a prędkość maksymalna na poziomie 50km/h zadowoli nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Na uwagę zasługuje również nagrywająca w 4K kamera Sony, zamontowana na uchwycie z opcją regulacji osiowej.

Wojciech Kulik

Analog man in a digital world. Uwielbia pisać o nowych technologiach – szczególnie takich, które mają realny wpływ na ludzkie życie. Podziwia ich twórców.
W poszukiwaniu odpowiednich znaków szusuje palcami po klawiaturze od 2010 roku. W wolnych chwilach nie gardzi sportem i dobrą książką.